Sari la conținut
Forum Roportal
angry_angel

Motiv de despartire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...minte!

...nu numai !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blackule imi pare rau pt povestea ta :stars: , poate ca inca nu s-a pierdut nimic din voi doi, poate ar fi bine sa va mutai impreuna, singuri. Nu stiu f bine cum e sa suferi din amor, am avut si noi o perioada proasta in care si-au bagat altii coada...dar am vrut sa ramanem impreuna si asta ne-a ajutat sa depasim momentul. E pacat sa se distruga asa o relatie in care sunt implicate sentimente. Cand exista dragoste si intelegere reusesti multe in viata.

 

Va doresc multa intelepciune si sa luati decizia cea mai buna pt VOI :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu duc lipsa de vene,oare relatia mea e in pericol? :good:

pai...nu trebuia sa le tai, le lasai si tu sa creasca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu trebuia sa scriu ''certuri monstruoase''....nu se dorea a fii un sinonim pt violenta fizica,nu am lovit-o,desi de cateva ori am fost foarte aproape de-a o face,oamenii pot ranii si fara violenta,ironia,epitetele,atitudinea....nu doar violenta doare.

din pacate....asa cum am zis,acum e prea tarziu.

iar de luptat...amandoi ne-am luptat pana in ultima clipa,insa eram practic doi copii,dependenta financiara de parinti si-a spus si ea cuvantul.....nu poti sa ripostezi persoanei care te intretine.....dupa ce am pierdut-o am devenit altceva,mi-am jurat sa nu mai fiu vreodata dependent de banii familiei,ea la fel.....dar facusem pasul prea tarziu.acum am scoala si muncesc...pe vremea aia aveam doar scoala....e mai greu acum....dar nimeni nu mai indrazneste sa-mi zica nimic,dar deja nu mai conteaza.

cert este ca fara libertate si minte...dragostea pierde.in cazul nostru au aparut mai tarziu.

PS. multumesc pt incurajari

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum cand ne vedem intamplator,stim ca ne iubim enorm...dar e prea tarziu.

sper ca in alta viata sa gasim o cale de a fii impreuna.... astept alta sansa pt a fii cu ea...poate nici prima si nici ultima din sansele pe care le ofera destinul.eu stiu doar ca o voi astepta,din nou copil,sa-mi apara-n viata si sa o iubesc

mda, viata este destul de coplexa prin multitudinea de probleme care ne apar in cale, iar dragostea este cu siguranta, un foarte, foarte importanta.

cand o avem, ii dam cu piciorul, cand nu - tanjim dupa ea !

dar, vor mai venii si altele, fiecare unica si desavarsita !

...peste ani, vei zambi din nostalgie ! :good:

 

cred ca nu trebuia sa scriu ''certuri monstruoase''....nu se dorea a fii un sinonim pt violenta fizica,nu am lovit-o,desi de cateva ori am fost foarte aproape de-a o face,oamenii pot ranii si fara violenta,ironia,epitetele,atitudinea....nu doar violenta doare.

cuvintele dor, cat pentru o eternitate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blackule...cand ai mancat ultima data bataie? :stars:. De ce trebuie de fiecare data sa dam vina pe altceva? (lipsa bani, studii...) . Macar bine ca a fost o experienta..pozitiva pana la urma daca vedem altfel problema..si esti pregatit pt "big relation" :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, dragostea ar trebui sa depinda doar de voi. Ceilalti nu au ce cauta in aceasta ecuatie, dragostea fiind pentru doi, nu pt mai multi. Probabil ca lipsa banilor a fost un factor determinant.

 

As mai zice eu ceva, dar mai bine tac, ca sa nu deranjez.. :stars: :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate(sau fericire) daca le taiam azi nu mai avea cine sa posteze :good:

crezi tu ? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×