Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Apocalipsa 9 - "Lăcustele"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bunica ne povestea cum era tradus Biblia mai demult pentru analfabeti, ca sa le fie frica de Dumnezeu si sa evite contactul cu Satana si sa nu pacatuiasca!!! 

Satana va umple cerul cu sarme care ucid orice vietuitoare =  sarma electrica

In aer vor zbura pasari de fier = avion

Carutze fara cai vor alerga de nebun si ucide multa lume in calea lor = automobil

Iar ultima asemanare a fost acel video ce am vazut la TV cu atacul de Missiles care cadeau peste un loc si semanau cu LIMBI de FOC din CER de la Zei care

au distrus Sodoma si Gomora = Las Vegas Biblic ca toti erau FOARTE PACATOSI doar cei BUNI au fost avertizati de un INGER sa fuga fara sa se uite-n urma.

Evreii ne-au pregatit RELIGIA noastra de naiv, fara sa creada in ce se va rostogoli Craciunul, eveniment de nastere al unei VIRGINE fara operatie desigur.

Acum nu le convine cu cat se imbogatesc alte neamuri  desi ei incearca sa elimine si aceasta placere unica din inimile multora. 

Doar o boala poate termina toate astea sau stiu eu ce mai au de gand. 

Sarbatori Calduroase!!!   16*C cu soare la noi.   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, The Unknown said:

Bunica ne povestea cum era tradus Biblia mai demult pentru analfabeti, ca sa le fie frica de Dumnezeu si sa evite contactul cu Satana si sa nu pacatuiasca!!! 

Satana va umple cerul cu sarme care ucid orice vietuitoare =  sarma electrica

In aer vor zbura pasari de fier = avion

Carutze fara cai vor alerga de nebun si ucide multa lume in calea lor = automobil

Iar ultima asemanare a fost acel video ce am vazut la TV cu atacul de Missiles care cadeau peste un loc si semanau cu LIMBI de FOC din CER de la Zei care

au distrus Sodoma si Gomora = Las Vegas Biblic ca toti erau FOARTE PACATOSI doar cei BUNI au fost avertizati de un INGER sa fuga fara sa se uite-n urma.

Evreii ne-au pregatit RELIGIA noastra de naiv, fara sa creada in ce se va rostogoli Craciunul, eveniment de nastere al unei VIRGINE fara operatie desigur.

Acum nu le convine cu cat se imbogatesc alte neamuri  desi ei incearca sa elimine si aceasta placere unica din inimile multora. 

Doar o boala poate termina toate astea sau stiu eu ce mai au de gand. 

Sarbatori Calduroase!!!   16*C cu soare la noi.   

 

de evrei nu scapam nici in mandatul urmator, pentru ca vine Trumpus, omul care le-a mutat capitala in orasul Ierusalim

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apocalipsa 9 - Tancurile

17Și iată cum mi s-au arătat în vedenie caii și călăreții: aveau platoșe ca focul, iacintul și pucioasa (blindaj compozit). Capetele cailor (turelele) erau ca niște capete de lei și din gurile lor ieșeau foc, fum și pucioasă (obuze, gloanțe și rachete). 18A treia parte din oameni au fost uciși de aceste trei urgii: de focul, de fumul și de pucioasa care ieșeau din gurile lor. 19Căci puterea cailor stătea în gurile (mitralierele de pe turele) și în cozile lor (tunul principal). Cozile lor erau ca niște șerpi cu capete și cu ele vătămau.

Merkava este considerat a fi unul dintre cele mai avansate tancuri din lume. Este bine blindat și are o gamă largă de arme, inclusiv un tun de 120 mm, un lansator de rachete antitanc și o mitraliera coaxiala.

 

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfârșitul "lăcustelor" Apache Longbow

Da, este adevărat că Boeing va opri producția de elicoptere Apache după 2028. Într-un comunicat de presă din 2023, Boeing a anunțat că va produce un număr total de 247 de elicoptere Apache Guardian pentru Forțele Aeriene ale SUA, ultimul elicopter urmând să fie livrat în 2028.

Boeing a declarat că decizia de a opri producția de Apache a fost luată după o analiză atentă a nevoilor clienților și a pieței. Compania a spus că va continua să ofere suport și servicii pentru elicopterele Apache existente.

Elicopterul Apache este un elicopter de atac multirol, care este utilizat de o serie de țări din întreaga lume. Este un elicopter puternic și versatil, care este capabil să îndeplinească o gamă largă de misiuni, inclusiv atacuri la sol, sprijin al forțelor terestre și recunoaștere.

Boeing a declarat că va concentra resursele sale pe dezvoltarea de noi elicoptere, cum ar fi elicopterul Future Attack Helicopter (FAH), care este un elicopter de atac de generația a cincea. 

p.s. estimez nucleara peste SUA prin 2030, numai bine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×