Sari la conținut
Forum Roportal
gianina panfil

dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, intr-adevar ai o problema, pe care tu inca nu o constientizezi,la orice ti-am spune noi, ai gasi contraargumente, tu sti ca te iubeste pentru ca ti-a spus...pentru noi cei care privim de afara asta e doar o " vrajeala ieftina" pe care o cam practica barbatii insurati...pentru tine e adevar absolut. Cine are dreptate...? Timpul ne va da raspunsul. Poate gresim noi, dar ce te faci daca tu esti cea care greseste?

stiu k gresesc si stiu k nu am facut bine si k am gresit tocmai de aia as vrea sa termin totul cu el dar nu stiu cum

 

fara sa incep acum o serie de filozofii absolut inutile:

prin "as vrea" dovedesti ca stii ce ai de facut :good:

iar referitor la "nu pot"... vei vedea ca daca vei deveni destul de satula de situatia in care te afli, vei reusi. toti avem unele momente in viata in care ne e mai usor sa spunem "nu pot" decat sa depunem un efort si sa facem ce ar trebui de fapt.

crede-ma k simnt k urasc deja persoana respectiva dar in acelas timp simnt si k o iubesc nu stiu ce sa fac vreau sa o termin cu el odata pt totdeauna dar mie frik k mai tarziu o sa regret

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema iubesc un barbat insurat care zice k si el ma iubeste de fapt mi-a si demonstrat k ma iubeste!Mi-a zis de multe ori k nu e fericit cu nevasta-sa dar nu vrea sa divorteze ca are o fetita si nu vrea sa o piarda!Am spus de multe ori gata dar il iubesc si il vreau doar pt mine!I-am cerut de multe ori sa ne despartin si sa ramanem amicii pt k asa mi-ar fi si mie si lui mai usor dar nu vrea!Cum sa-l conving k tresa aleaga pe una dintre noi?

Cand te incurci cu un om insurat trebuie sa-ti pui de prima data intrebari si sa te astepti la urmari si mai ales ca e vorba si de un copil la mijloc.

Normal ca-ti zice ca nu o iubeste pe nevasta-sa...dar din nefericire pt tine...nu stai in casa lor sa vezi cand, cum si daca se iubesc.

 

Aaaa...si daca nevasta-sa simte ceva in neregula cu el..v-a incerca sa-l recucereasca ..daca vrea sa ramana cu el in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand te incurci cu un om insurat trebuie sa-ti pui de prima data intrebari si sa te astepti la urmari si mai ales ca e vorba si de un copil la mijloc.

Normal ca-ti zice ca nu o iubeste pe nevasta-sa...dar din nefericire pt tine...nu stai in casa lor sa vezi cand, cum si daca se iubesc.

 

Aaaa...si daca nevasta-sa simte ceva in neregula cu el..v-a incerca sa-l recucereasca ..daca vrea sa ramana cu el in continuare.

Stiu k ai dreptate tocmai de aia tot spun ca vreau sa o termin dar nu stiu cum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu zic ca nu aveti dreptate, dar toti v-ati grabit cu ceva.. de ce sunteti asa de siguri ca el nu ii spune adevarul? Poate chiar o iubeste... si motivele pentru care nu divorteaza sa fie de alta natura decat sentimentele implicate. Nu stiti cum este de fapt in familia lui, nici ea nu stie la o adica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu k gresesc si stiu k nu am facut bine si k am gresit tocmai de aia as vrea sa termin totul cu el dar nu stiu cum

 

Nu sti cum.. hai atunci sa incercam sa te ajutam...

 

Educatie mentala...eu o practic destul de des, imi impun ceva si-mi urmaresc cu tenacitate scopul, crede-ma ca mi-a si reusit de cateva ori, imi impun sa nu mai iubesc, alung orice gand legat de "aceea persoana" imi ocup mintea si spatiul cu orice altceva. Am fost in situatia ta si stiu ce amestec de senzatii te potopesc, din pacate realitate e crunta, amanand-o o amplifici, pentru ca pe langa iubire intervine obisnuinta...

 

Daca e sa fie al tau, va fi. ...nu forta lucrurile (asta ii irita cel mai tare pe barbati). Daca e sa nu fie al tau, nu va fi oricate eforturi si sacrificii ai fi dispusa sa faci.

 

Spune-i maine: "Nu te mai vreau!", spune-i asta zambind si impunandu-ti sa pari sigura pe tine, nu-i da explicatii, nu cauta argumente, nu lungi povestile la nesfarsit.

 

Siiii repet: daca te iubeste si-si doreste sa fie cu tine va gasi o metoda sa o faca, (argumentele copil, catel, purcel se pot demonta in 2 timpi si 3 miscari), daca nu, trebuie sa te impaci cu situatia ca nu ai fost decat...o alta aventura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sti cum.. hai atunci sa incercam sa te ajutam...

 

Educatie mentala...eu o practic destul de des, imi impun ceva si-mi urmaresc cu tenacitate scopul, crede-ma ca mi-a si reusit de cateva ori, imi impun sa nu mai iubesc, alung orice gand legat de "aceea persoana" imi ocup mintea si spatiul cu orice altceva. Am fost in situatia ta si stiu ce amestec de senzatii te potopesc, din pacate realitate e crunta, amanand-o o amplifici, pentru ca pe langa iubire intervine obisnuinta...

 

Daca e sa fie al tau, va fi. ...nu forta lucrurile (asta ii irita cel mai tare pe barbati). Daca e sa nu fie al tau, nu va fi oricate eforturi si sacrificii ai fi dispusa sa faci.

 

Spune-i maine: "Nu te mai vreau!", spune-i asta zambind si impunandu-ti sa pari sigura pe tine, nu-i da explicatii, nu cauta argumente, nu lungi povestile la nesfarsit.

 

Siiii repet: daca te iubeste si-si doreste sa fie cu tine va gasi o metoda sa o faca, (argumentele copil, catel, purcel se pot demonta in 2 timpi si 3 miscari), daca nu, trebuie sa te impaci cu situatia ca nu ai fost decat...o alta aventura.

Ai dreptate de momentul asta sa terminat nu o sa mai fiu rota de rezerva daca ma iubeste va lupta sa fim impreuna si dak intradevar nu e fericit cu nevasta-sa va cauta fericirea!O sa imi fie greu e sincer dar tresa fac asta e cel mai bine!Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fie tare nasol sa fii in postura lui.A acelui domn.Adika,si cu nevasta si copil si cu amanta.Mama,da cum poa' sa le faca fata? :good: Sau cand nu mai poate,face si spate :o: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate de momentul asta sa terminat nu o sa mai fiu rota de rezerva daca ma iubeste va lupta sa fim impreuna si dak intradevar nu e fericit cu nevasta-sa va cauta fericirea!O sa imi fie greu e sincer dar tresa fac asta e cel mai bine!Multumesc

 

Draga mea trebuie sa ma crezi ca faci cel mai bun lucru cu putinta...ma bucur ca ai inteles. Nu realizezi asta acum...dar cu timpul o sa intelegi, imi pare rau ca nu reusesc sa-ti explic mai multe...Esti totusi o femeie puternica si meriti respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga mea trebuie sa ma crezi ca faci cel mai bun lucru cu putinta...ma bucur ca ai inteles. Nu realizezi asta acum...dar cu timpul o sa intelegi, imi pare rau ca nu reusesc sa-ti explic mai multe...Esti totusi o femeie puternica si meriti respect.

Stiu k fac ceea ce trebuie si iti multumesc pt sfat!Am realizat de mult k am gresit dar nu vroiam sa accept dar acum mi-am dat seama k tresa accept pt k asa imi refuz mie dreptul la fericire in primul rand tresa ma gandesc la mine k sunt tanara si sunt destule persoane care ar vrea sa m faca fericita!Merit sa fiu fericita!Iti multumesc defapt va multumesc la toti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×