Sari la conținut
Forum Roportal
daisy_ro

Despre ziua de inchinare a crestinilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din ciclu: nu va inteleg!

:flowers:

nu sunt crestin, insa pentru mine Dumnezeu nu are o zi anume.

Ii pot cinstii numele, in templul sufletului meu in fiecare zi, ora, secunda!

Doamne, bine ca nu m-ai facut crestin!

daca nu esti crestin inseamna ca tu crezi in alt Dumnezeu, ce poate nu are o zi anume........

Insa stiu ce vrei sa spui........cam asta vreau si eu, dar poate nu ma fac inteles.........

parerea mea

 

Si care e rezultatul cinstirii? Te face mai bun? Te simti impacat? Fericit? Te poti uita in oglinda cu inima usoara?

Da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si care e rezultatul cinstirii? Te face mai bun? Te simti impacat? Fericit? Te poti uita in oglinda cu inima usoara?

 

hmm, rezultatul este ca ma simt Om, dincolo de defecte si calitati.

nu...nu ma pot uita in oglinda cu inima usoara!

Dar tu...poti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm, rezultatul este ca ma simt Om, dincolo de defecte si calitati.

nu...nu ma pot uita in oglinda cu inima usoara!

Dar tu...poti?

 

Dar cum faci cu defectele pe care nu vrei sa ti le corectezi, si de care esti probabil chiar incantat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cum faci cu defectele pe care nu vrei sa ti le corectezi, si de care esti probabil chiar incantat?

 

cand spun defecte, ma raportez nu atat la mine, cat la societate in general. reperele noastre s-ar putea sa nu coincida!

iar omul cred ca are tendinta de a repara orice disfunctie aparuta, la nivel mental sau material, in ,masura in care si doreste acest lucru.

cat despre chestia aia cu ...incantatul, nu inteleg daca este o conluzie a ta, sau o fina ironie la adresa mea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu incantatul nu e nici fina si nici ironie, e o constatare pragmatica. Am senzatia ca iti perfectionezi intepaturile cu mult sarg si deliciu. Dovedesti o totala lipsa de sensibilitate si obraz - fara suparare -, in timp ce pe restul forumului afisezi sensibilitate excesiva, pozand in moralist, bun prieten, sfatuitor etc.

 

Nu inteleg. De unde separatia asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chestia cu incantatul nu e nici fina si nici ironie, e o constatare pragmatica. Am senzatia ca iti perfectionezi intepaturile cu mult sarg si deliciu. Dovedesti o totala lipsa de sensibilitate si obraz - fara suparare -, in timp ce pe restul forumului afisezi sensibilitate excesiva, pozand in moralist, bun prieten, sfatuitor etc.

 

Nu inteleg. De unde separatia asta?

...din senzatia ta ! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ii pot cinstii numele, in templul sufletului meu in fiecare zi, ora, secunda!

 

corect!

 

Doamne, bine ca nu m-ai facut crestin!

 

auch! :flowers: nu prea se potriveste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adica? Eu tin Duminica pentru ca asa imi spune religia :good: ;) , insa se pare ca tu nu m-ai inteles. Vrei sa spui ca tu esti cea ce tine ziua cea "adevarata" de sambata, iar noi, cilalati, facem de fapt cum vrem noi nu cum ne spune Dumnezeu?

 

nu sunt singura de pe acest forum care tine sambata! :doh: nu ti-ai dat seama?

 

 

si...ai gasit textul din biblie cu care sa spulberi teoria sambetei? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt singura de pe acest forum care tine sambata! :P nu ti-ai dat seama?

si...ai gasit textul din biblie cu care sa spulberi teoria sambetei? :o:

Eu n-am spus ca tu esti singura ce tine ziua de samnbata :o: Cand am spus noi ceilalti, m-am eferit la noi ceilalti ce tinem duminica :o:

N-am de ce sa caut un astfel de text atat timp, si asta am spus-o de zeci de ori, nu imi pasa ce zi este daruita Domnului....

parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×