Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Fetele - moartea spirituala ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Enki a spus:

Pune-ti o ie pe tine, o cruce de lemn la gat si un pileus si fa un pelerinaj la Prislop, sunt zeci de fete tinere acolo care se roaga sa isi intalneasca alesul.

La Prislop???  Nu stiam ca este pentru toate fetele acea zona.  Este o mare Partie acolo pentru schiori la Borsa in Maramures, inainte de Prislop in drum spre Suceava/Moldova dar cred ca intre doua coborari se poate si insura, de ce nu.  Sint multi straini, adica au fost candva, nu mai stiu nimic de acolo.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu are prea mare destrabalare in jur ca se afla in Judetul Hunedoara!!!  Acolo doar Preotii se distreaza, dar in salbaticia din Maramu' orice este Kosher pana si calugaritele se dau pe partie pe o biblie veche si unsuroasa sa alunece mai repede ....  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Enki a spus:

Dar de ce nu te duci tu la biserica la slujba sa cunosti fete cuminti, ascultatoare si spirituale? N-ai cum sa dai gres. Si vor si copii multi, ca asa le indeamna religia si nici nu vor divorta, ca asa zice in I Cor. 7:10.
. Trei idealuri de-ale tale dintr-o lovitura, sunt cuminti, vor copii, cum iti doresti si tu, si nici n-o sa divorteze de tine dupa. Gata, you're set for life.

Pune-ti o ie pe tine, o cruce de lemn la gat si un pileus si fa un pelerinaj la Prislop, sunt zeci de fete tinere acolo care se roaga sa isi intalneasca alesul.

Alta alternativa ar fi

https://www.cetatea-crestina.org/

fa-ti cont acolo.

Aoleu, tu chiar vrei sa-mi auzi toate povestile de viata ? Tu crezi ca am ajuns la concluziile la care am ajuns stand si meditand la nemurirea sufletului ? Nu doar ca am fost cu vreuna religioasa, ba chiar am vorbit cu una al carui tata era preot! Mai crestina de atat nici ca sar fi putut. Dar ghici ce ? Tipa mia povestit cum a fugit de acasa ca sa scape de educatia stricta a lu taicasu... si cand sa trezit a nimanui si fara bani in buzunar, sa apucat de videochat. Nici nare rost sa spun mai multe. Amin!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, NicolaeT a spus:

Aoleu, tu chiar vrei sa-mi auzi toate povestile de viata ? Tu crezi ca am ajuns la concluziile la care am ajuns stand si meditand la nemurirea sufletului ? Nu doar ca am fost cu vreuna religioasa, ba chiar am vorbit cu una al carui tata era preot! Mai crestina de atat nici ca sar fi putut. Dar ghici ce ? Tipa mia povestit cum a fugit de acasa ca sa scape de educatia stricta a lu taicasu... si cand sa trezit a nimanui si fara bani in buzunar, sa apucat de videochat. Nici nare rost sa spun mai multe. Amin!

pai aia nu era religioasa, daca a fugit de acasa ca sa scape de regulile religioase impuse de tac-su, doar tac-su era popa, daca era religioasa il asculta pe tac-su nu fugea de acasa. Gizaz, chiar nu intelegi nimic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un căcat pe băț, pe mine fostul m-a întrebat dacă vreau să fiu mama lui (a avut o mamă rece, distantă, abuzatoare, copil unic, părinții divorțați când el avea doi ani, a fost privat de afecțiune toată copilăria). Am avut mereu trei copii, nu doi (fyi - i-am zis că nu vreau, are o mamă, să nu mă confunde)

Editat de Amarena
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×