Sari la conținut
Forum Roportal
gnrs

Trombocite mai mici de 10.000 probleme majore

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc mult Michaela

 

Da am facut mult sport si de performanta dar am constatat ca nu ajuta prea mult in unele situatii, prin ce am trecut eu se intimpla destul de rar si sper din toata inima sa nu mai treaca nimeni prin ce am trecut eu insa in spital a mai fost un caz ca al meu, O DOAMNA LA A-11- LUNA DE TRATAMENT, eu cel putin am patit-o devreme.

Ma bucur insa sa vad pe forum ca sint tot mai multi cu rezultate nedetectabil si vom vedea ce va mai fi.

 

Doresc multa sanatate tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna GNRS, e tare urat ce s-a intamplat. Esti primul de pe forum care a patit-o atat de rau cu trombocitele... si poate acum toti care fac acest tratament vor sti sa se urmareasca... desi era treaba medicului tau sa stie ca trebuie urmarita indeaproape reactia organismului, mai ales la inceputul tratamentului. Credeam ca este exagerata doctorita mea cand in primele trei luni de trat. imi facea analize aproape saptamanal...

 

Multa sanatate si refacere rapida ca sa poti relua tratamentul, de data asta cu atentie multa si... fara sport :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general sportivii de performanta au splina marita.

Si probabil de acolo si efectele care se rasfrang asupra trombocitelor.

Ar trebui s-o lasi mai moale cu sportul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Dioneea si Lena si " La Multi ANI" pentru Constantin si Elena care au acest nume.

Eu nu mai fac sport de aproape 14 ani decit putina miscare, chiar prea putina(masina, birou,canapea,fotoliu, pat etc.) probababil multi stiu cum este pe la 45 ani, iar cu trombocitele inainte de a incepe tratamentul nu aveam nici o problema ereau 190.000.

Am vrut neaparat sa scriu pe forum despre ce am patit eu ca sa stie toti ce se poate intimpla, daca ar fi fost ceva mai amanuntit scris inainte sigur procedam si eu altfel.

Eu acum sint bine mi-am facut trombocitele si mi-au iesit 115.000 din deget.

Mai astept putin si poate o sa incep din nou tratamentul bineinteles la sfatul medicului si scazut ca doza si poate omorim VIRUSUL, daca nu asteptam un nou medicament pt. acest virus.

 

 

Doresc sanatate tuturor GNRS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna gnrs, se pare ca lucrurile deja s-au indreptat. Cu trombocite 100.000 se poate face doza intreaga de interferon dar, bineinteles, asta va hotari doar medicul. Cred ca ai sanse mari de continuare a tratamentului si s-ar putea sa ai surpriza ca trombocitele sa nu mai scada mult. E ca si cum organismul "invata" si el cum sa se descurce cu interferonul. Stiu ca te sperie acum reinceperea tratamentului, dar cu monitorizare atenta sunt sigura ca vei reusi sa treci cu bine de acest obstacol.

Mult noroc si sa auzim de un "nedetectabil"!

 

Cu intarziere urez si eu celor ce poarta numele de Constantin si Elena, multa sanatate, intelegere si numai ganduri bune! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Gnrs,

trebuie sa faci tratamentul in continuare,

Sa sti ca si eu am avut o semiintrerupere de 1.5 luni in timpul tratamentului si apoi totul a mers bine si am ajuns cu bine la sfarsit .

Ceea ce iti doresc si tie. Sa te tii tare , acum sa faci tratamentul cu ce este, ca apoi mai vezi tu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti !

 

Draga GNRS, imi pare rau pentru tine, sincer, dar ce la 45 de ani crezi ca s-a pus viata in cui ? Da-i inainte cu optimismul, ce-i asta :good:. Si eu ma bucur sincer cand vad ca sunt multi respondenti, desi eu fac parte din non-respondenti, asta insa nu inseamna ca trebuie sa ma dau batuta ! Astept sa apara noul tratament si sper ca intr-o zi o sa-l inving pe mutantul meu ! Fa si sport cat de putin pentru ca la noi si miscarea conteaza !

 

Ai grija de tine si totul va fi :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru incurajari fetelor

 

Cu moralul stau bine si vom invinge virusul si eu sint convins ca in scurt timp o sa apara si alt tratament pentru hvc, se fac multe cercetari in domeniu si un nou medicament va aduce multi bani celor care il descopera. Doctorul meu este plecat afara 2 sapt cind vine discut cu el despre tratament.

 

Doresc sanatate tuturor Gnrs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ELTROMBOPAG-creste semnificativ numarul de trombocite

20 Decembrie 2005

 

Eltrombopag, un produs al firmei GlaxoSmithKline aflat deocamadata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Liliana ar fi fost bine sa avem aceste informatii mai de mult poate in loc de corticoterapie incercam cu acest medicament Neupogen, iar cu masa trombocitara sint probleme in spitale trebuie sa intervii peste tot sa faci rost, chiar si cu donatori, nu mai vorbesc ca substantele si echipamentul te pot costa si 11 milioane cumparate de la farmacie pentru o punga mai mare.

 

Doresc sanatate tuturor Gnrs :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×