Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Va fi sau nu război în Israel? (este deja dar vorba vine...)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La televizor ne arata lupte in direct cu Missiles intre Hammas si Evrei.   Totul pare FAKE, exact ca un Video Game dar vor sa credem ca e lupte in direkt.

Cand ard vreo 10 tancuri nimeriti de armele dusmanilor, dupa 3 secunde cerul nu devine albastru, fumul nu urca drept in sus fara sa arda si iarba uscata

din jur, iar imediat totul este clar, aerul curat, mortii sint departe, nu se arata nimic mai real decat un joc de copiii sau de adulti. 

Prima oara ca am dat un ochi pe ecranul imens de TV din living room cu joaca de lupte. 

Aceste arme zburatoare despre care am invatat la scoala in Romania, doar azi le-am vazut in actiune!!!   

PS:  - ce m-a lovit era ca intre exploziile Missilelor zburau pasari!!!  Locul ramanea curat ca dupa curatenie.  

Editat de The Unknown
Am uitat ultima fraza!
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apocalipsa Islamică (promovata de Teheran) în scopul îndoctrinării populației iraniene și distrugerii statului Israel (în România Apocalipsa Islamică a fost promovată de o anonimă pe nume Georgeta Florea in cartea intitulata Apocalipsa https://www.okazii.ro/apocalipsa-georgeta-florea-a241789897 , o carte cu profetii mincinoase via Teheran, care au fost preluate de multi dintre adeptii AUR si de catre dacopații lui Zamolxe, care sunt și antisemiți). Apocalipsa Islamica are un personaj central, Mahdi, care, se spune, va veni sa-i mantuiasca pe toti islamistii numai dupa distrugerea statului Israel

 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
31 minutes ago, Avalon73 said:

Apocalipsa Islamică..

 

am considerart ca nu trebuie sa te citez integral si nici cred ca nu sunt singurul interesat de OBSESIA ta in legatura cu israelul...

la 7 oct 2023, asupra israelului a avut loc un eveniment, ok, nefericit, ok, inuman, ok

israelul dezlantuie un fel razbunare, termen sustinut oficial

este ok?

indiferent de cate acuzatii se pot aduce Iran-ului sau altor popoare, are israelul (politicienii israelieni plus cei occidentali) vreo justificare pentru atrocitatile comise in numele razbunarii?

are israelul (politicienii israelieni plus cei occidentali),  vreo justificare pentru masacrul comis?

israelul care se ""lauda"" ca a trecut peste un holocaust, chiar nu realizeaza ce holocaust a creat in Gaza?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Situatia din Gaza se va incheia radical ori intr-o directie ori in cealalta directie!

Fie Israelul va distruge astfel orice opozitie si va ingloba Gaza, apoi West Bank aka Cisjordania in fapt Palestina de est, fie o va mierli definitiv, adica ce a facut in Gaza i se va face lui! 

Probabil ca Israelul nu va fi atacat acum, dar peste cateva luni ori ani, de pe inaltimile Libanului si a Palestinei de vest, se va scurge un puhoi de razboinici arabi ca in vremea lui Saladin si vor rade din temelie Israelul dupa modelul Gaza! 

Va fi un razboi de guerila din bloc in bloc si dintr-o localitate in alta! 

Armele sofisticate nu vor mai avea nicio relevanta. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 12/21/2023 at 12:16 PM, Rayn said:

am considerart ca nu trebuie sa te citez integral si nici cred ca nu sunt singurul interesat de OBSESIA ta in legatura cu israelul...

la 7 oct 2023, asupra israelului a avut loc un eveniment, ok, nefericit, ok, inuman, ok

israelul dezlantuie un fel razbunare, termen sustinut oficial

este ok?

indiferent de cate acuzatii se pot aduce Iran-ului sau altor popoare, are israelul (politicienii israelieni plus cei occidentali) vreo justificare pentru atrocitatile comise in numele razbunarii?

are israelul (politicienii israelieni plus cei occidentali),  vreo justificare pentru masacrul comis?

israelul care se ""lauda"" ca a trecut peste un holocaust, chiar nu realizeaza ce holocaust a creat in Gaza?

 

Obsesia terorismului pe care o au locuitorii din Gaza raportat la Israel este suficienta pentru cerinta Israelului ca cei din Gaza sa plece. Unde sa plece nu stiu, dar e clar ca acolo nu mai e loc pentru ei. 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 12/21/2023 at 2:37 PM, zodiak said:

Situatia din Gaza se va incheia radical ori intr-o directie ori in cealalta directie!

Fie Israelul va distruge astfel orice opozitie si va ingloba Gaza, apoi West Bank aka Cisjordania in fapt Palestina de est, fie o va mierli definitiv, adica ce a facut in Gaza i se va face lui! 

Probabil ca Israelul nu va fi atacat acum, dar peste cateva luni ori ani, de pe inaltimile Libanului si a Palestinei de vest, se va scurge un puhoi de razboinici arabi ca in vremea lui Saladin si vor rade din temelie Israelul dupa modelul Gaza! 

Va fi un razboi de guerila din bloc in bloc si dintr-o localitate in alta! 

Armele sofisticate nu vor mai avea nicio relevanta. 

Israelul va fi atacat de Rusia, Turcia si Iran plus alte tari minore dar va invinge. Cu ajutorul lui Dumnezeu. Asta se va intampla cum ai spus, in cativa ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 12/21/2023 at 2:37 PM, zodiak said:

 

Probabil ca Israelul nu va fi atacat acum, dar peste cateva luni ori ani, de pe inaltimile Libanului si a Palestinei de vest, se va scurge un puhoi de razboinici arabi ca in vremea lui Saladin si vor rade din temelie Israelul dupa modelul Gaza! 

Va fi un razboi de guerila din bloc in bloc si dintr-o localitate in alta! 

Armele sofisticate nu vor mai avea nicio relevanta. 

 

4 hours ago, Avalon73 said:

Israelul va fi atacat de Rusia, Turcia si Iran plus alte tari minore dar va invinge. Cu ajutorul lui Dumnezeu. Asta se va intampla cum ai spus, in cativa ani.

Mai exact, please! În câte luni sau în câți ani  estimați voi că va avea loc evenimentul, recte atacarea Israelului? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Vriies said:

 

Mai exact, please! În câte luni sau în câți ani  estimați voi că va avea loc evenimentul, recte atacarea Israelului? 

Cand va intra Rusia pe faliment economic, invazia va fi in scop de jaf. In jurul lui 2026.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Avalon73 said:

... invazia va fi in scop de jaf...

gata, acum recunosc doctrina!

recunosc doctrina conform careia Rusia, Turcia si Iran vor invada israelul in scop de jaf

invazia lui gog din magog!

in urma cu vreo 10 ani am avut un coleg baptist care o tinea una si buna cu gog din magog si o iminenta invazie iraniana

sa inteleg ca din aceasta perspectiva te raliezi naratiunii oficiale?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 hours ago, Rayn said:

gata, acum recunosc doctrina!

recunosc doctrina conform careia Rusia, Turcia si Iran vor invada israelul in scop de jaf

invazia lui gog din magog!

in urma cu vreo 10 ani am avut un coleg baptist care o tinea una si buna cu gog din magog si o iminenta invazie iraniana

sa inteleg ca din aceasta perspectiva te raliezi naratiunii oficiale?

 

Da, e vorba de profetia biblica din Ezechiel capitolele 38-39. Pai si acum invazia Rusiei din Ucraina e tot in scop de jaf si distrugere. Asta stie si face Rusia. Crima, jaf, distrugere. Deci va fi un razboi conventional. Prin acea profetie isi face reclama cultul baptist.

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×