Sari la conținut
Forum Roportal
Elena m1

Bani sunt mai importanți ca dragostea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

On 12/10/2022 at 8:57 PM, Elena m1 said:

Tocmai ca nu îmi zicea. Nu înțeleg ce vrea de fapt. 

Pai nu stiu ce vrea, dar nu stiu de ce iti bati atata capul daca ai simtit ca se poarta ca sa te simti prost, ai zis ca ti-a zis:

"Cand spune ca nu am facut nimic cu viata mea, cred ca se refera la faptul ca nu am vrut sa ma casatoresc pana la 27....".

Din moment ce te judeca, nu este un om okey, asta e clar, un om destept si ok nu judeca ce face altul doar ca nu face cum face el.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus asta în contextul în care nu vreau sa ma căsătoresc, și ca este timpul sa îmi fac un plan. Apoi vorbește despre el. Acum nu știu dacă se refera la el. Îmi spune ca trebuie sa găsesc pe cineva sa îmi cumpere anumite lucruri cum ar' fii o mașină.. etc. Prima data când ne-am întâlnit ma întrebat dacă vreau sa ma căsătoresc cu cineva cu 20 de ani diferența de varsta, și ce părere am despre el. Nu știu de ce avem discuțiile astea despre căsătorie. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Enki a spus:

:lol2:

desigur, si toti aia de pe youtube pe care ii citezi tot prietenii tai sunt.

Nu mai fa off-topic. Ii strici topicul Elenei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, NicolaeT a spus:

Nu mai fa off-topic. Ii strici topicul Elenei.

Ma scuzati. N-am vrut sa ma bag peste vrajeala ta cu Elena. Tot n-ai convins-o sa iti puna poza.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Enki a spus:

Ma scuzati. N-am vrut sa ma bag peste vrajeala ta cu Elena. Tot n-ai convins-o sa iti puna poza.

Pai ia convinge-o tu. Fa-ti cont de baiat, ca Fiero a refuzat, si vezi ce agati. O sa vezi ca tresa contactezi cel putin 1000 de femele pana reactioneaza una pozitiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: mai esti si puturos si vrei sa faca altii treaba pentru tine. De ce curu meu ar trebui sa imi fac un cont fals pe orice retea ca sa ma imprietenesc cu cineva? Ce rezolv prin conversatii online, alea-s relatii? ... de fapt stai, ca la tine alea da, sunt relatii, daca "prietenii" tai pe care ii citezi sunt aia de comenteaza la video-urile pe care le urmaresti pe youtube. Ce trist.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Enki a spus:

:lol2: mai esti si puturos si vrei sa faca altii treaba pentru tine. De ce curu meu ar trebui sa imi fac un cont fals pe orice retea ca sa ma imprietenesc cu cineva? Ce rezolv prin conversatii online, alea-s relatii? ... de fapt stai, ca la tine alea da, sunt relatii, daca "prietenii" tai pe care ii citezi sunt aia de comenteaza la video-urile pe care le urmaresti pe youtube. Ce trist.

Esti atat de pierduta in lumea ta de femeie in care curg lapte si miere incat nici nu intelegi ce iti ceri. Nu iti vine sa crezi ca ca baiat tresa trimiti 1000 de mesaje ca sa raspunda una. Ai disonanta cognitiva si nu realizezi ca faptul ca tu ai respins 1000 de barbati pana ai acceptat pe 1, se translateaza in partea cealalalta ca 1 baiat trebuind sa trimita 1000 de mesaje ca sa ii raspunda una. Pentru voi, "love just happens".

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Acum 4 minute, NicolaeT a spus:

Esti atat de pierduta in lumea ta de femeie in care curg lapte si miere incat nici nu intelegi ce iti ceri. Nu iti vine sa crezi ca ca baiat tresa trimiti 1000 de mesaje ca sa raspunda una. Ai disonanta cognitiva si nu realizezi ca faptul ca tu ai respins 1000 de barbati pana ai acceptat pe 1, se translateaza in partea cealalalta ca 1 baiat trebuind sa trimita 1000 de mesaje ca sa ii raspunda una. Pentru voi, "love just happens".

 

Actually, no. Nici eu si nimeni din familia mea sau anturajul meu, sau al copiilor nostri,  nu este si nici nu a fost atat de disfunctional incat sa isi caute relatiile online pe siteuri de socializare.

Pe nenicul din film l-am vazut deja de doua ori, nu are nimic de zis doar se repeta si se smiorcaie ca o printesa, deci nu am de ce sa mai urmaresc si alte filmulete cu el. Dar observ ca este guru-ul tau, un fel de zeu asa pentru tine.:lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×