Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiti ce ma mira un pic,mi-am amintit chiar acum de o poveste ce mi-a zis-o in legatura cu sora lui si sotul acesteia pe care il banuia ca o inseala.El a fost cel care a invatat-o sa ii puna un telefon lasat pe inregistrare sub pat ca sa inregistreze ce vorbea sotul ei find singur si desigur a aflat ca avea o amanta..in fine,vreau sa zic ,totusi si lui i-au treceut si chiar a invata-o pe sora lui sa faca un gest asemanator ...si pe mine nu incearca macar un pic sa ma inteleaga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Stu' said:

Eu cred că e clar că lumina că nu te vrea.

Daca timpul va schimba asta, habar nu am.

Dar prezentul acesta e. Acum, nu te vrea.

 

Nu ma vrea clar,nu numai ca nu ma vrea ca si iubita ,el nu mai vrea sa dea ochii cu mine si nici la telefon sa vb ...la momentul asta chiar nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Gabriela1978 a spus:

Stiti ce ma mira un pic,mi-am amintit chiar acum de o poveste ce mi-a zis-o in legatura cu sora lui si sotul acesteia pe care il banuia ca o inseala.El a fost cel care a invatat-o sa ii puna un telefon lasat pe inregistrare sub pat ca sa inregistreze ce vorbea sotul ei find singur si desigur a aflat ca avea o amanta..in fine,vreau sa zic ,totusi si lui i-au treceut si chiar a invata-o pe sora lui sa faca un gest asemanator ...si pe mine nu incearca macar un pic sa ma inteleaga.

Nu te mira, ipocrizia umană e mare. Dar nu este crima crimelor nici asta.

Cred că nu mai vrea să vorbească cu tine, lăsând la o parte faptul că nu te mai vrea ca iubita, pentru că ar trebui să își înfrunte propriile slăbiciuni și, posibil, minciuni.

Am citit undeva ceva și pe măsură ce trece viața, tot mai tare cred că e adevărat. ,,Cel mai greu îi este sa te ierte celui care ți-a gresit''. Și asta pentru că trebuie să recunoască întâi de toate, că a greșit și el.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Stu' a spus:

Davi, intenția face , totuși, diferența.

Acei oameni ți-au încălcat intimitatea pentru a te fura. Femeia asta i-a încălcat intimitatea pt că simțea că e înșelată și mințită. Nu pentru a-l discredita in fata altora sau pentru a avea beneficii de vreun fel. 

Repet, nu este ceva ok. Iar dacă cineva nu poate trece peste asta, este alegerea lui. Însă poate fi destul de criminal și că cineva sa te lase să te chinui și să îți sugereze că totul este in mintea ta - îndoielile și lipsa de iubire. Eu pun pariu că a inselat-o, cel puțin cu intenția, daca nu a reușit și cu fapta.

In fine.

Desigur, intenția face diferența, dar consecința putea fi la fel de gravă. Asta spun. 

Eu nu ii iau lui apărarea vis a vis de relatia cu ea, din contră. Chiar nu vreau sa spun tot ce gandesc despre el, concluzii trase din ceea ce a relatat ea , pentru că nu vreau sa se simtă ea jignită. 

Dacă mă întrebi pe mine, el este un mojic. Dar asta nu inseamna ca gestul ei este ok. Nu este, nici măcar în acest context. Nu la anii ăștia, nu pentru un neica-nimeni. 

Acum 8 minute, Gabriela1978 a spus:

Inteleg,dar totusi eu veneam la el acasa si umblam in lucuruile lui la modul ,ca mai faceam curat impreuna ,eram ca si la mine acasa,dar stiu ca nici intre soti nu e normal si sanatos asa ceva.Am fost omul care pleca de la serviciu si batea peste 30 km cand el era racit uneori faceam si cate doua drumuri si numai pe cheltuiala mea inclusib medicamente etc,nu strig sau sa ii pun in carc asta ,dar vreau sa spun ca eram trup si suflet cu el si nu stiam ce sa-i mai aduc ,sa ii fie bine,pentru ca il iubeam si voiam sa-i fie bine ,mergeam si la ai lui si le duceam de multe ori daca aveau nevoie la tara ,medicamente sau alte lucruri,nu am vrut sa-i fac rau ,am vrut atunci in saptamana aia nebuna ,doar sa ma conving cat de cat daca vrea cu adevarat sa fie cu mine,stiu ca puteam afla si altfel ,dar asta e,am gresit ,nu a ce sa mai fac.Eu cheltuiam pentru relatia cu el ,pe drumuri si pe tot ce luam f multi bani ptr ca stiam ca nu poate si o faceam cu drag ptr ca asta era situatia ,nu ii pun i carca ,dar nu ma poate numi hot cand eu daruiam de la mine si efort si tot.

Da, asa se intampla: femeile bune întâlnesc mitocani. Ce sa spun mai mult? Important este să nu îți para rău pentru ceea ce ai făcut. Nu ii reproșa și nu regreta. Ai facut ce te definește, sper ca mai puțin gestul regretabil. 

Acum 7 minute, Stu' a spus:

Daca a făcut-o, a făcut-o prost - fara că ea să înțeleagă . Și dacă asta ar fi fost cireașa de pe tort, trebuia să îi spună asta curat. Că e cireașa de pe tort, nu motivul absolut pentru care nu o mai dorește în viața lui.

Corect. Dar ce sa ceri? Bărbat! 

Pardon celor de pe Forum. :biggrin:

Acum 3 minute, Gabriela1978 a spus:

Si daca imi spunea clar in fata,ca nu ma mai vrea ,ca nu ma mai iubeste si m-a folosit etc si tot ma simteam mai bine si imi era mai limpede tot ,decat ce face acum....Asta e

Vrei să înțelegi, e firesc. Dar vei înțelege abia după ce iti trece suferința.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Gabriela1978 a spus:

 Ce vreau sa zic ,totusi si lui i-au treceut si chiar a invata-o pe sora lui sa faca un gest asemanator ...si pe mine nu incearca macar un pic sa ma inteleaga.

- sora lui este mai importantă decat tine viața lui

Sau

- și tu ești importanta, dar l-ai agasat până la epuizare cu gelozia, el fiind nevinovat 

Sau

- te înșela, si a dat seama ca nu te mai poate minți și a pus stop. 

Tu stii, tu simti cel mai bine care variantă ar fi. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 minutes ago, Davi_ said:

- sora lui este mai importantă decat tine viața lui

Sau

- și tu ești importanta, dar l-ai agasat până la epuizare cu gelozia, el fiind nevinovat 

Sau

- te înșela, si a dat seama ca nu te mai poate minți și a pus stop. 

Tu stii, tu simti cel mai bine care variantă ar fi. 

Nu stiu ce sa zic.Ma gandesc totusi ca daca avea pe altcineva,nu ar fi iesit acum asa dornic sa cunoasca pe net alte femei ,sa vb etc.Oricum varianta ce a zis-o el a fost ca l-am stresat prea mult nefiind vinovat si ca mi-am dus nebunia pana la capat unand microfonul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gabriela, eu as zice sa fii foarte atenta in cazul in care ti se indeplineste dorinta si va impacati. E posibil ca acum sa te fiarba pana simti ca nu mai poti, ca intr-un tarziu "sa se indure" si sa accepte sa va impacati, doar ca in termenii si conditiile lui. Ai grija ce accepti pe viitor, in caz ca.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, Enki said:

Gabriela, eu as zice sa fii foarte atenta in cazul in care ti se indeplineste dorinta si va impacati. E posibil ca acum sa te fiarba pana simti ca nu mai poti, ca intr-un tarziu "sa se indure" si sa accepte sa va impacati, doar ca in termenii si conditiile lui. Ai grija ce accepti pe viitor, in caz ca.

M=am gandit la asta si chiar nu doresc asa ceva.Adica sa-l accept oricum,cu minciuni etc. ..recunosc ca am gresit cu microfonul,insa a gresit si el dinainte cu tot felul de miniciunele,azi spunea ceva si peste ceva timp se dadea singur de gol.Prefer sa sufar pana mi-o trece decat sa accept sa traiesc in minciuni ,ptr ca la un moment dat daca  nici el nu schimba ceva la el,ajungem in acelasi punct.

Editat de Gabriela1978
  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Gabriela1978 a spus:

M=am gandit la asta si chiar nu doresc asa ceva.Adica sa-l accept oricum,cu minciuni etc. ..recunosc ca am gresit cu microfonul,insa a gresit si el dinainte cu tot felul de miniciunele,azi spunea ceva si peste ceva timp se dadea singur de gol.Prefer sa sufar pana mi-o trece decat sa accept sa traiesc in minciuni ,ptr ca la un moment dat daca  nici el nu schimba ceva la el,ajungem in acelasi punct.

Bucura-te ca ai inteles acum aceste lucruri, nu cind erati casatoriti si aveati un copil.

Cu toata durerea, cel mai bine este sa te impaci cu ideea ca totul s-a terminat, sa iti acorzi timp sa analizezi ce a fost bine si ce a fost rau in relatia voastra, si sa incerci sa fii mai atenta anumite la detalii in viitor.

Nu-ti face iluzii ca el se va schimba, pentru ca nu o va face.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×