Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

PARANORMAL sau NORMAL

Postări Recomandate

:alcoholic: Acest chestionar nu va putea sa traduca daca sunteti sau nu paranormal, dar va putea fi baza unor discutii legate de cat de mult este implicat in viata noastra paranormalul, ce este el, cand este tratat ca si coincidenta, de cine este bine sesizat, ce intra in sfera paranormalului sau cat de adevarat este ca NORMALUL poate fi PARANORMAL...permite analiza, formarea si dezvoltarea extrasensibilitatilor umane, animale, vegetale, etc. a mediului in care traim - optimizarea lui.

Editat de mayama34

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:alcoholic: Acest chestionar nu va putea sa traduca daca sunteti sau nu paranormal, dar va putea fi baza unor discutii legate de cat de mult este implicat in viata noastra paranormalul, ce este el, cand este tratat ca si coincidenta, de cine este bine sesizat, ce intra in sfera paranormalului sau cat de adevarat este ca NORMALUL poate fi PARANORMAL...permite analiza, formarea si dezvoltarea extrasensibilitatilor umane, animale, vegetale, etc. a mediului in care traim - optimizarea lui.

De multe ori cand nu intelegem ceva spunem: "ce ciudat!" V-ati gandit vreodata ca expresia este destul de plina cu energie activata de toti care o pronunta? Calitatea energiei depinde de calitatea celui care o gandeste: de mirare, de neintelegere, de confuzie, de groaza, de ura, de iubire, de incantare...

Acum sa ne referim la o superstitie: am scapat sare pe jos, deci o sa ma cert...

Cat de adevarata este?

Pai, daca cu gandul stationez pe afirmatia de mai sus, chiar o sa ma cert, gasesc repede cu cine.

Spuneam intr-un articol ca mintea noastra CREEAZA. cu cat avem o gandire mai pozitiva, cu atat faptele gandite vor avea, in plan fizic, o imagine mai clara, pozitiva. Sigur ca, superstitia afisata mai sus are activitatea ei malefica, activitate activata de fiecare in parte, care se gandeste: "o sa ma cert"...Acest cumul de energii pentru expresia de mai sus va actiona si la mine, in sens negativ, i-mi va crea intr-o prima faza o stare de neliniste, de oboseala, de furnicaturi pe spate, o stare incomoda...si, ...sigur voi gasi un partener de CEARTA.

Concluzia: Ganditi pozitiv si paranormalul din superstitii devine Normalul benefic. "Mie mi se intampla doar lucruri BUNE!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

autosugestia ne face praf sau ne intareste :alcoholic: adevarat ! sa inteleg ca asta e paranormalul din normal??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
autosugestia ne face praf sau ne intareste :alcoholic: adevarat ! sa inteleg ca asta e paranormalul din normal??

Nu este vorba de autosugestie, este cu totul altceva ce se intampla, este: ce emit eu mental si ce simt fata de emisia respectiva.

Energetic, pot influenta cu mintea desfasurarea benefica sau malefica a evenimentelor.

Nu exista ghinion daca nu mi-l aduc cu mintea sau cu FAPTELE pe care le fac.

GAND, VORBA, FAPTA...benefice!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Energetic, pot influenta cu mintea desfasurarea benefica sau malefica a evenimentelor.

Nu exista ghinion daca nu mi-l aduc cu mintea sau cu FAPTELE pe care le fac.

GAND, VORBA, FAPTA...benefice!

EU INCERCARE INTELEGERE la mine! :alcoholic: ok ca de exp: Eu urasc pe cineva, si pot transmite energie negativa asupra celui pe care il urasc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este vorba de autosugestie, este cu totul altceva ce se intampla, este: ce emit eu mental si ce simt fata de emisia respectiva.

Energetic, pot influenta cu mintea desfasurarea benefica sau malefica a evenimentelor.

Nu exista ghinion daca nu mi-l aduc cu mintea sau cu FAPTELE pe care le fac.

GAND, VORBA, FAPTA...benefice!

da, in principiu, gandul este o forma de energie ce ne guverneaza in plan spiritual, poate nu e cel mai bun cuvant.

din pacate ne lipseste exercitiul, iar uneori si teama are si ea un rol important. este usor sa creezi, insa mult mai greu este sa-ti controlezi "creatia", iar atunci lucrurile pot scapa de sub control.

din pacate sunt Om in forma dualista si supus antagonismului ereditar, definitie ce exclude perfectiunea umana, sau biblica !

 

EU INCERCARE INTELEGERE la mine! :alcoholic: ok ca de exp: Eu urasc pe cineva, si pot transmite energie negativa asupra celui pe care il urasc?

DA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
EU INCERCARE INTELEGERE la mine! :alcoholic: ok ca de exp: Eu urasc pe cineva, si pot transmite energie negativa asupra celui pe care il urasc?

 

Nu! Gresit! Iti atragi asupra ta energia negativa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu! Gresit! Iti atragi asupra ta energia negativa.

hotarati-va odata :alcoholic: eu tind sa cred prima varianta :spiteful:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu! Gresit! Iti atragi asupra ta energia negativa.

:alcoholic:

eu cred ca,nu exista o axioma in acest sens. astfel ca emisia de energie eliberata pozitiv sau negativ de catre expeditor nu intalneaste destinatarul, atunci aceasta se poate intoarce la expeditor,altfel...!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×