Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Qatar - 2022 - FIFA WORLD CUP

Postări Recomandate

Astia is nebuni, nu dau meciul cu Olanda la tv si nu-l gasesc nicaieri altundeva. :angry:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci da, cautam meciul Olanda - Norvegia, care este pe 1 - 09. :w00t:  :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, observant a spus:

Cand vor juca asa romanii, nu vor putea fi furati de arbitri.

Spectaculare momente!!!    Si Romanii poate sa joace asa sau oricine dar necesita antrenament. 

Sint norocoasa ca am vazut echipe internationale la TV din 1966 la Campionatul Mondial de Fotbal din Anglia, au transmis doar Ungaria la TV ca Romania n-a participat si am fost dublu norocoasa ca am vazut de la A la Z totul ca era ceva noutate pentru tarile comuniste cand lumea abia avea TV-uri ca erau scumpe si se vindeau pe repartitii de la PCR.  Noi n-am avut drept la cumparat asa ceva doar dupa ce toata lumea avea, dar am prins deja modele noi, cu ecrane mari din Rusia parca si la pret foarte convenabil plus ca se dadea si in rate doar sa scape de inventar sa nu faca mucegai in depozit :eek:   

Tatal unei vecine si colega de scoala si clasa a organizat in living room-ul lor de vizionat meciurile sa-l preocupe si fiica cam lovita la minte care se juca cu papusa sau sarea pe pat pe un picior ca n-o interesa NIMIC.  Omu' era membru PCR, Director de Paduri si Lemne, locuia intr-o casa fost evreieasca, si avea fiecare din familie camera separata, sufragerie, si renumitul Living-room ce nu avea nimeni din cati am cunoscut si nici 3 bai ... ceea ce era la fel de ciudat ca si barba falsa a lui Santa Klauss, plus quarterul servitorilor ca nu era oricine nici evreul care a plecat in Palestina in 1963 decat sa fie membru de PCR.          

Amandoi copiii erau super buni la scoala ca lemne ardeau toti profesorii nu numai iarna, ca si vara se gatea!!!   Acolo doar recent s-a instalat gaze dar nu de toata lumea.  

Poate-l gasiti pe YouTube, pentru acele zile era ceva din alta lume chiar, era prima poarta spre West care s-a deschis atunci pentru fotbal.  Totul era fantastic, felul cum arata altii de pe planeta era una din minuni, alta era stilul de imbracaminte ca ne aratau din vietile jucatorilor secvente filmate la ei acasa.  Parul lung la barbati, inafara de Horia, Closca si Crisan si tot ce faceau era parte din ceva supranatural, ce nu puteam nici imagina sau visa.   Dar am memorat numele lor, din care echipa fac parte, ca am auzit si cum se pronunta corect atatea nume straine, ne simteam foarte puternici ca absorbeam toate noutatile si din lumea muzicii care avansa mai repede ca incendiile de padure.   

S-a jucat fotbal si mai demult, s-a castigat pe merite, plangeam la premiere de emotii!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei! Mai ține cineva cu România? :laugh:

 

 Bun. Urmează ca în aceste zile să disputăm 3 meciuri:

 - 02.09, adică mâine, Islanda - România;

- 05.09, România - Lichtenstein;

- 08.09, Macedonia de Nord - România.

 

Ca să avem măcar speranțe pentru locul doi în grupă, ăla care ne-ar duce la baraj, aș zice că am avea nevoie de cel puțin 7 puncte din aceste trei meciuri. 

Să vedem ce-om face mâine, cu Islandezii, apoi mai discutăm.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca la noi se arata aceste meciuri pe nici un canal de sport.   Avem mai mult America Centrala si de Sud pe toate canalele de sport si acolo vedem si cele mai mici echipe ca joaca dar din Europa doar meciuri importante, campionate mai mult.   Nici Eurovision nu se transmite intentionat sau San Remo Festival, nimic, nici raliurile de masinute de sport, Paris-Dakar,  cu un cuvant nimic.   Ceea ce nu vrem, sa cumparam niste canale care nu cuprind si stirile locale, doar filme sau sport nu ne intereseaza.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Niciun microbist pe aici prin zonă? Nimic? :smile: Hai, că mai e puțin și-ncepe meciul în care o să-i batem pe islandezi la ei acasă! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Islanda - România: 0-2

Bre, v-am zis că-i vom bate pe islandezi la ei acasă. Și nu m-ați crezut...

Urmează pe 5 septembrie România - Lichtenstein și pe 8 septembrie decisivul Macedonia de N - România. 

Dacă-i vom bate și pe macedoneni, suntem siguri de locul doi în grupă, însă barajul va fi al naibii de greu. 

Însă dacă, pe viitor, îi  vom bate și pe nemți la ei acasă, Mondialul va fi al nostru! :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce am avut în seara asta? 

Islanda - Macedonia de N: 2-2

Germania - Armenia: 6-0

România - Lichtenstein: 2-0

O victorie lejeră a noastră contra celor din Lichtenstein, care activează în majoritate în liga a patra din Elveția. Am fi vrut mai multe goluri, dar asta e. Un egal între Islanda și Macedonia, care ne-a convenit de minune. Și o victorie clară a Germaniei contra Armeniei, care victorie le-a scos armenilor fotbalul din cap și care victorie, de asemenea, ne-a convenit de minune. 

Rămâne meciul de miercuri, cu Macedonia (meci greu și decisiv), în care dacă vom bate aș zice că vom avea mari șanse de a ne situa pe locul doi în grupă. Chiar și la egal cu macedonenii păstrăm șanse pentru locul doi în grupă, condiția esențială fiind ca pe viitor să-i batem pe armeni și pe islandezi la noi acasă.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la meciul de selectie/calificare intre USA si Canada din prima repriza 5 minute inainte de pauza, scorul era 0-0.                                                                                                                Cam plictisitor este intre aceste mari puteri fotbalul noaptea.     Mai departe nu m-am uitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Așa. S-a terminat etapa asta de trei meciuri din preliminariile CM din Qatar 2022. Ce putem spune?

În primul rând nemții au făcut legea punând p*la, pardon, tunul,  pe armeni și islandezi și bătându-i măr pe aceștia, cu 6-0 și 4-0.

Armenii au făcut 1-1 acasă cu Lichtenstein, ceea ce ne convine. 

Cât despre noi? Noi am obținut 7 puncte. Victorii cu Islanda și Lichtenstein și egal cu Macedonia. Părerea mea e că, dacă ne vom valorifica meciurile viitoare de acasă, cu Islanda și Armenia, vom avea mari șanse pentru a obține locul doi în grupă care ne va duce la baraj. Ah, că la baraj va fi greu, e altă poveste. Dar măcar să ajungem noi la baraj.

În următoarea rundă avem:

- pe 08.10, Germania - România;

- pe 11. 10, România - Armenia.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×