Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Mitul femei = cuminti, barbati = golani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 minute, Enki a spus:

Inca ceva, daca esantionul ala pe care e facut studiul arata in felul urmator

Ce rezultate vrei sa obtii? Adica stii si tu ca e foarte simplu sa manaresti o statistica alegand respondentii dupa anumite criterii.

Dude, ce nu intelegi ? Vorbim de statistici. Statistic, 50% dintre femei sunt sub medie, 50% sunt peste medie. 50% dintre barbati sunt sub medie, 50% sunt peste medie. Cu toate astea, doar 1% dintre barbati au acces la sex, pe cand dintre femei 99% au.

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, NicolaeT a spus:

Pai nu le sexeaza pe toate, ca nu au nici ei timp sa sexeze atatea, asa ca alea mai de la coada se multumesc si cu barbati "mai urati". Acum zi tu, esti fericita stiind ca baiatul tau sufera de pe mana celor ca tine ? Ca fetele alea de il resping esti practic tu in tinerete.

Te gandesti aiurea!!!   Ce a fost in tineretea mea, nu mai exista acum iar copiii mei n-au fost acolo unde am trait eu, dar si atunci, acele relatii intre oameni nu mai exista nici unde si nu inteleg ideea ta de a ne compara cu niste kurve la care n-ajungi tu ca n-ai bani!!!   Ar trebui sa-ti re-improspetezi ideile doar sa nu te suparam prea tare ca mereu unu cu complexe de inferioritate avea refuzuri de la femei ca noi: sexy-foxy, frumoase, atragatoare, elegante si cu pretentii, etc.  

M-am si incalzit deja de atate ras de "un barbat se crede" dar nu-l are pe vino-n-coa' ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ăsta e topic de plâns de mila bărbaților? Eu îi "dau la gunoi" pt că 99% sunt agramați, inculți și giboni needucați, nu că-s urâți. Degeaba îmi arăți ce mușchi ai tu, dacă îți curge scuipat din gură, de prost ce ești.

Mai puneți mâna pe o carte, mai cizelați-vă, mai învățați manierele și cum se vorbește civilizat, rezolvați -vă frustrările din cauză că nu v-a iubit mami și apoi vedeți dacă vă mai refuză femeile.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, The Unknown a spus:

Te gandesti aiurea!!!   Ce a fost in tineretea mea, nu mai exista acum iar copiii mei n-au fost acolo unde am trait eu, dar si atunci, acele relatii intre oameni nu mai exista nici unde si nu inteleg ideea ta de a ne compara cu niste kurve la care n-ajungi tu ca n-ai bani!!!   Ar trebui sa-ti re-improspetezi ideile doar sa nu te suparam prea tare ca mereu unu cu complexe de inferioritate avea refuzuri de la femei ca noi: sexy-foxy, frumoase, atragatoare, elegante si cu pretentii, etc.  

M-am si incalzit deja de atate ras de "un barbat se crede" dar nu-l are pe vino-n-coa' ...

lol, bani, sunt milionar. Nu e despre bani, e despre aspect fizic. Si raspunde la intrebare, cum te simti cand baiatul tau e batjocorit de tine in tinerete ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Amarena a spus:

Ăsta e topic de plâns de mila bărbaților? Eu îi "dau la gunoi" pt că 99% sunt agramați, inculți și giboni needucați, nu că-s urâți. Degeaba îmi arăți ce mușchi ai tu, dacă îți curge scuipat din gură, de prost ce ești.

Mai puneți mâna pe o carte, mai cizelați-vă, mai învățați manierele și cum se vorbește civilizat, rezolvați -vă frustrările din cauză că nu v-a iubit mami și apoi vedeți dacă vă mai refuză femeile.

99% din barbati sunt agramati si 99% din femei sunt cercetatoare ? =)))))))))))))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, NicolaeT a spus:

Hai da-o incolo pe grasa aia. Sa puna mana sa slabeasca. Nu discutam aici de anomalii. Astea nici nu intra in calcul. Discutam de baieti absolut normali care sunt dati la gunoi.

Aoleu? Grasa aia? Pai asa vorbesti? Acum ceva vreme te plangeai ca femeile nu il aleg pe unul ca asta, si acum te legi de aia ca e grasa?

image.png.6d589d5c83cd9b933d974a9f310db917.png

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Enki a spus:

Aoleu? Grasa aia? Pai asa vorbesti? Acum ceva vreme te plangeai ca femeile nu il aleg pe unul ca asta, si acum te legi de aia ca e grasa?

Si asta sa slabeasca, da-l incolo. Repet: vorbim de barbati normali care sunt dati la stanga de femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai creezi confuzie. Inainte ziceai ca 100% din femei se sexeaza cu 1% din barbati. Acum zici ca 50% din femei sunt peste medie, 50% sunt sub medie, si ca alea sub medie se sexeaza totusi cu din aia din 99%. Deci si din aia 99% se sexeaza, cel putin cu 50% din femei. Cum adica nu au acces la sex?

Cealalta 50% din femei peste medie ramane sa se sexeze cu restul de 1% alfa. Tot e mult de munca pentru alfa aia, nu crezi? Sau cum? ca nu reiese nimic clar din statisticile alea.

Cum arata femeile alea din esantion, si cum arata barbatii?

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
40 minutes ago, NicolaeT said:

99% din barbati sunt agramati si 99% din femei sunt cercetatoare ? =)))))))))))))))

Eu am vorbit din experiența mea, nu-mi permit să îmi dau cu presupusul de altele, că nu le cunosc. Înțelegi? 99% din ce am cunoscut eu, între 30 și 50 de ani, necăsătoriți, erau așa cum am zis. Nu am zis că n-ar fi și femei proaste, dar nu despre asta e topicul, nu-i așa?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NicolaeT, eu tot nu am priceput care e scopul topicului. 

Să... ce?!

Când citesc teoriile tale, nu pot să mă hotărăsc dacă ești un miștocar de primă clasă ori un misogin feroce.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×