Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

Grupa C

1. Olanda 9p

2. Austria 6p

3. Ucraina 3p (4-5)

4. Macedonia 0p

Ucraina termină pe locul 3 și speră în jocul rezultatelor pentru a prinde optimile. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci e clar. Farul cu Viitorul au fuzionat iar Hagi va fi antrenorul în sezonul viitor. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 minutes ago, alexandru_al3c said:

Sun curios,Ucraina mai poate spera la calificare de pe locul 3,sau nu mai are nicio sansa?

Da, speră. Uite două exemple:

1. În meciurile care urmează, din grupa B. Danezii să-i bată pe ruși, iar Belgienii să-i bată pe finlandezi. În acest caz, echipa de pe locul trei va avea 3 puncte și un golaveraj negativ, sub al Ucrainei. 

2. Spaniolii să-i bată pe slovaci, cu 1-0, 2-1 sau de la 2 goluri în sus, iar suedezii să nu piardă cu polonezii. În acest caz, slovacii ar termina pe locul 3, cu 3 puncte, de asemenea cu un golaveraj negativ. 

Deci în acest scenariu ucrainienii s-ar califica de pe locul 3.

 

Și ar mai fi și alte scenarii favorabile calificării Ucrainei, însă am dat exemplu doar pe cele două.

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Să vedem pentru cine se vor alinia planetele în seara asta. Pentru ruși sau pentru danezi? :smile:

Sau pentru finlandezi? :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, Vriies a spus:

Să vedem pentru cine se vor alinia planetele în seara asta. Pentru ruși sau pentru danezi? :smile:

Sau pentru finlandezi? :laugh:

Mi-ar placea sa mearga finlandezii mai departe. :dance:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut golul marcat de Danemarca, chiar atunci am stat la masa sa mananc sarmale.   Mi-a placut de stilul jucatorului ca n-a ezitat sa dea mingea in spate la altu sa fie el fara vina in caz ce nu marcheaza un gol.   Asa se juca pe vremuri, cand ai viteza deja si esti in posesia balonului, tragi tare indiferent de cati sint langa tine!!!  Acum e pauza ...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 minutes ago, alexandru_al3c said:

Mi-ar placea sa mearga finlandezii mai departe. :dance:

Poi, în acest moment, având în vedere rezultatele din prima repriză, clasamentul acestei grupe arată așa:

1. Belgia            7p

2. Finlanda       4p

3. Danemarca 3p (2-3)

4. Rusia.          3p (1-4)

 

Adică, Finlanda ar fi direct calificată de pe locul 2, iar Danemarca ar fi pe 3 așteptând o serie de rezultate favorabile pentru ea în  meciurile din celelalte grupe care se vor mai disputa.

Atenșie! Presupunând că finlandezii vor reuși să scoată egalul, danezii se vor clasa pe locul 3 în grupă, însă tre să câștige la două goluri diferență pentru ca să fie înaintea ucrainienilor.

Dacă finlandezii vor pierde în seara asta, iar danezii vor câștiga și la acest scor, Danemarca va termina pe locul 2 în grupă.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×