Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Va fi sau nu război în Israel? (este deja dar vorba vine...)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 13 ore, Vriies a spus:

He, ce simplu spui: Trebuia integrată în israel într-o formă sau alta.

Păi tot încearcă să-i integreze de ani buni de zile, pompând bani, energie și altele. Dar cum să-i integrezi, bre? Cînd ei își educă copiii de mici că Israelul este dușmanul lor nativ care trebuie stârpit? Milioanele de euro și dolari pe care i-au primit de la UE, Israel și alte organizații internaționale, i-au folosit nu pentru spitale, educație, dezvoltare etc., ci doar ca să-și cumpere bombe pe care să le arunce într-o bună zi în Israel.  

Faptul ca palestinienii sunt indoctrinati si nu pot misca in front, nu inseamna ca sunt vinovati si ca vor raul altora, iar milioanele de orfani palestinieni... 

Poti face o analogie cu Romania, pe cand Ardealul de Nord era capturat, fie in ww1 cand doar Moldova era a noastra! 

Cum gandeau romanii atunci si ce gandeau, de ce gandeau asa?! 

Dar ucrainenii?! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adunarea Generala a ONU

ca si in cazul ucrainean, sua s-a opus eforturilor de pace

Romania s-a abtinut

a2.png.1530b9f64fedc5b50b8d2ac37724f0ab.png

a1.png.2b92eac7fc9ab491f40b631cb88e224d.png

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, titi_greucean said:

Nu tati. Când omori 10.000 de civili pentru că ți-au murit vreo 1000 (nedovedit) nu e răspuns la genocid, ci genocid în toată regula.

A fost barbarism cu barba, pe 7 octombrie, acum e barbarism fara barba. Sau poate are si leul lui iuda barba.

398650811_10161534449078287_3536465931070864787_n.jpg

398032280_884433106623319_1357025410900402240_n.jpg

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pedeapsa colectiva in istoria apropiata - "frica de nucleară naște înțelepciune"

Germanii l-au ales pe  Hitler. Orașele germane distruse. Populatia decimata s-a calmat.

Japonezii l-au ales pe Zeul Soare, Impăratul. Bomba atomica de la Hiroshima si Nagasaki i-a adus pe japonezi cu picioarele pe pamant, pentru ca soarele atomic din bombe i-a prajit bine.

Este posibil  ca Israelul sa atace nuclear inaintea Iranului. Cum? Vom vedea. 

 

 

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, The Unknown said:

Sper sa se trezeasca la realitate aceste echipe si sa le pensioneze bombele!!!   Sint multe de facut pe langa impartit nimic si sa se bucure de viata!!!

Ei nu cauta viata aici, ci in Paradis, unde pe martirii islamului îi așteapta 72 virgine eterne. Prinde orbu scoate-i ochii, Mohamed e mort, Allah nu exista sau o fi o alta față a diavolului.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, sint fara creier aceste neamuri de barbari drogati.   Nu pot imagina cum de se pot tampi cu religie asa de mult sa nu mai vada nimic in fata ochilor???

Pacat ca n-au nici o valoare umana ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare retorică pentru români, pentru voi cei care ziceți că sunteți din grădina Maicii Domnului*, adică, tot un fel de evrei - România

Dacă mâine vine sabia, ați lupta ca evreii, în proporție de 90% sau, 50% ați fugi din țară și restul v-ați preda fără luptă?

*românii, ăi mai tari de pe planetă, pentru că evreii sunt conduși de Dumnezeu dar noi, ei bine, pe noi ne conduce Mama lui Dumnezeu, pururea fecioara, și uite așa ajungem în același punct.

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au venit multi romani si in State dar tot bat pasul pe loc despre religie.   Unii la secte se mandresc ca nu bea, dar tot de ciroza si canceruri de la alcool mor.

Una, care a inchis definitiv usa dupa ea cand a plecat de la mine, a planificat o scena ca se va imbogati pe contul meu ca asa-i legea pe aici.

A venit, s-a invitat la masa si a fugit direct unde tinem sticla de Cognac ca este inalt si nu incape oriunde, Remy Matrin si din sticla a baut destul.   

Cand sotul a cumparat sticla de bautura, ei erau tot aici la masa si au vazut unde pune sticla, credeau ca le va servi, dar el nu ofera alcool la nimeni.

Asa ceva inca n-am patit in viata mea, dupa acea a intrat pe usa si partnerul ei de viata si vazind cum arata, rosu la fata ma intreaba: - Ce i-am facut ca-i vine sa moara???

Imi si tranteste fraza ca: - Trebuie sa cheme politia ca ea n-are voie sa bea alcool fiind cu Diabet si ne dau in judecata si mi se confisca tot ce am si altele, ca ei stie care-i LEGEA. 

Ultimii romani au fost pe aici, ca n-am treaba cu vagabonzi care se dau mari cu niste cunostinte legale iar ei sint ZERO, traiesc din pacaleli, credeau ca ma sperie si le platesc.

Am intins telefonul sa cheme politia dar nu stiau engleza destula si el nu avea nici acte locale si ar fi dat de alte belele si LEGEA APLICATA de cei in forta sa-l faca!!!

  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Avalon73 a spus:

Întrebare retorică pentru români, pentru voi cei care ziceți că sunteți din grădina Maicii Domnului*, adică, tot un fel de evrei - România

Mai rau, pentru ca nu-si vad de lungul nasului pana nu se fac de ras peste tot cu teoreme comuniste/religioase ca nu prea le separa notiunile.   

Au ajuns aici tot din cauza ca bunul dzeu le-a ghidat drumul desi au fugit de acolo inca pe vremea comunismului. 

Credeau ca sint RAI si le se va oferi gratuit totul, nu lucreaza doar se roaga, si asteapta sa se intample un miracol ca intra cineva pe usa cu mancare si facturile platite!!!

Amerika este Pamantul Promisiunilor sau ce nascoceli mai au in cap pocaitii de care habar n-au AMERICANII si se tot intreaba de ce au venit aici daca nu vor sa lucreze??? 

Cum se intampla ca tocmai romanilor este promis Amerika desi ei n-au luptat pentru NIMIC de pe aici!!!  

   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×