Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

OK, am citit ce ati scris..

Hai sa nu ramanem incrancenati pe anumite teme, dealtfel serioase si poate dureroase la vremea lor ...

Hai sa incercam sa privim putin detasati in urma .. Sa nu uitam, sa nu iertam, dar sa nu ramanem incruntati pentru toata viata.

 

P.S. In 90-91 eram student in anii terminali, in Bucuresti, deci am ceva habar despre evenimentele in cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vezi nici n-am ramas dar prea ai pus-o la fileu.

Am auzit de la cineva de specialitate o intamplare adevarata. La spitalul de 'plecati' era un pacient care nu prezenta nici un semn de tulburare psihica pana in momentul in care auzea cuvantul cauciuc, spus de cineva intr-un cotext sau la radio sau oriunde... si atunci, pentru o scurta perioada, iesea din lumea reala. Suferise o tragedie, declansata de un cauciuc, care i-a marcat profund viata.

Pentru unii meseria, de viitor, pe care ti-ai ales-o in poveste reprezinta acest declansator care nu produce, totusi, 'ravagiile' din cazul anterior. Dar pentru ca ai fost doar 'purtatorul lor de cuvant si imagine' pot sa declar ca-mi esti simpatic :stars: dar alege frate alta tema. Uite gasesti chiar pe forum: sex behavior :yes: Cand ma spal pe dinti, inainte sau dupa sexul oral?... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stati un pic ca nu inteleg. Adica Soke care face literatura, pe un forum de literatura, trebuie sa inceteze s-o faca ca sa va faca voua loc sa ne povestiti istorie? Sau ma rog, ce pricepeti voi din ea. Baieti exista atatea subforumuri aici asa ca alegeti-va unul. Aici scrie mare sus literatura. Faceti comentarii pe text. Nu ca de ce scrie despre "subiect". Discutiile deja devin caduce si puerile. Nu ma intereseaza ce-ati facut voi in 13-15 iun. iar voi daca chiar vreti sa povestiti ce-ati facut atunci, exista "sa ne cunoastem" sau politica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pt. pescador: Nu vroiam sa-ti raspund dar m-am razgandit cand am citit asta: "Dar pentru ca ai fost doar 'purtatorul lor de cuvant si imagine' pot sa declar ... " - Asta ai inteles tu !?

Apoi am citit si finalul mesajului tau si mi-am dat seama ca am pierdut timp pretios citindu-l pana la capat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Textul este excelent! Am ras cu lacrimi! Cam lung dar merita citit.

Eu chiar traiesc in Vale, insa la momentul "minuntatei" mineriade nu tin minte sa fi trait treburile astea. Unde naiba e lumea descrisa de Soke?

La mai mare autorului, astept continuarea. Pe unde in Vale se intampla? (Doar sa pot lega o imagine de text.)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- Asta ai inteles tu !?

 

Nu am inteles asta, evident, era o 'figura de stil' :doh: mai 'dusmanoasa' :doh: pentru subiectul abordat. Normal ca ai scris 'frumos' din punctul meu de vedere de cautataor de umor. N-o sa-i spui omului in fata ca a facut ceva bine ca sa nu-l sperii si sa se lase pe tanjala. Ii spui asa voalat, lasa-te frate si apuca-te de parbrize, ca sa-l incurajezi... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo da!!

foarte tare textul!!mai ales aia cucum ca..se obisnuise sa'i dea dupa ceafa la Paschiva,sau cum o chema!duamne!

in orice caz!

destul de bun texul,lung..dar merita citit!mai ales ca..este si putin sarcastic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×