Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Fetele - moartea spirituala ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 oră, Motorină a spus:

Doar un om fara cariera

Pai normal ca doar un om fara cariera are timp de trairi spirituale. Ca restul sunt prea ocupati sa sclavageasca sa aiba ce manca a doua zi. E mare lucru sa fi milionar, nu ptca iti permiti sa dai banii pe prostii, ci ptca esti liber si poti explora diverse aspecte superioare ale vietii pe care cand esti prins in wage slavery nai nicio sansa.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, NicolaeT a spus:

Pai normal ca doar un om fara cariera are timp de trairi spirituale. Ca restul sunt prea ocupati sa sclavageasca sa aiba ce manca a doua zi. E mare lucru sa fi milionar, nu ptca iti permiti sa dai banii pe prostii, ci ptca esti liber si poti explora diverse aspecte superioare ale vietii pe care cand esti prins in wage slavery nai nicio sansa.

Partial de acord. Cu cateva precizari. Cand muncesti 12 ore pe zi si abia iti ajung banii sa ai ce pune pe masa, nu ai timp de de-astea. Nu-ti ajung timpul si banii de citit, de calatorit, si nici nu-ti sta gandul la asta, cel mult te refugiezi in niste iluzii. Cand muncesti insa pe bani seriosi nu pe nasturi si ai si concedii si timp liber, e cu totul altceva. Toti aia care calatoresc, care umplu salile de teatru, care sunt clienti ai librariilor, crezi ca sunt milionari? Nope, nu trebuie sa fii milionar ca sa iti permiti. Cat despre aspectele superioare de explorat... orice ai invatat sau inteles in plus peste ce stiai ieri este un salt spre un nivel superior. Superioritatea este relativa.

Iar trairi spirituale e un termen de newage bullshit, lose it.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 20.11.2022 la 23:21, NicolaeT a spus:

 

P.S. Eu am aflat, e trivial la urma urmei, suntem Dumnezeu experimentand diferite situatii ca sa afle despre Sine insusi.

Si cum iti permiti sa vorbesti in acesti termeni despre Dumnezeu care experimenteaza diferite situatii ca sa afle despre Sine insusi?:lol2: Te pui tu contra a ce vrea Dumnezeu sa experimenteze in miliardele sale de existente?

La 16.11.2022 la 23:41, NicolaeT a spus:

 o persoana care iti vorbeste doar de ultimile telenovele doar ca sa ai copii ?

 

La 17.11.2022 la 23:12, NicolaeT a spus:

Pai fix despre asta e topicul asta, ca voi fetele n-aveti pic de trairi spirituale, ca traiti viata pe modul animalic, sex si mancare.

 

La 21.11.2022 la 16:30, NicolaeT a spus:

Orice varsta, ca femeile nu mai evolueaza mental dupa varsta de 15 ani.

 

Acum 22 ore, NicolaeT a spus:

Ai descris fix chestiile animalice. Deci practic ai confirmat ca dupa adolescenta, odata cu aparitia instinctelor sexuale, apare decadenta umana, de la cercetarile spirituale la supravietuire si reproducere. De ce mi-as dori un animal ? Eu imi doresc un om.

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 20.11.2022 la 15:52, NicolaeT a spus:

Nu ma intereseaza relatiile umane pentru ca barbatii sunt criminali. Abia asteapta cate un razboi sa dea frau liber la omorat si la violat femei. Faptul ca pe timp de pace se dau mielusei nu inseamna nimic atata timp cat stii ca inauntrul lor abia asteapta sa omoare pe cineva.

Si sa nu o uitam nici pe aia de mai sus, care conform marii tale descoperiri, tot asta e

La 20.11.2022 la 23:21, NicolaeT a spus:

 

P.S. Eu am aflat, e trivial la urma urmei, suntem Dumnezeu experimentand diferite situatii ca sa afle despre Sine insusi. I

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, Dumnezeu experimenteaza cum e sa fii animal. Aia e. Dar prin intermediul incarnarilor asemeni mie, putine cei drept in toata lumea, mai traieste si El una-doua chestii superioare si zice bodaproste.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, NicolaeT a spus:

Pai da, Dumnezeu experimenteaza cum e sa fii animal. Aia e. Dar prin intermediul incarnarilor asemeni mie, putine cei drept in toata lumea, mai traieste si El una-doua chestii superioare si zice bodaproste.

Si cum iti permiti sa comentezi ce alege Dumnezeu sa experimenteze, te-am intrebat?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, NicolaeT a spus:

Asa... ca intrasem sa mai adaug o chestie: fetele nau pic de umor. Intradevar, ele rad mult, dar rad la prostii, nu la umor de calitate. Dale un video dasta, si in loc sa rada, te injura:

https://youtube.com/watch?v=T69H-Z-HuXw&feature=share

Aia care se iau pe sine prea in serios sunt cei mai lipsiti de umor possible. Ca tine, de exemplu, in caz ca nu ai inteles aluzia.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×