Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, zod said:

No coment! 

Corect. Visurile sunt visuri iar visele sunt vise. Plus de asta, Rusia este departe de dezagregare. Mai nașpa e, deocamdată, cu tăvălugul rus și cu vecinii Rusiei.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 56 minute, Vriies a spus:

Folosim „vise”, atunci când este vorba de imagini onirice și „visuri” atunci când este vorba despre aspirații. În rest, da, curat sistem opresiv (ăsta, al Rusiei).

Păi să se „dezagregă”, în plm! :laugh:

UE este mult mai usor de dezintegrat decat Rusia. Rusii au inteles ca bunastarea este singurul liant care mentine unita Uniunea Europeana. In momentul cand brusselu nu va mai putea asigura aceasta bunastare, imperiul european se destrama ca un castel de carti.  Deja europenii au luat pozitia de drepti si au acceptat plata in ruble pentru gaz. Deja intuiesc urmatoarea miscare a rusilor: In urmatoarele luni vor mari pretul gazelor astfel incat sa acopere furtul de 200 miliarde dolari prin blocarea activelor bancare ale Rusiei. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, titi_greucean said:

UE este mult mai usor de dezintegrat decat Rusia. Rusii au inteles ca bunastarea este singurul liant care mentine unita Uniunea Europeana. In momentul cand brusselu nu va mai putea asigura aceasta bunastare, imperiul european se destrama ca un castel de carti.  Deja europenii au luat pozitia de drepti si au acceptat plata in ruble pentru gaz. Deja intuiesc urmatoarea miscare a rusilor: In urmatoarele luni vor mari pretul gazelor astfel incat sa acopere furtul de 200 miliarde dolari prin blocarea activelor bancare ale Rusiei. 

Nu mai spune! Ți-e frică de UE și de bunăstare, așa? :laugh:

Vorbește-mi oleacă despre bunăstarea rușilor, ca să știm cum stăm și la ce ne raportăm.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, titi_greucean said:

Ca ceatatean roman si implicit membru UE, imi e frica de pierderea bunastarii si din pacate, uniunea actioneaza cu toata viteza in aceasta directie prin tot ceea ce intreprinde. 

Poi, na, să mă ierți, însă până acum nu mi s-a părut că ți-ar păsa de UE și de valorile acesteia. Ci, mai degrabă, mi s-a părut că ești trup și suflet valorilor Moscovei - ca să nu spun „valorilor” lui Putin. 

Mă înșel? Dacă m-am înșelat, scuze anticipat! 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune, acum:

1. Ești chiar cu mațu gol? Sau era, doar așa, o figură de stil? 

2. Chestia cu „mațu gol” o pui doar în legătură cu UE, nu-i așa? Că, sigur, dacă noi ne vom atașa de ruși sau ne vor atașa rușii pe noi la ei (indiferent cum vrei s-o spui), vom avea mațu mult mai plin și libertate cât încape. Așa? 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am așa impresia  că tu ești ca un soi de tonomat, de pe vremuri. Adică, nu răspunde la întrebări, dar bagi moneda și el cântă singura melodie pe care o știe. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×