Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 10 ore, Gabriela1978 a spus:

M-a cautat azi............

Asta e intalnire si dialog intre doi oameni care se presupune ca se iubesc? Zici ca e scena de razboi, cu negocieri la sange. Nu pare niciunul din voi ca s-a bucurat de revedere, ca l-ar interesa de sentimentele celuilalt. E o intrecere care e mai coltos si care se tine mai tare pe pozitie. Esti sigura ca il iubesti, sau e doar o ambitie?

Esti tu sigura ca el este THE ONE cu care vei trai tu fericita pana la adanci batraneti incat sa merite tot consumul asta emotional? Sau doar te simti prea obosita incat sa investesti intr-o noua posibila relatie si tragi de asta care schioapata?

Vezi ca in timp ce tu stai si lupti pentru ceva crapat si ciobit din start, cine stie ce chestie misto ratezi pentru ca mintea ta nu e concentrata decat sa analizeze si sa faca planuri pentru relatia asta.

 

Editat de Enki
  • Like 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu înțeleg cum poti iubi un om despre care urli din toți rărunchii ca nu merită dragostea ta.

Cat despre comportamentul vostru, se pare că nu ati avut jucării când ați fost mici. Curios este care se strică prima. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
16 hours ago, sorinaa said:

Relatia voastra ar putea fi recunoscuta chiar si de pe Luna ca fiind etalonul unui esec total.

Si tu, Gabriela, nu-ti dai seama...si tragi de ea in continuare si mai ales de tine, pierzandu-ti si bruma de demnitate ce o mai aveai...

Dar este cumva normal, pana nu vei suferi tavalindu-ti sufletul pe podea, nu vei realiza. Ma surprinde insa totul, in contextul varstei tale...dar lectiile de viata nu le primim neaparat in ordine cronologica...Nu e tarziu sa inveti si sa te maturizezi, chiar si de acum incolo.

Asa este!Dar nu stiu ce naiba am,nu pot sa ma desprind,parca ar fi o dependenta de el ca persoana...cred ca si faptul ca ma joaca asa,chestia asta imi produce ceva ce ma atrage,nu-mi dau seama de ce.Imi pare ca renunt asa usor la mine si asta ma zapaceste.imi aduc aminte ca de cateva ori eu am vrut sa ies din relatia cu el si chiar puteam atunci,dar el era cel care se umilea de mine si ma implora cu lacrimi in ochi.Acum cred ca e sigur pe mine si a stiut ca ma poate tine oricat ,ca eu tot ma intorc la el.....M-am intalnit azi cu el la o cafea ,mi-a adus o cutie de bomboane in forma de inima si la cafeneaua respectiva a aparut un domn ce ma cunoastea ,o veche cunostinta si a venit m-a salutat,m-a intrebat ce mai fac etc,apo a plecat.Dupa ce tipul a plecat,el a luat foc ,a inceput ironic sa-mi spuna ca m-am emotionat toata cand a aparut respectivul si ca eram toata numai un zambet,ceea ce nu era adevarat.Dar l-am simtit si acum si alte dati cum este provocat daca ma cauta altcineva,sau imi face cineva curte etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 hours ago, Lucia N said:

Din cate-ai scris nu prea va potriviti. El isi doreste un fel de relatie, tu iti doresti altfel de relatie. Voi ati trait intr-o relatie de compromis, o relatie neimplinitoare, o relatie care nu are cum sa functioneze, ba chiar se poate transforma intr-o relatie toxica, care va va si imbonavi. Corpul (in totalitatea lui) se va razbuna pe voi "cand va e lumea mai draga" ca reactie a neascultarii si netinerii cont de atentionarile primite. Daca nu va schimbati atitudinea ( ca sunteti impreuna, ca sunteti cu altcineva) veti experimenta acelasi tip de relatie, unde demnitatea, respectul, increderea, fidelitatea, loialitatea, dragostea, iubirea " lipsesc cu desavarsire", unde tot ceea ce reprezinta o relatie de cuplu(de casatorie) fericita este "calcat in picioare", unde sexul preia controlul, unde fiecare este "liber" la inselat partenerul, deci "cadere in abis" pe toate planurile...

Trebuie sa va schimbati amandoi, altfel veti experimenta doar ceea ce nu inseamna o relatie frumoasa, benefica voua si care va aduce doar tristete, neimplinire, iar "satisfactia de moment"  nu are cum sa fie decat ceva fals ce va va aduce multa suferinta, desi acum nu va dati seama. Conteaza ce va doriti fiecare de la aceasta relatie si acest lucru trebuie discutat de la inceput, apoi vedeti daca acceptati sau nu acceptati sa traiti impreuna, daca va puteti intelege sau nu.

Cred ca o sa fim intr-o continua competitie.Nici nu stiu ,am impresia ca faptul ca ma provoaca asa intr-o competitie ma face sa nu renunt.Imi aduc aminte ca la inceput ma cauta intruna si se ruga de mine si sincer nu ma innebunea asa tare ca acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, adal* said:

Tu de fapt nu vrei sa te impaci cu el, vrei doar ca pentru 2-3 saptamani sa vada cunoscutii tai  ca el s-a intors la tine si apoi sa-i dai papucii si sa iesi bine la imagine. Probabil ca poate nici nu faci constient chestia asta, dar nu conteaza. La tine in momentul asta nu este vorba decat de orgoliu.

Dar daca intr-adevar vrei sa reluati relatia asta, atunci chiar ca....

 

E si orgoliu,dar ma simt si foarte atrasa de el,desi nu as vrea,dar u pot !

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, Enki said:

Asta e intalnire si dialog intre doi oameni care se presupune ca se iubesc? Zici ca e scena de razboi, cu negocieri la sange. Nu pare niciunul din voi ca s-a bucurat de revedere, ca l-ar interesa de sentimentele celuilalt. E o intrecere care e mai coltos si care se tine mai tare pe pozitie. Esti sigura ca il iubesti, sau e doar o ambitie?

Esti tu sigura ca el este THE ONE cu care vei trai tu fericita pana la adanci batraneti incat sa merite tot consumul asta emotional? Sau doar te simti prea obosita incat sa investesti intr-o noua posibila relatie si tragi de asta care schioapata?

Vezi ca in timp ce tu stai si lupti pentru ceva crapat si ciobit din start, cine stie ce chestie misto ratezi pentru ca mintea ta nu e concentrata decat sa analizeze si sa faca planuri pentru relatia asta.

 

Imi dau seama,constientizez,dar nu pot.M-a zapacit de tot ,in loc sa ma indepartez ,mai rau ma atrage cu ce face.Mi-a aratat azi cu cine a vorbit,foarte multe tipe singure care vor sa se marite ,unele au vb cu el mai mult,unele nu...cert este ca a cautat destu de multe in timpul asta .Mi-a zis ca nu e inteersat de niciuna si ca avea de gand sa stea un an singur ,sa fie linistit,ca se saturase sa dea explicatii unde se duce si de ce intarzie ,ca eu sigur credeam mereu ca poate din cauza vreuneia si nu mai suporat acel stres.A spus ca ma iubeste foarte mult si vrea sa fim impreuna dar sa fim mai lejeri ,sa avem mai multa libertate ,nu sa il stresez cu atatea intrebari ,sa am incredere in el ca nu ma insala ci ca simte nevoia sa merga unde vrea fara sa se gandeasc cu stres ca iar zic eu ceva si ii strig ,sau sa-l suspectez mereu.E greu ,eu nu prea mai pot avea incredere in el si faptul ca mi-a zis ca doreste sa mearga unde vrea fara ca eu sa-l stresez ,parca m-a pus iar pe ganduri .....recunosc ca m-a zapacit,de nu mai stiu ce sa fac,simt doar ca oricate declaratii de dragoste mi-ar face eu tot nu mai pot ava incredere in el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Davi_ said:

Nu înțeleg cum poti iubi un om despre care urli din toți rărunchii ca nu merită dragostea ta.

Cat despre comportamentul vostru, se pare că nu ati avut jucării când ați fost mici. Curios este care se strică prima. 

Asa e...Am mai avut relatii cu baieti care erau foarte cuminti ,nu ma suparau cu nimic ,nu ma provocau si nici nu ma faceau geloasa...dar nu ma atrageau deloc si am incetat acele relatii.Iar de el care se joaca cu mintea si nervii mei ma simt foarte atrasa si chiar mi-e necaz .Imi spune ca vrea ca eu sa fiu ca la inceputul relatiei,atunci zice ca eram mai lejera,nu il suspectam deloc,

Editat de Gabriela1978

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Gabriela1978 a spus:

Asa e...Am mai avut relatii cu baieti care erau foarte cuminti ,nu ma suparau cu nimic ,nu ma provocau si nici nu ma faceau geloasa...dar nu ma atrageau deloc si am incetat acele relatii.Iar de el care se joaca cu mintea si nervii mei ma simt foarte atrasa si chiar mi-e necaz .

Pai daca te plictisesc barbatii normali si te atrag barbatii care-si bat joc de tine de ce mai vii sa te plingi pe aici? 

Sau ai vrea sa-si bata joc de tine mai putin si astfel sa te plictisesti si de el? :derisive:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
7 minutes ago, Gaslight said:

Pai daca te plictisesc barbatii normali si te atrag barbatii care-si bat joc de tine de ce mai vii sa te plingi pe aici? 

Sau ai vrea sa-si bata joc de tine mai putin si astfel sa te plictisesti si de el? :derisive:

Pai nu stiu exact daca asta e cauza.Normal imi doresc liniste si sa fiu iubita,dar ma gandesc la varianta asta ,ca parca ma atrage facandu-mi asa ,in loc sa fie invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×