Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Va fi sau nu război în Israel? (este deja dar vorba vine...)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

11 hours ago, titi_greucean said:

Nu tati. Când omori 10.000 de civili pentru că ți-au murit vreo 1000 (nedovedit) nu e răspuns la genocid, ci genocid în toată regula.

Ce vorbești, tati? Este exact ce-ți spuneam io, anume că la genocid s-a răspuns prin genocid.

Ah, ai dubii că 1 000 de civili israelieni au fost uciși uciși de Hamas și că această chestie este nedovedită? Ia de aici de la Al Jazeera, care este o rețea care a devenit puternică. Acuzată de propagandă pentru guvernul Qatarului, că promovează Frăția Musulmană, că sprijină sunnismul  și că are o viziune antioccidentală, ei bine, Al Jazeera spune așa: 

„At least 9,061 Palestinians have been killed in Israeli attacks on Gaza since October 7. More than 1,400 people have been killed in Israel.

Deci Al Jazeera ne spune clar că mai mult de 1400 de oameni (civili), au fost uciși în Israel în urma incursiunilor Hamas.

Sunt tare curios cum cuantifici tu de la câți morți putem vorbi de genocid...Probabil în funcție de preferințe. 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Vriies said:

Ce vorbești, tati? Este exact ce-ți spuneam io, anume că la genocid s-a răspuns prin genocid.

...

„At least 9,061 Palestinians have been killed in Israeli attacks on Gaza since October 7. More than 1,400 people have been killed in Israel.

Deci Al Jazeera ne spune clar .... funcție de preferințe. 

sufocanta propaganda asta

nu conteaza 9000 palestinieni fata de 1400 israelieni

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, The Unknown said:

Mai rau, pentru ca nu-si vad de lungul nasului pana nu se fac de ras peste tot cu teoreme comuniste/religioase ca nu prea le separa notiunile.   

Au ajuns aici tot din cauza ca bunul dzeu le-a ghidat drumul desi au fugit de acolo inca pe vremea comunismului. 

Credeau ca sint RAI si le se va oferi gratuit totul, nu lucreaza doar se roaga, si asteapta sa se intample un miracol ca intra cineva pe usa cu mancare si facturile platite!!!

Amerika este Pamantul Promisiunilor sau ce nascoceli mai au in cap pocaitii de care habar n-au AMERICANII si se tot intreaba de ce au venit aici daca nu vor sa lucreze??? 

Cum se intampla ca tocmai romanilor este promis Amerika desi ei n-au luptat pentru NIMIC de pe aici!!!  

   

Românii nu au educație, majoritatea, doar invidiaza pe alții. Acum avem pe forum hămesiți care vor pe ruși, nu mai vor pe americani.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Vriies said:

Ce vorbești, tati? Este exact ce-ți spuneam io, anume că la genocid s-a răspuns prin genocid.

Ah, ai dubii că 1 000 de civili israelieni au fost uciși uciși de Hamas și că această chestie este nedovedită? Ia de aici de la Al Jazeera, care este o rețea care a devenit puternică. Acuzată de propagandă pentru guvernul Qatarului, că promovează Frăția Musulmană, că sprijină sunnismul  și că are o viziune antioccidentală, ei bine, Al Jazeera spune așa: 

„At least 9,061 Palestinians have been killed in Israeli attacks on Gaza since October 7. More than 1,400 people have been killed in Israel.

Deci Al Jazeera ne spune clar că mai mult de 1400 de oameni (civili), au fost uciși în Israel în urma incursiunilor Hamas.

Sunt tare curios cum cuantifici tu de la câți morți putem vorbi de genocid...Probabil în funcție de preferințe. 

 

398038397_343477605003374_6416011512082190190_n.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, The Unknown said:

Au venit multi romani si in State dar tot bat pasul pe loc despre religie.   Unii la secte se mandresc ca nu bea, dar tot de ciroza si canceruri de la alcool mor.

Una, care a inchis definitiv usa dupa ea cand a plecat de la mine, a planificat o scena ca se va imbogati pe contul meu ca asa-i legea pe aici.

A venit, s-a invitat la masa si a fugit direct unde tinem sticla de Cognac ca este inalt si nu incape oriunde, Remy Matrin si din sticla a baut destul.   

Cand sotul a cumparat sticla de bautura, ei erau tot aici la masa si au vazut unde pune sticla, credeau ca le va servi, dar el nu ofera alcool la nimeni.

Asa ceva inca n-am patit in viata mea, dupa acea a intrat pe usa si partnerul ei de viata si vazind cum arata, rosu la fata ma intreaba: - Ce i-am facut ca-i vine sa moara???

Imi si tranteste fraza ca: - Trebuie sa cheme politia ca ea n-are voie sa bea alcool fiind cu Diabet si ne dau in judecata si mi se confisca tot ce am si altele, ca ei stie care-i LEGEA. 

Ultimii romani au fost pe aici, ca n-am treaba cu vagabonzi care se dau mari cu niste cunostinte legale iar ei sint ZERO, traiesc din pacaleli, credeau ca ma sperie si le platesc.

Am intins telefonul sa cheme politia dar nu stiau engleza destula si el nu avea nici acte locale si ar fi dat de alte belele si LEGEA APLICATA de cei in forta sa-l faca!!!

  

Castrați-i, altfel devin hămesiți (și bronzați)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Avalon73 said:

Românii nu au educație, majoritatea, doar invidiaza pe alții. Acum avem pe forum hămesiți care vor pe ruși, nu mai vor pe americani.

Nu numai, dar se pare că vor și islamizare la pachet cu Hamas. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, Rayn said:

sufocanta propaganda asta

nu conteaza 9000 palestinieni fata de 1400 israelieni

Contează orice viață umană, măi dobitocul dracului care n-ai înțeles nika din ceea ce se discuta!

Întrebarea era cum se poate cuantifiica de la câți morți putem vorbi ca să acceptăm că e vorba de un genocid. Astfel încât să afirmăm că în acțiunea Hamas n-a fost vorba de genocid 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Vriies said:

Contează orice viață umană, măi dobitocul dracului!

sfârșitul iluziei  e aproape, ce vreau să  spun e că dacă ar conta, nu ne-am mai amuza nici ingrozi, vezi videoclipul de mai sus

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

îi prefer la orice oră pe nebunii  ăștia, n-or făcut  rău nimănui decât lor înșile, acu 2 mii de ani

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×