Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

De ce v-ati ales si de ce v-ati parasit partenerii ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 oră, NicolaeT a spus:

Problema e ca voua va trece repede, confundati indragosteala animalica cu iubirea divina.

Nic, ai o problema si cred ca am depistat-o. Tu ai vrea ca femeia din viata ta sa se uite la tine ca la un zeu.

Dar ea te priveste ca pe un om cu care vrea sau nu, sa fie impreuna.

Daa, insuportabila situatie.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, adal* a spus:

Nic, ai o problema si cred ca am depistat-o. Tu ai vrea ca femeia din viata ta sa se uite la tine ca la un zeu.

Dar ea te priveste ca pe un om cu care vrea sau nu, sa fie impreuna.

Daa, insuportabila situatie.:smile:

Normal ca vreau sa se uite la mine ca la un zeu din moment ce eu ma uit la ea ca la o zeita. Pai ori ne iubim ori ce facem ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, NicolaeT a spus:

Normal ca vreau sa se uite la mine ca la un zeu din moment ce eu ma uit la ea ca la o zeita. Pai ori ne iubim ori ce facem ?

Ok, atunci ar trebui sa ai rabdare si sa fii constient ca asta se poate intampla sau nu in aceasta viata.

Daca nu se intampla, aia e, astepti viata urmatoare.:smile: Nu stiu care ar fi probabilitatea ca asta sa se intample intr-una din vieti, dar poti incerca sa calculezi.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, NicolaeT a spus:

ori ce facem ?

mitologie

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 48 minute, adal* a spus:

Ok, atunci ar trebui sa ai rabdare si sa fii constient ca asta se poate intampla sau nu in aceasta viata.

Daca nu se intampla, aia e, astepti viata urmatoare.:smile: Nu stiu care ar fi probabilitatea ca asta sa se intample intr-una din vieti, dar poti incerca sa calculezi.

Unul din sutele de comentarii de le citesc zilnic:

"try dicussing ideas for long term planning with your wife. .... impossible. negative, uncreative, hyper dependent, scarcity mentally, hyper risk avoidence i always walk away thinking women CANNOT be a partner. at best, a helpful child. i have told my wife many times that she is not a colaborater, not a true partner, not a teammate. she is about as equel as one of my daughters. i dont "plan "anything with my daughters. i descide and let them know what will happen. so whatever kind of boyish fantasy that your women will be a true "partner" cause they won't, they can't. and every minute that goes by she is aging and getting fat. marriage, even a so-called good marriage is hell on earth. like a giant rusty chain around your neck."

De ce ti-ai lua o astfel de creatura ? Doar ca sa ai ce sexa ? Dar la cat de dificile sunt, ai noroc daca iti da pana si sexul ala o data pe luna.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, NicolaeT a spus:

Normal ca vreau sa se uite la mine ca la un zeu din moment ce eu ma uit la ea ca la o zeita.

Nope. Tu te uiti la ea cum iti spun altii sa te uiti.

Acum 44 minute, NicolaeT a spus:

Unul din sutele de comentarii de le citesc zilnic:

"try dicussing ideas for long term planning with your wife. .... impossible. negative, uncreative, hyper dependent, scarcity mentally, hyper risk avoidence i always walk away thinking women CANNOT be a partner. at best, a helpful child. i have told my wife many times that she is not a colaborater, not a true partner, not a teammate. she is about as equel as one of my daughters. i dont "plan "anything with my daughters. i descide and let them know what will happen. so whatever kind of boyish fantasy that your women will be a true "partner" cause they won't, they can't. and every minute that goes by she is aging and getting fat. marriage, even a so-called good marriage is hell on earth. like a giant rusty chain around your neck."

De ce ti-ai lua o astfel de creatura ? Doar ca sa ai ce sexa ? Dar la cat de dificile sunt, ai noroc daca iti da pana si sexul ala o data pe luna.

Esti demn de mila.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Enki a spus:

Esti demn de mila.

Ah... citatul asta trebuia pus pe topicul de fete - moartea spirituala. Dar lasa-l aici acum. Oricum... de ce sunt demn de mila ? Tu te consideri partenera egala sotului tau ? Sau el face toata munca si tu stai pe canapea la telenovele ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, NicolaeT a spus:

Ah... citatul asta trebuia pus pe topicul de fete - moartea spirituala. Dar lasa-l aici acum. Oricum... de ce sunt demn de mila ?

Pentru ca gandesti cu creierul altora. Si aia nu sunt unii nici foarte destepti, nici cu reusite prea mari in relatii. Ai sa ajungi ca ei. Your choice cum iti croiesti drumul si pe cine admiri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Enki a spus:

Pentru ca gandesti cu creierul altora. Si aia nu sunt unii nici foarte destepti, nici cu reusite prea mari in relatii. Ai sa ajungi ca ei. Your choice cum iti croiesti drumul si pe cine admiri.

Tocmai daia te-am intrebat si a doua parte pe care ai evitat-o, sa vedem daca aia vorbesc prostii sau adevarul. Tu te consideri partenera egala sotului tau ? Sau el face toata munca si tu stai pe canapea la telenovele ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt egala, nici mai jos, nici mai sus. Eu sunt eu. El e el. Suntem asemanatori in multe privinte, complementari in altele si total opusi in cateva.

Daca tu iti cauti pe una exact ca tine, n-o sa ai nimic in plus fata de ce ai acum. Si acum, se vede, nu esti multumit nici macar de tine, deci cum ai putea sa fii fericit avand alaturi pe altcineva exact ca tine?

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×