Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Qatar - 2022 - FIFA WORLD CUP

Postări Recomandate

Dupa ce s-a terminat meciul, am vazut secvente din meciul din CM din 1994 USA unde juca Romania cu Argentina si au castigat.   S-a vorbit romaneste destul Hagi era in ceruri de fericire.   Atunci nu eram capabila sa pricep nimic, eram in drum spre Romania sa ingropam cenusa mamei.   Nu stiu daca s-a aratat si ceremonia de deschidere ca am fost undeva si doar ca am ajuns in casa tarziu.

*******

O alta stire ridicola de acolo:

"An American journalist has reported that security guards initially denied him entry into a World Cup 2022 fixture in Qatar, telling him a t-shirt bearing rainbow colours was “not allowed.   Grant Wahl, who works with CBS, was heading into the Ahmad bin Ali Stadium in Al Rayyan to cover the USA vs Wales game, with both nations beginning their Group B campaign on Monday evening."

https://www.independent.co.uk/sport/football/world-cup/wales-usa-journalist-rainbow-qatar-fifa-b2229840.html

 

 

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu aș paria pe Iran... dar nu pe goluri marcate, lovituri libere, faulturi, cartonașe, etc.

Ci mai degrabă pe faptul dacă vor mai avea jumătate de lot rămas până la terminarea meciurilor din grupă.

După cum au jucat primul meci... Na, asta e, s-au calificat cumva și trebuie să onoreze cu prezența - că oricum vin bani de la FIFA.

Editat de Ciocârlan
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru partea a 2-a al meciului USA 1 - 0 Wales, am ajuns doar la TV si vad un joc foarte lent.   

Nici nu stiu daca joaca in timp real sau de pe film, dar nu conteaza pentru mine si asa.  Doar 10 minute am avut rabdare sa le privesc, marele suporter a adormit deja, ca aici este aproape de miezul noptii.   

Ieri au inceput mai devreme jocul, americanii nu sint prea dupa acest eveniment, nici acum nu arata la TV nimic despre, doar Cursele de Cai si de Auto ce vor avea loc in Phoenix in Weekend-ul asta de Thanksgiving si alte meciuri cu sporturi americane.   Mexicanii fac petreceri pe teme fotbalului si europeenii.   

Este o aglomeratie in oras de n-am eu idee ca toti care-si permit au coborat aici ca peste zi au fost si 25*C azi.  

Dupa acest meci vom putea urmari cel cu Iran si nu mai stiu cine, l-au pus in pauza pe ecran informatia sa nu se culce lumea!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deposedarea din careul americanilor nu necesita oprirea jocului și penalizarea fotbalului în general, ca și sport de contact. Nu era obligatorie o lovitură de la 11 metri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ZIS ca rateaza Lewandowski 11-le

Per total mi se pare ca joaca mai bine mexicanii

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×