Sari la conținut
Forum Roportal
mayama34

PARANORMAL sau NORMAL

Postări Recomandate

Ca anumite lucruri se intampla rar...sau ca nu le putem noi controla...nu inseamna(obligatoriu) ca sunt paranormale.Parerea mea.

daca persoana le constientizeaza si traieste in lumina, le poate controla.

 

dna mayama, ceea ce ati spus despre repetitie, am inteles si eu ca asa este. si chiar in aceeasi viata, am constatat ca lucrurile se repeta daca nu au fost (ca sa zic asa) solutionate cum ar fi trebuit. e mai dureros cand anumite lucruri raman de rezolvat de-a lungul generatiilor.

e o adevarata placere sa va citesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sigur este frumoasa poezia , filozofia, insa la capitolul ARGUMENTE... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e pe bune chestia asta? sau... avem si ceva argumente ! :crazy:

 

chiar crezi ca putem noi prestabili ceva? :-

in principiul ai dreptate, insa nu cred in nemurirea sufletului! odata si odata... :friends:

Odata si odata ne vom intregi experientele, cunoasterea si ne vom intoarce in sanul lui Dumnezeu, asta se va intampla cu noi toti, dar pana atunci mai VA...

Innainte de Hristos, sufletele care pacatuiau impotriva Sf. Treimi erau pierdute, adica coborau toate treptele cu plus, in minus, adica in IAD...

Dupa INVIERE, cand pacatul Adamic a fost sters prin Jertfa SUPREMA, sufletele, daca pacatuiesc nu mai pot cobora mai mult de doua trepte. Atunci cand urmeaza sa pacatuiasca impotriva Sf. Treimi, Dumnezeu il IA. Explicatia catastrofelor, cataclismelor...Mor oameni, din locatii diferite stransi , Ajutati de Dumnezeu sa nu faca PACATUL...

 

sigur este frumoasa poezia , filozofia, insa la capitolul ARGUMENTE... :rock:

Ce argumente va satisfac curiozitatea? Despre ce vreti lamuriri, fiti concret/a, poate ca pot sa va spun...

Editat de mayama34

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[ Dupa INVIERE, cand pacatul Adamic a fost sters prin Jertfa SUPREMA, sufletele, daca pacatuiesc nu mai pot cobora mai mult de doua trepte. Atunci cand urmeaza sa pacatuiasca impotriva Sf. Treimi, Dumnezeu il IA. Explicatia catastrofelor, cataclismelor...Mor oameni, din locatii diferite stransi , Ajutati de Dumnezeu sa nu faca PACATUL...

daca imi aduc bine aminte, uitarea este data omului la nastere!

sunt rare cazurile cand, copii isi pot amintii viata anterioara.

in rest...tacere!

...si care este pacatul adamic? eu nu cred in biblie...doar in Dumnezeu, sau orice alta denumire ar avea!

iar povestea cu treptele...este o poveste frumoasa , la fel ca biblia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Odata si odata ne vom intregi experientele, cunoasterea si ne vom intoarce in sanul lui Dumnezeu, asta se va intampla cu noi toti, dar pana atunci mai VA...

Innainte de Hristos, sufletele care pacatuiau impotriva Sf. Treimi erau pierdute, adica coborau toate treptele cu plus, in minus, adica in IAD...

Dupa INVIERE, cand pacatul Adamic a fost sters prin Jertfa SUPREMA, sufletele, daca pacatuiesc nu mai pot cobora mai mult de doua trepte. Atunci cand urmeaza sa pacatuiasca impotriva Sf. Treimi, Dumnezeu il IA. Explicatia catastrofelor, cataclismelor...Mor oameni, din locatii diferite stransi , Ajutati de Dumnezeu sa nu faca PACATUL...

Ce argumente va satisfac curiozitatea? Despre ce vreti lamuriri, fiti concret/a, poate ca pot sa va spun...

Sa stiti ca nu fac poezie in aceste pagini, daca vreti sa va trimit din compozitiile proprii - literare, atasati emailul dv. Va repet, ca nu fac publicitate pe posturi TV, dar EU TRAIESC IN LUMINA SI AM MARTORI PACIENTI CU MIILE< CARE AU TRAIT MINUNILE, PE CARE VREAU SA LE CUNOASTETI CA NORMALE. Este DAR DIVIN si nu se cumpara.............!

 

daca persoana le constientizeaza si traieste in lumina, le poate controla.

 

dna mayama, ceea ce ati spus despre repetitie, am inteles si eu ca asa este. si chiar in aceeasi viata, am constatat ca lucrurile se repeta daca nu au fost (ca sa zic asa) solutionate cum ar fi trebuit. e mai dureros cand anumite lucruri raman de rezolvat de-a lungul generatiilor.

e o adevarata placere sa va citesc.

 

Cred in potentialul dv. energetic, sunteti de bun simt, aveti f. multa caldura si multe de impartasit celorlalti, nu aveti incredere in dv. nu va iubiti deloc si va cautati cu disperare personalitatea. Ma bucur sa va cunosc. am fost la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stiti ca nu fac poezie in aceste pagini, daca vreti sa va trimit din compozitiile proprii - literare, atasati emailul dv. Va repet, ca nu fac publicitate pe posturi TV, dar EU TRAIESC IN LUMINA SI AM MARTORI PACIENTI CU MIILE< CARE AU TRAIT MINUNILE, PE CARE VREAU SA LE CUNOASTETI CA NORMALE. Este DAR DIVIN si nu se cumpara.............!

nu pot contesta capacitatiile domniei voastre, insa sincer mi-as fi dorit o dicutile libera de la om la om, bazata in primul rand pe ratiune.

iar tot din ratiune, permiteti-mi sa va aduc o mica, mica observatie: Sf.treime nu exista inainte de Hristos!

cuvantul este inventia episcopului eusebiuu!...iat in Vechea Scriptura, apare fragmentata!

al dvs. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca imi aduc bine aminte, uitarea este data omului la nastere!

sunt rare cazurile cand, copii isi pot amintii viata anterioara.

in rest...tacere!

...si care este pacatul adamic? eu nu cred in biblie...doar in Dumnezeu, sau orice alta denumire ar avea!

iar povestea cu treptele...este o poveste frumoasa , la fel ca biblia!

Sa nu credeti ca ma dezarmati spunand ca nu credeti...

Biblia este INSPIRATA de entitati de lumina...Este pentru mintea ANCESTRALA(sufletul in trup), dar, ...nu poate fi accesata de toti. Dv. puteti . Acum sunteti Gica contra...Multumesc ca va cunosc ASTRAL si stiu cine sunteti . Dv. nu va cunoasteti. Aveti DARURI de vindecare, stiati? Sa va schimbati...se spune! HA, va trebuie?

Editat de mayama34

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred in potentialul dv. energetic, sunteti de bun simt, aveti f. multa caldura si multe de impartasit celorlalti, nu aveti incredere in dv. nu va iubiti deloc si va cautati cu disperare personalitatea. Ma bucur sa va cunosc. am fost la fel.

in tot ceea ce spuneti, aveti dreptate. un potential am realizat si eu ca exista...dar am inceput sa constientizez foarte tarziu anumite lucruri si in special in urma unor evenimente. dar inca simt ca imi scapa esentialul care ar declansa in mine adevarata mea 'fata', ca sa zic asa. adica sa ajung sa fiu eu insami, detasandu-ma de energiile care m-au blocat si inca ma blocheaza.

un lucru care imi da de gandit...v-am 'intalnit' (virtual) exact in perioada in care am pierdut (sper ca temporar) legatura cu o foarte draga persoana mie, o persoana care ca si dumneavoastra, traieste in lumina. :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot contesta capacitatiile domniei voastre, insa sincer mi-as fi dorit o dicutile libera de la om la om, bazata in primul rand pe ratiune.

iar tot din ratiune, permiteti-mi sa va aduc o mica, mica observatie: Sf.treime nu exista inainte de Hristos!

cuvantul este inventia episcopului eusebiuu!...iat in Vechea Scriptura, apare fragmentata!

al dvs. :friends:

Ba exista, Dumnezeu (ENERGIA care controleaza TOT), Hristos, fiul lui Dumnezeu (trimis, apoi , pe pamant sa spele pacatul omenirii...cititi biblia...), si puterea lui Dumnezeu (DUH SFANT)...nu va bagati, daca nu stiti...si nu cunosc ce spune... nu stiu cine...si nu va mai dati asa IN CAP, ca sunteti tare luminoasa...

Editat de mayama34

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×