Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 15.08.2020 la 15:06, arpad a spus:

A aplicat 10 ani sfaturile voastre si n-a mers nimic. Asadar?

Ce sfaturi i s-au dat, ca nu eram pe-aici pe-atunci? Ce a aplicat? Si-a ingrijit imaginea? S-a tuns si el? S-a imbracat cu toale de milionar? A fost la sala? A iesit la un meci? A mers sa bea un alcool? Sa pipeze ceva? Sa-si puna testosteronu de la mama in miscare? Sa faca trasee pe munte in grup? Sa aiba in sfarsit cine sa-i faca poze in excursii si sa nu roage trecatorii sa-i faca poze de la spate lol?

Ce a facut si "n-a mers nimic"? Sau zici si tu asa, sa te afli in treaba...

Poate a mers totusi, un pic, un sexutz dupa luni de begging, un suculetz acidulat, un pupicutz dragutz, ca uite ce se lauda pe prima pagina:

La 02.03.2019 la 15:17, NicolaeT a spus:

Cati ani ai ? Eu am avut prima gagica la 24 de ani, apoi au inceput sa vina ele carduri-carduri, de nu mai stiu ce sa fac cu atatea.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, Robespierre said:

Ce sfaturi i s-au dat, ca nu eram pe-aici pe-atunci? Ce a aplicat? Si-a ingrijit imaginea? S-a tuns si el? S-a imbracat cu toale de milionar? A fost la sala? A iesit la un meci? A mers sa bea un alcool? Sa pipeze ceva? Sa-si puna testosteronu de la mama in miscare? Sa faca trasee pe munte in grup? Sa aiba in sfarsit cine sa-i faca poze in excursii si sa nu roage trecatorii sa-i faca poze de la spate lol?

Ce a facut si "n-a mers nimic"? 

I se spunea asa; "Pentru femei nu conteaza aproape deloc cum arati, ci cum gandesti, cum te porti, cata cultura generala ai. Femeile se excita la inteligenta, pentru ele creierul este principalul organ sexual".  E, toti baietii si barbatii cate aud si cred asta, incep sa isi neglijeze aspectul fizic. Adica renunta la ce e mai important in lumea relatiilor. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putine sint acele femei pentru care nu conteaza ambalajul masculului din cate stiu eu.  Ca sa se ataseze de cineva amandoi trebuie sa fie cam la fel de curati, pusi la punct, educatia nu conteaza,  el poate sa fie si macaragiu si ea doctorita, ca ea nu vrea sa invete de la el nimic si nici el de la ea.   Din cate aud recent, sa fie orientat spre familie este mai important decat orice alta calitate dobandita al partilor.  Sa se inteleaga la cateva feluri de mancare si unde sa mearga la o plimbare, nu la biblioteca!!!   Sexul doar in dormitor de dezbate ...    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, The Unknown said:

Putine sint acele femei pentru care nu conteaza ambalajul masculului din cate stiu eu.  

Era la moda acum cativa ani sa se scrie carti ce aveau ca idee centrala afirmatia asta, cum ca femeile nu se uita la cum arata barbatul. "Hai sa iti zic un secret atat de mare ca iti va schimba viata pe loc. Vei avea ce femeie vrei tu, te vor dori femeile si se vor certa intre ele pentru tine.

Daca pentru tine conteaza enorm cum arata femeia, pentru o femeie conteaza prea putin spre deloc felul in care arata barbatul. Poti sa fii pitic, gras si chelios, daca stii cum sa vorbesti cu o femeie, daca ai atitudinea corecta, negresit o vei cuceri.

Eu te voi invata cum sa te porti cu o femeie si ce sa ii spui pentru a fi interesata de tine. Cumpara acum ghidul cu numai 199 lei. Inscrie-te si la bootcamp. Lasa-ne emailul tau si te vom contacta imediat!".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, arpad a spus:

I se spunea asa; "Pentru femei nu conteaza aproape deloc cum arati, ci cum gandesti, cum te porti, cata cultura generala ai. Femeile se excita la inteligenta, pentru ele creierul este principalul organ sexual".  E, toti baietii si barbatii cate aud si cred asta, incep sa isi neglijeze aspectul fizic. Adica renunta la ce e mai important in lumea relatiilor. 

Daca asta nu rezona deloc in creierasul lui, nu s-ar fi ghidat dupa asta. El era neglijent dinainte sa auda de conceptul de forum. E firea lui.

Dar da, ar fi mai bine daca nu ar mai exista sfaturi si guru in relatii/sex/amor si am lasa natural sa faca cine ce poate. Filozofarea e degeaba.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, arpad a spus:

I se spunea asa; "Pentru femei nu conteaza aproape deloc cum arati, ci cum gandesti, cum te porti, cata cultura generala ai. Femeile se excita la inteligenta, pentru ele creierul este principalul organ sexual".  E, toti baietii si barbatii cate aud si cred asta, incep sa isi neglijeze aspectul fizic. Adica renunta la ce e mai important in lumea relatiilor. 

Contează și fizicul, dar nu acesta este pe primul plan atunci când o femeie-și alege bărbatul. Sexual nu are de unde să știe, deci nici sexul nu e pe primul plan. Banii nici ei nu-s pe primul plan. Pe primul plan este ceea ce-ți șoptește inima, căci ea validează sau nu tot ceea ce-ți spune mintea. Contează mult și atitudinea bărbatului, din toate punctele de vedere. 

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 37 minute, Robespierre a spus:

Daca asta nu rezona deloc in creierasul lui, nu s-ar fi ghidat dupa asta. El era neglijent dinainte sa auda de conceptul de forum. E firea lui.

Dar da, ar fi mai bine daca nu ar mai exista sfaturi si guru in relatii/sex/amor si am lasa natural sa faca cine ce poate. Filozofarea e degeaba.

Da. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
58 minutes ago, Lucia N said:

pe primuleste ceea ce-ți șoptește inima, căci ea validează sau nu tot ceea ce-ți spune mintea. 

Ochii vad, inima iti sopteste. Altfel, doar nu sopteste de nebuna, fara sa vada ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×