Sari la conținut
Forum Roportal
m4trix2003

roportal vs. softpedia :))

Care forum vi se pare mai atragator si totodata folositor ?  

36 membri au votat

  1. 1. Care forum vi se pare mai atragator si totodata folositor ?

    • roportal
      33
    • softpedia
      8


Postări Recomandate

E placut si primitor, iar asta este primul aspect care conteaza, totusi o propunere... nu ar strica sa se treaca si la putina seriozitate din partea utilizatorilor. Nu mai DENATURATI subiectele!!! :winca:

 

Am vazut forumuri pe care se taie si se spinteca daca esti offtopic. Eu cred ca trebuie sa fim mai flexibili. Mesajele offtopic contribuie la socializare si la realizarea unei comunitati unite.

Recunosc ca uneori se mai sare si calul, eu unul incerc ca astfel de situatii sa fie cat mai putine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma asteptam la replica asta.  :de

 

:dee hehehe ....reading minds nene Admin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa recunosc ca sunt si aci si acolo. Acolo parca e putin mai rigid, mai oficial, aici ma simt mai in largul meu. Dar, ceea ce respect la ambele, este calitatea profesionala si morala a celor ce adimistreaza si modereaza. Si credeti-ma, stiu ce vorbesc. Am mai fost si prin alte parti. Va felicit sincer si va multumesc! Stiti cum e...cum e turcul si pistolul. Calitatea voastra da calitatea discutiilor si cerne forumistii. Ma simt bine aici.

Editat de macrina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pot compara aceste două forumuri. Roportal este mult deasupra. Softpedia are nişte oficiali de.... şi au prea multe restricţii şi cenzurări şi alte chesti. Softpedia este o afacere.

Editat de Crusher

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca se pot compara cele 2 forumuri. Softpedia are deja cativa ani pe cand Roportal nu a implinit inca nici un anisor.

Este ca si cum ai compara un hotel cu o pensiune. La hotel este mult mai multa lume dar daca nu iti place aglomeratia te simti mai bine la pensiune.

Nici ca si numar de vizitatori cele 2 site-uri nu pot fi comparate 1.000.000 Softpedia si 42.000 Roportal dar daca se vede cati dintre ei sunt romani diferenta nu mai este asa de mare raportul fiind undeva pe la 4:1.

Nu cred ca Softpedia este cel mai tare forum romanesc. Mai sunt si altele demne de luat in seama: Computer Games, Chip, Fan Club, Hanu Ancutei si lista poate continua.

Toata cinstea pentru obiectivismul de care dai dovada!

 

:spiteful: :pee

daca ne punem toti facem un site de google si yahoo nici nu au mai auzit :dee

in locul tau m-as simti super bine ca fiind roportal (inginer-sef) :pee ca ai atat de multi useri care te sustin... :dee la mine e mai greu...

oricum "La cat mai multi vizitatori si useri...si JOS SOFTPEDIA !!! "

bafta !

Roaga-l pe mester sa iti gazduiasca un link!Poate iti creste numarul de useri.

 

Nu se pot compara aceste două forumuri. Roportal este mult deasupra. Softpedia are nişte oficiali de.... şi au prea multe restricţii şi cenzurări şi alte chesti. Softpedia este o afacere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnu` Crusher... ar trebui sa nu te mai straduiesti atat cu editatul pe aici cat cu invatatul limbii romane :pardon: parol!

cum spuneam..pe softpedia te-ar lua in suturi, ai ales daca ai ganguri si pe acolo ca vrei sa ajungi moderator! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am mai spus ca voua copiilor vi se face cel mai mare rau daca incepi sa zici "hai sa las de la mine". acum inca mai e ceva de schimbat inainte sa se cimenteze..tu chiar ma suspectezi de rautate sau rea vointa cand fac toate remarcile alea? :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe Softpedia acum o spatamana , am scris niste articole si ............am ramas uimit ( la modul neplacut ) , de atitudinea moderatorilor care erau acolo ! M-am gandit ca poate a fost o intamplare , sau o fi intart prietenii moderatorilor cu numele lor ! Insa , am intrat si in alte zile ; din nou surpriza : erau aceeasi moderatori intalniti de mine cu cateva zile inainte si , erau la fel de jalnici , de penibili ! In loc sa modereze , lucru pentru care sunt acolo , ei dadeau tonul la mistocareala ! Probabil nu se poate generaliza , insa ,...e destul ce am vazut eu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×