Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, Sherlock a spus:

 

-pe ea o cheama Ester, deci sunt sanse mari sa aibe sange de evreica in ea... si chiar daca nu are, tot va avea efect numele ei asupra juriului.

 

Da, este posibil.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie îmi place cântecul parțial, îmi place ritmul - mi se pare ușor de reprodus și din acest motiv e catchy. Si e in trend. Mă rog, pt nivelul care ne-a obișnuit Eurovision.

Vocea cred că are șanse să și-o mai antreneze cu profesioniști până atunci. Pe scena pare mai slabă, dar ai ascultat negativul? 

Cred că va fi în top 10.

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Lucia N a spus:

Da, este posibil.

Tot pe ideea asta au mers si intr-unul din anii trecuti cand au ales-o pe Dida Dragan cu o piesa neoriginala,  in defavoarea lui Laurentiu Cazan cu superbitatea aia de "Say something"

Pentru ca Dida traise mult in Germania si juratii stiu culisele Eurovisionului.

Aia a fost cea mai mare greseala din istoria preselectiilor Eurovision. Piesa lui Cazan ar fi castigat sigur....

Dida nici macar nu a trecut de semifinale.

 

 

Editat de Sherlock
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am cautat-o pe Ester sa vad despre ce melodie e vorba. :laugh:

 

 

mie-mi place genul de muzica, voce are, dar interpretarea parca e cam incordata.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Negativul asta este chiar bun. Poate sistemul audio transmis prin tv , life, nu este atât de bun. Nici Laura nu s-a auzit impecabil, mai ales în prima parte..că apoi a dat-o in opera și acolo decibelii câștigă orice bătălie de sunet.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Abbie2 a spus:

Asta e atitudinea de extrema stanga. Inchizitia 2.0 , in sens invers. Nu ajuta pe nimeni cu nimic, in special pentru a reduce tensiunile astea tampite. Le exacerbeaza. Plus ca nu e deloc corect sa sacrifici pe cineva fara sa te uiti inapoi, doar pentru ca ai un mesaj de transmis.

La fel sunt si fazele cu datul in judecata pentru un tort sau cine stie ce remarca. Pe unii i-au ruinat. Nu e numai lipsit de scrupule; e chiar contra-productiv pentru ce spun ca vor sa promoveze. Efectiv le confirma prejudecatile.

 

Exact, pana mea, li se pare lor ca au transmis un mesaj de toleranta, incluziune si minte deschisa, dar de fapt ce au transmis - cei doi din juriu - a fost ca unu- deontologia lor lasa de dorit, doi - ori se schimba dupa cum bate vantul de s-au razgandit de la o luna la alta, ori din start au minitit ca le-a placut tipa, oricum o iei, e de toata jena, trei si asta incluzandu-l si pe cel care a postat comentariul pe youtube si care vad ca se erijeaza in purtator de cuvant al lgbt - cum transmiti tu un mesaj de toleranta cand discriminezi pe baze ideologice. Apoi, tu singur alegi sa pui comunitatea gay in razboi cu restul lumii (gays won again?! Ce au castigat?) si asta intr-un context care nu are nicio treaba nici cu religia nici cu orientarea ta sexuala, ca nu a venit nimeni sa se planga ca sunt gay in juriu.

Editat de Enki
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles de ce au contat atat de mult doua voturi.

Inseamna ca Ester si Laura au fost cam la egalitate.

Deci voturile lui stimatii membri gay nu au contat asa cum au vrut ei sa accentueze.

Ca voturile sunt voturi, nu au orientare sexuala.

Dar trebuiau ei sa bage gay pride.

btw, voturile gay se dau prin spate?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.

Numele solistei Ester Peony, cea care s-a calificat acum la Eurovision, este numele adevarat sau este un "nume de scena", luat doar cu ocazia desfasurarii in Israel a acestui concurs? 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata satisfactie ca au castigat in ”razboiul” cu o copila de 16 ani.

Nu mai zic ca cel mai grav aici e ca merita sa castige, e foarte talentata si conta sa se puncteze talentul, vocea, nu chestiile care nu au absolut nicio legatura cu concursul (dar se pare ca pentru unii au). Trist sa distrugi o sansa meritata a unui tanar cu potential real.

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×