Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

PARANORMAL sau NORMAL

Postări Recomandate

in tot ceea ce spuneti, aveti dreptate. un potential am realizat si eu ca exista...dar am inceput sa constientizez foarte tarziu anumite lucruri si in special in urma unor evenimente. dar inca simt ca imi scapa esentialul care ar declansa in mine adevarata mea 'fata', ca sa zic asa. adica sa ajung sa fiu eu insami, detasandu-ma de energiile care m-au blocat si inca ma blocheaza.

un lucru care imi da de gandit...v-am 'intalnit' (virtual) exact in perioada in care am pierdut (sper ca temporar) legatura cu o foarte draga persoana mie, o persoana care ca si dumneavoastra, traieste in lumina. :friends:

 

Nu sunteti blocata, de fapt, nu exista blocaj energetic, daca ar exista, asa ca si cuvinte spuse...ar trebui sa moara corpul fizic...Va trebuie mai multa comunicare cu plantele, aici sunt problemele de neconcordanta in centrii dv. Faceti bai de lumina! Cum? Inchipuiti-va ca sunteti scaldata de lumina...si va mai spun si altele despre dv., daca vreti...

 

sigur este frumoasa poezia , filozofia, insa la capitolul ARGUMENTE... :crazy:

Ori e filozofie, ori ARGUMENTE...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu credeti ca ma dezarmati spunand ca nu credeti...

Biblia este INSPIRATA de entitati de lumina...Este pentru mintea ANCESTRALA(sufletul in trup), dar, ...nu poate fi accesata de toti. Dv. puteti . Acum sunteti Gica contra...Multumesc ca va cunosc ASTRAL si stiu cine sunteti . Dv. nu va cunoasteti. Aveti DARURI de vindecare, stiati? Sa va schimbati...se spune! HA, va trebuie?

:friends:

in primul rand nu mi-am propus sa va dezamagesc, nu asta imi este intentia!

si am spus, cred in Dumnezeu! si atat. Eu am ajuns la Dumnezeu prin cunoastere, nu prin "valorile " impuse ale societatii si nu imi doresc o dicutie pro si contra pe tema Bibliei, pe care de altfel o gasim in alt topic!

Da stiu! nu de putine ori am aplicat diferite "tratamente" prietenilor, sau cunoscutilor, sau chiar si necunoscutilor! pentru ultima categorie ma "rog" cel mai des! sa spunem ca este un fel de isihasm!

Chiar si acum... IMI ARD PALMELE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Va trebuie mai multa comunicare cu plantele, aici sunt problemele de neconcordanta in centrii dv. Faceti bai de lumina! Cum? Inchipuiti-va ca sunteti scaldata de lumina...si va mai spun si altele despre dv., daca vreti...

dintotdeauna mi-a placut natura. majoritatea vacantelor de vara mi le-am petrecut in moldova. dar de 17 ani acolo nu am mai ajuns. da, plantele...din pacate am un apartament foarte intunecos si nu imi rezista nici o planta. iesirile in natura (munte) sunt foarte rare, din considerente materiale si timp (lucrez si acasa, in special in week end-uri).

asa dupa cum ati spus, inca ma caut pe mine insami. si eu una consider ca orice om (chiar daca nu recunoaste) are nevoie de indrumare, cand nu razbeste singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:friends:

in primul rand nu mi-am propus sa va dezamagesc, nu asta imi este intentia!

si am spus, cred in Dumnezeu! si atat. Eu am ajuns la Dumnezeu prin cunoastere, nu prin "valorile " impuse ale societatii si nu imi doresc o dicutie pro si contra pe tema Bibliei, pe care de altfel o gasim in alt topic!

Da stiu! nu de putine ori am aplicat diferite "tratamente" prietenilor, sau cunoscutilor, sau chiar si necunoscutilor! pentru ultima categorie ma "rog" cel mai des! sa spunem ca este un fel de isihasm!

Chiar si acum... IMI ARD PALMELE!

Ma bucur! Suntem din acelasi aluat. Si sigur nu ne contrazicem. De care cunoastere?

 

dintotdeauna mi-a placut natura. majoritatea vacantelor de vara mi le-am petrecut in moldova. dar de 17 ani acolo nu am mai ajuns. da, plantele...din pacate am un apartament foarte intunecos si nu imi rezista nici o planta. iesirile in natura (munte) sunt foarte rare, din considerente materiale si timp (lucrez si acasa, in special in week end-uri).

asa dupa cum ati spus, inca ma caut pe mine insami. si eu una consider ca orice om (chiar daca nu recunoaste) are nevoie de indrumare, cand nu razbeste singur.

Sunt din Moldova, de langa Focsani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..... De care cunoastere?

revelatie si acumulare de informatii!

in ordinea aceasta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:friends:

in primul rand nu mi-am propus sa va dezamagesc, nu asta imi este intentia!

si am spus, cred in Dumnezeu! si atat. Eu am ajuns la Dumnezeu prin cunoastere, nu prin "valorile " impuse ale societatii si nu imi doresc o dicutie pro si contra pe tema Bibliei, pe care de altfel o gasim in alt topic!

Da stiu! nu de putine ori am aplicat diferite "tratamente" prietenilor, sau cunoscutilor, sau chiar si necunoscutilor! pentru ultima categorie ma "rog" cel mai des! sa spunem ca este un fel de isihasm!

Chiar si acum... IMI ARD PALMELE!

Eu nu cunosc bine biblia si sunt de acord sa nu vorbim despre acest subiect, dar l-ati atins in discutie si Ingerasul Meu mi-a atras atentia. HA!

 

revelatie si acumulare de informatii!

in ordinea aceasta!

Interesant, dar cu energiile cum stati? La simtiti?

 

eu mergeam in jud suceava, intr-un sat pe langa manastirea slatina. de acolo este tatal meu.

De ce nu incercati, cand se poate, sa reluati legaturile cu radacinile dv.? Ati rupt legatura cu neamul, vreti sa uitati lucruri care v-au impresionat negativ, asta spun, pentru ca mental vad o banca de poarta si dv. afara, dupa gard, uitandu-va la o casa cu flori la geam si un copil in curte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cunosc bine biblia si sunt de acord sa nu vorbim despre acest subiect, dar l-ati atins in discutie si Ingerasul Meu mi-a atras atentia. HA!

Interesant, dar cu energiile cum stati? La simtiti?

:friends:

depinde de starea mea sufleteasca!

au fost zile cand simteam presiunea "campului" fiecarui trecator, deci...zile si zile!

spun au fost, caci pana de curand am renuntat la acest tip de "cunoastere", insa sper sa recuperez!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:friends:

depinde de starea mea sufleteasca!

au fost zile cand simteam presiunea "campului" fiecarui trecator, deci...zile si zile!

spun au fost, caci pana de curand am renuntat la acest tip de "cunoastere", insa sper sa recuperez!

De preferat sa incercati prea tare sa-i sesizati "campul" pentru ca daca nu sunteti bine protejata va puteti singuta amprenta cu "pacatele" lui. Am trait experienta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu incercati, cand se poate, sa reluati legaturile cu radacinile dv.? Ati rupt legatura cu neamul, vreti sa uitati lucruri care v-au impresionat negativ, asta spun, pentru ca mental vad o banca de poarta si dv. afara, dupa gard, uitandu-va la o casa cu flori la geam si un copil in curte...

de ceva timp ma tot gandesc la o revenire pe acele meleaguri. bunicii au murit cu mult timp in urma, dar am inteles ca vara casa este locuibila. m-am gandit chiar si la varianta de a sta contracost la vecinii din acel sat. bunicii mei au fost oameni respectabili si nu cred ca au fost uitati inca.

legaturile cu neamurile din partea tatalui s-au rupt din cauza distantei. lucruile negative sunt din cealalta parte.

imi place sa locuiesc al curte. imi doresc o casa la curte. dealtfel si fiul meu vrea sa ne mutam la curte. la 'pensie' nu ma vad altfel decat la curte, crescandu-mi nepotii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×