Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 7 ore, Gabriela1978 a spus:

Pai nu stiu exact daca asta e cauza.Normal imi doresc liniste si sa fiu iubita,dar ma gandesc la varianta asta ,ca parca ma atrage facandu-mi asa ,in loc sa fie invers.

Este incredibil!

Ce-ti doresti? Trebuie sa stii deja ce-ti doresti, ce fel de relatie iti doresti, nu sa tot ratacesti cand intr-o parte, cand in alta. Unirea cu el ar trebui sa se produca prin bucuria inimii voastre, altfel nu puteti genera lumina si forta necesara "deschiderii portii soarelui", cum frumos zicea cineva si tot "ratciti pe cai straine". Stabiliti clar, pentru a vedea daca sunteti unul pentru altul in ceea ce aveti de "trait" impreuna. lasati orgoliile deoparte si puneti in loc doar respect, incredere, sinceritate, loialitate, fidelitate, apreciere, sustinere, rabdare, blandete, mangaiere, tandrete, dragoste, iubire, armonie si bucuria de-a fi cat mai mult timp impreuna, altfel nu se-ntampla nimic "sclipitor" sau "stralucitor" din unirea voastra si sa locuiti impreuna, altfel nu aveti cum sa va simtiti impliniti si fericiti intr-o relatie de cuplu . Asadar, depinde la ce va raportati, ce va doriti sa realizati impreuna. 

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mare brânză că te atrage un om ca el.

Tu ai auzit de tentații?

Daca te respecți, nu le cedezi, doar pentru că te tentează .

Tu ai vrea un copil cu el în asemenea climat? Întreb, poate nici nu vrei.

Poate asta e mai important pentru tine - adrenalina. Deh, fiecare își irosește viața pe ce alege 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 14.02.2019 la 13:14, Enki a spus:

 

Vezi ca in timp ce tu stai si lupti pentru ceva crapat si ciobit din start, cine stie ce chestie misto ratezi pentru ca mintea ta nu e concentrata decat sa analizeze si sa faca planuri pentru relatia asta.

 

Asta ar merita sa fie inramata.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/15/2019 at 1:29 PM, Stu' said:

Mare brânză că te atrage un om ca el.

Tu ai auzit de tentații?

Daca te respecți, nu le cedezi, doar pentru că te tentează .

Tu ai vrea un copil cu el în asemenea climat? Întreb, poate nici nu vrei.

Poate asta e mai important pentru tine - adrenalina. Deh, fiecare își irosește viața pe ce alege 

Nu stiu !Sper  sa fie bine ,iar daca nu,sa pot rezista,sa nu mai cedez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 17.02.2019 la 0:30, Gabriela1978 a spus:

Nu stiu !Sper  sa fie bine ,iar daca nu,sa pot rezista,sa nu mai cedez

Depinde de ceea ce va doriti fiecare.

" Ce are Ea mai gingas, mai cald, mai chemator, mai invaluitor, mai frumos Tu cauti. Ce are El mai ocrotitor, mai viguros, mai puternic, mai activ, mai tare, mai tenace, mai dornic de a invinge Tu cauti."

7. Legea Genului 
" Este un gen in toate lucrurile; totul are principiile sale Masculin si Feminin; genul se manifesta in toate planurile. Eu sunt genul tau in masura in care tu esti genul meu. "

https://www.esoterism.ro/ro/legile-universale-kybalionului.php
 

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.02.2019 la 2:33, Gabriela1978 a spus:

Pai nu stiu exact daca asta e cauza.Normal imi doresc liniste si sa fiu iubita,dar ma gandesc la varianta asta ,ca parca ma atrage facandu-mi asa ,in loc sa fie invers.

Nu e de mirare ca te atrage. Ca doar se joaca cu orgoliul tau. Cine mama naibii e el ,sa te refuze pe tine?

Te cred ca simti ca e cazul sa ii dai o lectie, asa ca vrei inapoi, la terenul de joaca. Daca venea inapoi, nici nu iiti mai pasa, il luai iar la pisalogeli, ca doar ai fi fost in siguranta, nu?

Numai femeile lipsite de respect de sine se agata de barbatii care le resping. Se pare ca faci parte dintre ele ( ca doar nu ai 20 ani , ca sa pot crede ca ai infantilismul emotional corespunzator varstei). Daca te respectai, il lasai naibii in pace, si erai sigura pe tine ca poti gasi altul, pe principiul :"lac sa fie, ca broaste, destule".

Nu te mai vaita, este penibil, pentru tine, pentru ca in loc sa te ajute, te umilesti si mai mult.

Nu crede ca daca e forum, si nimeni nu te cunoaste, nu are importanta. Nu-ti poti minti subconstientul !

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca nu-i niciun orgoliu, ci il iubeste si vrea sa-l ajute. 

Fiecare om merita sa i se mai acorde sanse. Acum, depinde foarte mult de ei doi, sa fie atenti sa nu repete aceleasi greseli, ca daca le repeta(desi au experimentat "atentionari") atunci vor experimenta doar o relatie dezechilibrata, bazata pe compromisuri de nepermis.

Nu este benefic pentru niciunul dintre parteneri sa-i permita celuilalt sa aiba relatii intime cu altcineva, sa accepte toate prostiile, numai sa para cat de intelegator/intelegatoare este, ca acest lucru duce la "stricarea" lor ca si oameni si se ajunge la distorsionarea completa a tot ceea ce-nseamna relatie de cuplu, de casatorie, la ce inseamna de fapt o femeie adevarata, un barbat adevarat. Asa ceva dauneaza mult amandurora si vor dezvolta fiecare dezechilibre, boli. Apoi, daca se-ntampla cumva ca unul dintre ei sa nu mai fie prezent, cel ramas sa zica ca nicio femeie(barbat) nu "se ridica" la nivelui celei(celui) care i-a permis totul, n-a intrebat nimic, nu i-a iesit din cuvant...., adica "compromis cras". Fata constientiarea partilor ca undeva am produs o greseala si trebuie s-o repar, mai devreme sau mai tarziu apare "solutia optima", adica cea care rezolva situatia intru binele cel mai inalt al lor si nu numai.

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Lucia N a spus:

Poate ca nu-i niciun orgoliu, ci il iubeste si vrea sa-l ajute. 

Fiecare om merita sa i se mai acorde sanse.

Daca intorci si celalat obraz risti sa fi palmuita de doua ori :o:

Ideea este ca daca incerci sa il ajuti pe cel care te-a facut sa suferi inseamna ca nu ai suferit destul :derisive:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Gaslight a spus:

Daca intorci si celalat obraz risti sa fi palmuita de doua ori :o:

 

Da, accepti si a doua oara, insa iti dai seama ca vrea sa ti-o dea si pe-a treia si nu mai permiti.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×