Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

A fost Iisus Dumnezeu sau un simplu om?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

denumirea de fiu sau fii ai lui Dumnezeu nu este atribuita numai lui Isus in Biblie. ce concluzie tragem?

ca si eu pot fi Fiul Lui !... si Tu... si Ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca si eu pot fi Fiul Lui !... si Tu... si Ea

 

... :flowers: si mai ales cei care au intemeiat diferite religii (zic bine, religii - credinte).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum poate Ea sa fie Fiul Lui?

iote na... de ce se agata el.

:flowers:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iote na... de ce se agata el.

:flowers:

 

Na, raspunde-i.. :stars: .stau sa vad ce zici! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ai face bine deloc!!!

in plus, credinta in Isus Cristos nu se bazeaza pe minunile pe care le-a facut, ci pe invatatura sa

deacord insa mai ultimele cuvinte ale mesajului meu erau... "a nu se intelege ca minunile il valideaza pe Isus Hristos" am parafrazat...

 

Destui medici scot oameni din coma, Ceausescu mai avea putin si reusea sa hraneasca toata Romania cu si mai putin de 5 paini si 2 pestisori, iar Stefanescu, zis Bachus transforma cu succes apa in vin.

Nu vad nici o logica. Daca accept ca exist sunt si eu semizeu?

daca e sa o luam asa nu ajungem niciunde si nu mai terminam ever ever... aici minimalizezi lucrurile... coma=moarte??? de cand?... ideea cu painile si cu pestii e ca daca ai citit a inmultit nu a impartit painile si pestii iar vinul lui Bachus chiar avea gust de vin indoit cu apa, pe cand acela de la nunta din Cana era cel mai bun vin... asa scrie asa spun... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e sa o luam asa nu ajungem niciunde si nu mai terminam ever ever... aici minimalizezi lucrurile... coma=moarte??? de cand?... ideea cu painile si cu pestii e ca daca ai citit a inmultit nu a impartit painile si pestii iar vinul lui Bachus chiar avea gust de vin indoit cu apa, pe cand acela de la nunta din Cana era cel mai bun vin... asa scrie asa spun... :flowers:

Pe atunci nu se putea face distinctie intre coma si moarte, o persoana care nu mai respira era automat declarata decedata. Si astazi sunt multe persoane declarate moarte care se ridica pe drum spre mormant, sau chiar care se trezesc ingropte. Cu painile: mai intai se vorbeste de inmultire Inmultirea painilor (Ioan), apoi de impartire: "Isus a luat p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe atunci nu se putea face distinctie intre coma si moarte, o persoana care nu mai respira era automat declarata decedata. Si astazi sunt multe persoane declarate moarte care se ridica pe drum spre mormant, sau chiar care se trezesc ingropte. Cu painile: mai intai se vorbeste de inmultire Inmultirea painilor (Ioan), apoi de impartire: "Isus a luat p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×