Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Rodica` a spus:

Ba da, a fost informata chiar atunci. A fost unul dintre motivele pentru care la noi s-a renunțat la acest vaccin și s-a mers apoi pe Pfizer mai mult Lumea nu a mai vrut sa îl ia. Tocmai pentru ca a fost informata și s-a creat o isterie împotriva acestui vaccin. 

La fel am facut si eu, m-am inscris prima data la un centru pentru ca acolo erau locuri libere, dupa care am aflat de ce era liber acolo ca era AZ si  ca nu il mai voia nimeni pe AZ, si m-am mutat la un centru care facea Pfizer.

Evident ca s-a informat lumea, de aia era plin de locuri libere la centrele cu AZ. Bine, ca dupa aia s-a dovedit ca exista un risc estimat (atentie, riscul estimat nu este totuna cu numarul de cazuri) intre 1,9 si 3,1 la suta de mii de persoane vaccinate. Si spun ca riscul estimat nu e totuna cu cazurile de aparitie, pentru ca desi riscul e cel pe care l-am zis, aparitia de tromboze a fost de 20 cazuri la 20 milioane, deci muuult mai rar decat estimat si la alea nefiind dovedita cauzalitatea.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Rodica` a spus:

Poftiți la vot la următoarele alegeri sa alegeți în funcții de putere pe cei care v-au trimis la moarte cunoscuți și familie. 

Azi, circuland prin oras am vazut locurile marcate ca "Aici se voteaza" dar eu am uitat de politica zilele astea cu multe programari medicale.  Nici nu stiu pentru ce s-a votat ca la TV nu prea au vorbit de asa ceva, am vazut o singura reclama politica, si am mers mai departe.     Nu pot trai cu votari in permanenta.    Reclama era contra ilegali ca un avocat nu apara Statul Arizona de intruderi, prin legi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Siii.... dosar penal pentu doi popi care au raspandit stiri false despre vaccinuri si vaccinare.

Popa Ambrozie de la Giurgiu si Teodosie Paraschiv de la Manastirea Durau.

Astept cu interes dosar penal si pentru celalalt Teodosie al Romaniei, ala de la Constanta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki, draga, ăștia o iau pe cale ierarhica. Popa cu funcție mai mare are pile mai mari. Nu te atingi de el cu una cu doua. 

Dau șanse 0 sa fie atins Teodosie măcar cu un strop de aghiasma. Procesul cu fondurile europene cred ca l-a rezolvat. Mare scârbă... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Blues a spus:

Celor ce nu credeti in vaccin, din varii motive, va spun doar atat: peste 83% din populatie vaccinata, 6000 infectati, 10 terapie intensiva, un deces. Au fost si zile fara decese. Patru din cinci persoane internate in spital sunt nevaccinate, cei vaccinati si infectati avand majoritatea o singura doza facuta. Nu mai exista restrictii de doua luni, nu masca, nu distantare sociala. Peste tot se intra cu codul QR sau teste negative, viata merge tare fain inainte, oamenii nu mai mor cu miile, spitalele nu mai sunt arhipline.

Intelegeti ca vaccinul ajuta enorm? Ca este singura sansa ca toti sa ne revenim la normal? 

Mai e pana ajungem si noi la viata normala. Cresterea spectaculoasa a numarului de vaccinari cu prima doza vine cand e deja foarte tarziu si aici da, trebuie sa ii dau dreptate Rodicai, restrictiile pt nevaccinati si certificatul verde trebuiau implementate mult mai devreme, sau un calendar al implementarii lor trebuia anunțat mult mai devreme. Dar Citu nu a vrut sa ia masuri nepopulare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Rodica` a spus:

Enki, draga, ăștia o iau pe cale ierarhica. Popa cu funcție mai mare are pile mai mari. Nu te atingi de el cu una cu doua. 

Dau șanse 0 sa fie atins Teodosie măcar cu un strop de aghiasma. Procesul cu fondurile europene cred ca l-a rezolvat. Mare scârbă... 

Da, ai vazut ca absolut nimeni nu mai pomeneste de investigatia recorder? Nu am mai urmarit sa vad ce anchete s-au deschis.

Cat despre spagoveanu, cred ca abia atunci cand ajunge in catuse pentru toate cate a comis o sa putem spune ca incepem si noi primii pași catre o țară normala.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu mai pomenește, adevărat, dar am observat ca imediat după, a ieșit biserica lui Daniel cu comunicate care mai de care pentru vaccinare și sa ascultam de medici. Chiar aseară era la știri un colaj cu declarații ale șefilor bisericilor care se declarau pentru vaccin și masuri.

Numai cultul baptist a pledat pentru libertatea de alegere, asa ca Rayn și mai ales, adal. :derisive:

Zic ca după ce au tăcut mâlc, asta e o realizare. Mica dar e ceva. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alta anomalie...

de la jandarmerie!

http://www.jandarmeriabucuresti.eu/2020/03/06/masuri-generale-de-prevenire-impotriva-infectarii-cu-virusul-covid-19/

stiu, o sa spuneti ca la vremea aia nu se cunosteau multe lucruri,

io zic ca o parte din ceea ce se cunostea din medicina moderna de ceva sute de ani, a fost schimbat anul trecut, 2020

j1.PNG

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

print sceen-ul este de azi....presupun ca dupa cateva zile n-o sa mai vedeti ce puteti vedea acum, este tot un fel de cenzura

multe pagini au disparut, pentru ca erau compromitatoare pentru propaganda nazista de azi

mai jos alta anomalie...apropo de Esca cu virusul care se ridica odata cu praful de pe jos

si apropo de masurile de azi

cate persoane merg la mall pentru un contact strans?

vai vai vai

 

j2.PNG.58db57ce25155ba63a42e75a3a39f481.PNG

Editat de Rayn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×