Sari la conținut
Forum Roportal
gianina panfil

dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema iubesc un barbat insurat care zice k si el ma iubeste de fapt mi-a si demonstrat k ma iubeste!Mi-a zis de multe ori k nu e fericit cu nevasta-sa dar nu vrea sa divorteze ca are o fetita si nu vrea sa o piarda!Am spus de multe ori gata dar il iubesc si il vreau doar pt mine!I-am cerut de multe ori sa ne despartin si sa ramanem amicii pt k asa mi-ar fi si mie si lui mai usor dar nu vrea!Cum sa-l conving k tresa aleaga pe una dintre noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema iubesc un barbat insurat care zice k si el ma iubeste de fapt mi-a si demonstrat k ma iubeste!Mi-a zis de multe ori k nu e fericit cu nevasta-sa dar nu vrea sa divorteze ca are o fetita si nu vrea sa o piarda!Am spus de multe ori gata dar il iubesc si il vreau doar pt mine!I-am cerut de multe ori sa ne despartin si sa ramanem amicii pt k asa mi-ar fi si mie si lui mai usor dar nu vrea!Cum sa-l conving k tresa aleaga pe una dintre noi?

 

Uuuuuuuuuuuooooooooooooooffff....vesnica problema.

Nevasta nu si-o lasa si daca nu vrei sa fii amanta forever, run, Forest, run.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa il convingi pe el de nimic. Trebuie sa te convingi pe tine ca nu merita. Gandeste-te ca are un copil si nu o sa-l lase niciodata. Tu ti-ai dori sa isi abandoneze familia pt. tine? Vrei un asa barbat? Daca face asta cu familia lui, ce siguranta ai tu ca maine nu te lasa pe tine pentru alta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa il convingi pe el de nimic. Trebuie sa te convingi pe tine ca nu merita. Gandeste-te ca are un copil si nu o sa-l lase niciodata. Tu ti-ai dori sa isi abandoneze familia pt. tine? Vrei un asa barbat? Daca face asta cu familia lui, ce siguranta ai tu ca maine nu te lasa pe tine pentru alta?

corect.100% corect

sunt surprins....se pare ca nu-i totul pierdut didino :good:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema iubesc un barbat insurat care zice k si el ma iubeste de fapt mi-a si demonstrat k ma iubeste!Mi-a zis de multe ori k nu e fericit cu nevasta-sa dar nu vrea sa divorteze ca are o fetita si nu vrea sa o piarda!Am spus de multe ori gata dar il iubesc si il vreau doar pt mine!I-am cerut de multe ori sa ne despartin si sa ramanem amicii pt k asa mi-ar fi si mie si lui mai usor dar nu vrea!Cum sa-l conving k tresa aleaga pe una dintre noi?

 

incurcatura :good: daca vrei sfaturi in a-ti obtine statul de sotie va trebuii sa depui multa munca psihica negarantata.......eu zic sa incepi prin a pune in balanta afirmatiile barbatilor insurati........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema iubesc un barbat insurat care zice k si el ma iubeste de fapt mi-a si demonstrat k ma iubeste!Mi-a zis de multe ori k nu e fericit cu nevasta-sa dar nu vrea sa divorteze ca are o fetita si nu vrea sa o piarda!Am spus de multe ori gata dar il iubesc si il vreau doar pt mine!I-am cerut de multe ori sa ne despartin si sa ramanem amicii pt k asa mi-ar fi si mie si lui mai usor dar nu vrea!Cum sa-l conving k tresa aleaga pe una dintre noi?

Inainte de ati rspunde la intrebare pune-te tu in locul sotiiei sale.Tie ti-ar place sa te paraseasca pentru ca a gasit"una mai buna"?Poate ca asa va face si cu tine,poate ca va aparea"una mai buna"si te va lasa si pe tine.Nu sunt eu in masura sa-ti dau sfaturi dar..............totusi un copil e la mijloc.Pune-te in pielea acelui copil(cu siguranta nu ai reusi sa simti ceea ce el ar simti)crede-ma ca stiu,din propria experienta,si-n ziua de azi il urasc pe cel ce mi-a despartit familia.Iar banii nu au reusit sa-mi ofere ce vroiam caci ceea ce eu aveam nevoie nu se cumpara.gandeste-te bine inainte de a lua o decizie.

" CE TIE NU-TI PLACE ALTUIA NU-I FACE! "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uuuuuuuuuuuooooooooooooooffff....vesnica problema.

Nevasta nu si-o lasa si daca nu vrei sa fii amanta forever, run, Forest, run.

As fugi as vrea sa dispar din viata lui si el din a mea dar nu pot

 

Inainte de ati rspunde la intrebare pune-te tu in locul sotiiei sale.Tie ti-ar place sa te paraseasca pentru ca a gasit"una mai buna"?Poate ca asa va face si cu tine,poate ca va aparea"una mai buna"si te va lasa si pe tine.Nu sunt eu in masura sa-ti dau sfaturi dar..............totusi un copil e la mijloc.Pune-te in pielea acelui copil(cu siguranta nu ai reusi sa simti ceea ce el ar simti)crede-ma ca stiu,din propria experienta,si-n ziua de azi il urasc pe cel ce mi-a despartit familia.Iar banii nu au reusit sa-mi ofere ce vroiam caci ceea ce eu aveam nevoie nu se cumpara.gandeste-te bine inainte de a lua o decizie.

" CE TIE NU-TI PLACE ALTUIA NU-I FACE! "

nu vreau sa ii faca asta sotiei lui dar nu dion cauza mea nu se inteleg nu se intelegeau nici inainte sa apar eu in viiata lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema iubesc un barbat insurat care zice k si el ma iubeste de fapt mi-a si demonstrat k ma iubeste!Mi-a zis de multe ori k nu e fericit cu nevasta-sa dar nu vrea sa divorteze ca are o fetita si nu vrea sa o piarda!Am spus de multe ori gata dar il iubesc si il vreau doar pt mine!I-am cerut de multe ori sa ne despartin si sa ramanem amicii pt k asa mi-ar fi si mie si lui mai usor dar nu vrea!Cum sa-l conving k tresa aleaga pe una dintre noi?

 

Da, intr-adevar ai o problema, pe care tu inca nu o constientizezi,la orice ti-am spune noi, ai gasi contraargumente, tu sti ca te iubeste pentru ca ti-a spus...pentru noi cei care privim de afara asta e doar o " vrajeala ieftina" pe care o cam practica barbatii insurati...pentru tine e adevar absolut. Cine are dreptate...? Timpul ne va da raspunsul. Poate gresim noi, dar ce te faci daca tu esti cea care greseste?

Editat de ramonix

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fugi as vrea sa dispar din viata lui si el din a mea dar nu pot

fara sa incep acum o serie de filozofii absolut inutile:

prin "as vrea" dovedesti ca stii ce ai de facut :good:

iar referitor la "nu pot"... vei vedea ca daca vei deveni destul de satula de situatia in care te afli, vei reusi. toti avem unele momente in viata in care ne e mai usor sa spunem "nu pot" decat sa depunem un efort si sa facem ce ar trebui de fapt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×