Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal 2020

Postări Recomandate

Belgia nu a castigat niciodata un meci cu Italia, sper sa ne surprinda. Mie imi pare ca belgienii au acum cea mai buna echipa din istorie. 

Ufff, offside. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

 

O fi valon sau flamand? 

Din ce ii mai aud eu tipand, vorbesc flamanda.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, The Unknown said:

Am vazut zilele astea un documentar despre niste elvetieini tineri si chiar foarte batrani care locuiesc sus in munti si traiesc din ce la produce laptele de capra, din care fac branza si au un magazin in localitatea din vale unde circula turistii.   Locuiau ca in epoca de piatra Vilma si Barney, fara electricitare, gaze sau alte comoditati.  Cuptorul de facut paine era in curte dar si in "casa din piatra" era doar foc intr-o soba veche.  Comunicau bine cu caprele, caii si ce animale mai aveau langa ei iar tineri erau care lucrau vara cu fan si muls caprele, undeva in Ticino.  

Dacă o să vezi un documentar din România, despre cineva care trăiește în bună vecinătate cu capre, oi, urși , lupi, căprioare, pisici câini și extratereștri...să știi că-i vorba despre Vriies. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io zisei de la început: Mare păcat că s-au întâlnit în sferturi Belgia cu Italia! Ar fi trebuit să se întâlnească în finală, părerea mea.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De data asta gol clar. 1-0 Italia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si 2 -1. Nu prea mi-a parut faza de penalty, dar nu ma plang. :))))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Italia demonstrează că e pe val, cel puțin până acum, să recunoaștem.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, am zis deseori ca-mi place echipa actuala. Au joc bun, in alt meci as fi tinut cu ei, azi nu pot. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam de vreo 6 ani, Belgia, pe baza unei generații de excepție, are rezultate bune. A obținut sferturi la Europenele din 2016 și semifinale urmate de locul 3 la Mondialele din 2018. Totuși, nu reușește să facă pasul ăla...mare!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 56 minute, Vriies a spus:

Dacă o să vezi un documentar din România, despre cineva care trăiește în bună vecinătate cu capre, oi, urși , lupi, căprioare, pisici câini și extratereștri...să știi că-i vorba despre Vriies. :laugh:

Parca stai la mare nu la munte ... dar planeta se invarte mereu  :o:  vad si documentare despre Romania din Ardeal sint toate ca-s preocupate de originile lui Dracula sau de Maramures unde inca locuiesc oameni pre-istorici!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×