Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Dupa moarte pastram informatia?

Postări Recomandate

O tema care nu prea mi-am lamurito sau cred ca mi-a lasat un gust amara e ce se intampla dupa moarte .

Dupa moarte mai tinem minte ce-am invatat , ne mai recunoastem rudele , parintii , fratii ??? Mai pastram ceva din informatia care am acumulat-o pe acest pamant ...ca ar fii pacat de diplomele mele si de cunostiintele mele (aici ma refer si la persoanele din anturajul meu :beee: ) :friends: .... :flowers: chiar aiurea ca intr-o alta viata sa incep de la 0 :friends:

 

o zi buna

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O tema care nu prea mi-am lamurito sau cred ca mi-a lasat un gust amara e ce se intampla dupa moarte .

Dupa moarte mai tinem minte ce-am invatat , ne mai recunoastem rudele , parintii , fratii ??? Mai pastram ceva din informatia care am acumulat-o pe acest pamant ...ca ar fii pacat de diplomele mele si de cunostiintele mele (aici ma refer si la persoanele din anturajul meu :beee: ) :friends: .... :flowers: chiar aiurea ca intr-o alta viata sa incep de la 0 :friends:

 

o zi buna

DA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa moarte mai tinem minte ce-am invatat , ne mai recunoastem rudele , parintii , fratii ??? Mai pastram ceva din informatia care am acumulat-o pe acest pamant ...ca ar fii pacat de diplomele mele si de cunostiintele mele (aici ma refer si la persoanele din anturajul meu :beee: ) :friends: .... :flowers: chiar aiurea ca intr-o alta viata sa incep de la 0 :friends:

da, bineinteles!

trebuie doar sa dovedesti cu acte ca esti intr-adevar tu. :o: ... si ti se vor transcrie diplomele pe noul nume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai lasa-le un numar de telefon, sau mai bine o adresa de mail, si te vor contacta ei ...daca doresc :yahoo:

Editat de monica_b

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, bineinteles!

trebuie doar sa dovedesti cu acte ca esti intr-adevar tu. :yahoo: ... si ti se vor transcrie diplomele pe noul nume.

 

imi place :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as permite sa spun ca sufletul nu moare si pastreaza informatiile intr-o banca de date ancestrala, iar la moarte, (se spune dupa expiere - iesirea sufletului) sufletele se recunosc. Isi impartasesc experientele si se bucura unul de altul. (interventia mea este facuta in ideea in care tema se doreste serioasa!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-as permite sa spun ca sufletul nu moare si pastreaza informatiile intr-o banca de date ancestrala, iar la moarte, (se spune dupa expiere - iesirea sufletului) sufletele se recunosc. Isi impartasesc experientele si se bucura unul de altul. (interventia mea este facuta in ideea in care tema se doreste serioasa!)

poate ...si eu cred in conservarea informatiei dupa moartea fizica .

nimeni nu ia in ras subiectul, decat in lipsa unei opinii serioase, altfel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La expiere participa sufletele desemnate de Tatal Ceresc sa asiste. Il ajuta pe cel ce pleaca sa se desprinda de trup, la fel ca moasele la nastere. la nastere se taie ombilicul, la expiere se taie Cordonul de Argint.

 

Sufletul care pleaca, nu realizeaza, in prima faza, ce se intampla cu el, de aceea rudele care au plecat mai demult sunt chemate sa-l intampine, ca sa aiba un ambient favorabil. I se explica noua stare si... cu incetul, el are acces la informatiile din banca lui ancestrala. Vede pana unde a evoluat in viata lui ultima cu trup. Se bucura de revederea cu rudele, prietenii lui care-l ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand vorbiti de sufletele prietene va referiti si la parintii si rudele pe care i-am avut in vietile anterioare ? e bine sa cautam si sa cercetam sa vedem ce am fost si ce vieti anterioare am avut sau nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×