Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Coronavirus la zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 6 ore, Vriies a spus:

16 110 de noi cazuri de  persoane infectate și 448 de decese. Din cei  448 de pacienți decedați, 412 erau nevaccinați (92%) și 36 vaccinați (8%). Din cei 36 de decedați care erau vaccinați, 35 prezentau comorbidități.

La noi acum dau statisticile pentru cei cu probleme mentale din cauza de COVID, cica restrictiile sa le fi provocat in loc sa zica despre acesti tineri ca s-au nascut asa!!!  Nu desfigureaza pe nimeni ca poarta masca la 16 ani!!!   Se observa fara ochelari pe fețele lor ca au probleme din nastere ca cei care-si pierd mintile mai incolo in viata, nu reflecta boala si pe fața!!!

Traiesc foarte multi copiii in State care nici nu trebuiau sa se nasca, dar parintii, mama in special insista ca nu vrea sa-l avorteze desi medicii l-au avertizat ca nu va fi NORMAL copilul.  Acum vor nu stiu ce pentru aceste fiinte care doar se numara ca mai mult ca atat nu pot sa functioneze si tot acei parinti vor sa se debaraseze de ei sa le ingrijeasca acasa pe motiv ca le lipsesc prietenii si societatea, ca sa nu incurce vietile lor acasa si sa nu fie responsabili LEGALI in caz ca face ceva!!!   Sint si romani printre ei chiar foarte multi.  Una voia sa lase in Romania copilul dar a fost trimisa dupa ca-i nascut in America, iar daca parintii traiesc aici permanent ca cetateni, va fi aici si copilul, credea ca scapa de belele. 

De o vreme tot arata la TV un tanar de peste 20 de ani cica disparut de acasa care judeca doar cat unu  de 8 ani parca sau de 6 ani al unei familii bogate care au locuit aproape de "desert" si-l vor inapoi, cine l-a vazut ...etc., plansete si lacrimi false la TV.   Pana si COVID' le ocoleste.        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Rayn a spus:


indienii aia care mureau de nu mai aveau unde sa fie ingropati, caci...deh....sunt peste 1 miliard
 

Trebuia sa stii ca cei din India NU ingroapa in pamant pe NIMENI!!!  nici presedintele n-are parte de asa ceva ca in Romania, cu toti sint arsi.   Ai ramas in urma cu stiinta!!!

Poti sa te uiti la arderea lui Indira Ghandi daca stii cine a fost, familia este care da foc si sta acolo-n jur pana se stinge focul singur.   A fost si televizat evenimentul planetar!!! 

 https://images.search.yahoo.com/search/images;_ylt=Awr9ImG7unFh4w8A4v5XNyoA;_ylu=Y29sbwNncTEEcG9zAzEEdnRpZAMEc2VjA3Nj?p=Indira+gandhi's+funerals&fr=mcafee

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Antivaxxerii mana-n mana cu cimpeanu vor sa duca invatamantul la groapa. Elevii au acum toti o vacanta de 2 săptămâni care se va prelungi tot cu vacanta daca nu scad cazurile, nu cu scoala online. Se pare ca 70% procent de analfabeti stiintific in românistan nu e de ajuns, tinta e 100%.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti prost, vai de plamanii tai.

Catalin Berenghi:

PATRIOTII SI NATIONALISTII ROMANI SUNT SUB ASEDIU!
Mulți dintre aceia care au fost în Piata Victoriei pe 2 octombrie au fost bolnavi sau și mai rău le mor prietenii apropiați sau chiar rude.
Cineva în seara de 2 octombrie afirma faptul ca a simțit niște picături pe față.
Se lucrează parapsihologic și după un plan bine instrumentat.
EXTERMINAREA POPORULUI ROMÂN
P.S. Stie cineva unde sunt structurile de forță care apară POPORUL ROMÂN, sau sunt și ei părtași la GENOCID?
P.P.S.
-Duminica a fost omorât în spitalul de pneumonologie Narius Nasta, prietenul nostru Tano Dan Alexabru;
- Azi a fost găsit rece, un prieten al echipei, avea 41 de ani;
-Prietenul nostru Rafael, sufletul sectorului 5, încă se zbate sa trăiască, doctorii nu au explicații medicale;
-Prietenul nostru D și soția lui abia au scapat după ce au tușit cu sange;
Prietenul nostru O, care a stat pe scena lângă Diana Sosoaca, este căzut la pat in stare grava;
-Ora 15:10. Am aflat de incă unu dintre noi care a participat la protestul din 2 oct și este în spital.
Am uitat de mine , toată familia mea, pe parte femeiasca este în spital sau la pat ( NU AU COVID!).
 
Hai cu selectia naturala!
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud asta, sincer, insa de ce s-au dus sa protesteze?   Eu nu cunosc problema asta, insa e greu de acceptat ca nu mai este loc sigur de mers niciunde.

La noi se vede ca merge spre bine, azi n-am iesit din casa ca ma tragea bratul in jos si nu pot sa conduc masina.   La TV insa ne-a aratat ceea ce eu vad mereu cat sint de aglomerate restaurantele cu vizitorii de iarna din statele reci si Canadieni.  La multi vecini sosesc canadieni, inchiriaza din casa pentru iarna 6-8 luni si traficul este mult mai mare ca inainte dar si sportivi din toate ramurile si actori petrec timp aici la vremea buna ca niciodata n-avem ceata precum in California, asta e sezonul de admirat si adorat din Phoenix.  

In asemenea situatii trebuie evitat inghesuiala, nu cred ca este doar Romania in aceasta situatie.   Protejeaza-ti copiii!!!  Poate este mai bine sa stea acasa inca o vreme, dar sa citeasca cartile si tot ce mai aveti in biblioteca, sint sigura ca e plin de rafturi peretii.   Poti sa le dai lectii de romana si literatura si ce mai stii, eu odata eram in situatia asta cand era Scarlatina in scola si trebuia sa fie toti in casa, nu pe strada, veneau sa ne trateze in caz ca au primit copiii mei de la altii, dar nu, ei n-au fost contaminati.   M-au intrebat cum vine ceea ce eu stiu sa lucrez, contabilitate si le-am explicat, desenat, jucat ca vin sa cumpere ceva in magazinul meu si au de platit, desi erau mici le-a placut si in fiecare zi magazinul era deschis!!!     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai s-au dus sa protesteze ca ei sunt daci liberi ortodocsi cuantici, si nu cred in covid, nu vor vaccin sau pasaport verde, si nu vor masca si restrictii. Iar acum lacrameaza ca mor sau sunt pe moarte dupa ce au stat bot in bot fara masca intr-o multime de mii de oameni.

Cica i-a zis unu ca a simtit niste picături pe fata. Iar concluzia lui a fost ca i-au stropit cu ceva otrava, nu ca i-a tusit un covidat in nas sau ca scuipa sosoaca cand vorbeste. Maxima asta.:lol2:

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Daci Liberi" ... nu mai au nevoie de nimic cat mai stau printre noi multi din ei.  Nu s-au gandit ca-si semneaza Certificatul de Deces??? 

Credeam invers totusi situatia, mi-a spus o prietena din Sighet ca si acolo o femeie face teatru ca ea este trimisa de nu se stie cine si are forte supreme, ca totul este doar imaginatie ca avem mintile aburite si nu vedem clar adevarul.    Un vecin evreu, desi tatal sau socrul a murit de COVID el nu poarta masca dar fumeaza s-a promovat in Rabin si se muta undeva in zona cada, Florida parca, unde s-au mutat la fel foarte multi evrei si n-au destui preoti, aici lucreaza in 2 schimburi parca!!!    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va povestesc cum a decurs o intalnire dintre noi si niste prieteni foarte buni de familie, cu care ne vedeam de cateva ori pe saptamana, dar pe care nu i-am mai vazut din august pentru ca eu am fost foarte ocupata.

Ne-am intalnit la cumparaturi si dupa ne-am luat o cafea sa stam de vorba. Nici unul din ei nu s-a vaccinat, si nici nu vor sa auda. Evident, ca s-a discutat de pandemie si vaccinuri. Si imi explica el ca domne, ca la toti ne e frica, astia care se vaccineaza, se vaccineaza de frica virusului, aia care nu se vaccineaza nu se vaccineza de frica efectelor adeverse, ce tot au auzit ei pe la tv-urile de canal. Si se plangea ca domne, de ce nu iese nimeni - medici- sa explice ca sa linistesca lumea, ca atunci s-ar vaccina daca i s-ar explica argumentat ca nu e adevarat ce a aflat el de la sosoaca. Si a dus in fata cateva din teoriile conspirationiste cu privire la efectele vaccinului. I-am explicat ca ba da, s-a raspuns la toate temerile lui si s-a dovedit ca nu sunt intemeiate. Imi zice iar ca nu au venit medici sa contrazica temerile. Ii zic ca e plin facebook de postari ale medicilor care demonteaza fiecare conspiratie in parte. Imi zice ca el nu se uita pe fb. Ii zic ca au fost si la tv. Pauza, si isi reia discursul cu un exemplu, ca vaccinul da sterilitate, de ce nu vine nimeni sa argumenteze impotriva acestei afirmatii. Ii zic ca da, au iesit medici si au demontat argumentul asta, si incep sa ii spun argumentul cu care au venit medicii. Ma intrerupe, muta goal postul mai departe. Il intreb daca vrea sa afle argumentat de ce vaccinul nu da sterilitate, cum a fost explicat de un medic la televizor, si schimba vorba cu totul, incepe cu "Lasa, ca si medicii astia...." si duce discutia catre cativa medici care au conflicte de interese, cu testari in clinicile lor private pe bani multi, (de Musta parca cum a citit el in libertatea) etc. Exact la fel a facut si cu alte idei conspirationiste legate de vaccin, sustinea ca nu a venit nimeni sa le combata, si la fiecare din ele, cand incepeam sa ii spun ce au explicat medicii si de ce sustin medicii ca e gresita parerea lor, schimba vorba, nu dorea sa asculte explicatiile. Concluzia este ca NU VOR sa auda explicatiile. NU VOR sa isi schimbe ideile. Dupa ce si-au construit ultimul an pe aceasta identitate antivaccin si proconspiratie, n-o sa se intoarca acum la 180 de grade de RUSINE. Nu vor sa li se spuna ca au judecat gresit.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, The Unknown a spus:

"Daci Liberi" ... nu mai au nevoie de nimic cat mai stau printre noi multi din ei.  Nu s-au gandit ca-si semneaza Certificatul de Deces??? 

 

Prefera certificatul de deces decat certificatul verde.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi am primit raspunsuri de la prieteni care voiau sa vina la noi peste iarna timp de 6-8 luni, dar nu acceptam sa se mute in casa NIMENI, ca de ce s-ar vaccina ei daca noi sintem pusi la punct, de la noi nu vor lua nimic.  Ei se considera puri din New York ca ei au copiii doctori si din astea ca si sotiile lor sint doctori, si asta apara pe ei.   Problema lor era ca ce facem noi cu atatea camere goale???   Credeau ca noi cadem pe spate ca al lor copiii sint doctori.   Au spus la multi dintre cunostintele lor sa nu mai vorbeasca nu noi, care poate sunau odata la cateva luni, dar de curiozitate toti ne-au sunat acum sa stie care-i treaba cu ei ... noi?   Din cele mai neimaginabile motive au unii sa nu se vaccineze desi au trecut deja de o forma mai usoara de COVID si au copiii mici, in jur de 10 ani, iar vaccinul e gratuit.   Am intrebat pe una daca a facut un testament la cine lasa copiii daca moare si asa s-a suparat!!!  ca nici la inmormantarea ei nu ma vrea, dar eu nu ma inghesui la asemenea evenimente demult.   Concluzia mea este ca oamenii isi aleg soarta, tocmesc un plan pe care-l cred ca-i adevarat si se conduc dupa.   Ma bucur ca nu trebuie sa deschid usa la nimeni!!!    Doar paramedicii mai intra aici sau pompierii inafara de copiii mei!!!   Cu vecini discutam in mijlocul strazii ca ne mai adunam la o vorba cateodata.    Se opreste si acea masina ratacita care trece pe aici ca nimeni nu se grabeste si e rar eveniment o discutie la o bere zilele astea.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×