Sari la conținut
Forum Roportal
mudcrab

Cum sa comunicam cu Extraterestrii aflati la ani lumina departare?

Postări Recomandate

Acum am vazut un episod nou despre extra's si exact despre  "comunicare"  Preocupant era al 3 l-ea ochi,  practic se afla in mijlocul creierului ceva care cred savantii ca ar fi confundat cu acest concept, folosit si de masoni.  Indienii si budistii cred in 3 zei de-ai lor care le ilumineaza ... greu-mi intra-n cap ceea ce ei presupun, ca realitatea e alta.

A fost un program interesant cu progrese in imaginatie. 

Al treilea ochi e un concept metafizic, unii ar zice numai ezoteric, care se referă la ceea ce unele tradiții spirituale orientale numesc „ajna chackra”.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja au avansat din acel stadiu, si acum au ridicat cercetarile la un nivel mai inalt cand acel ochi comunica cu lumea dinafara spatiului nostru de comfort.

Eu le cred, ca nici functia creierului inca nu le este clar savantilor, miliardele de brate de comunicare noi nu le stim folosi, altfel deja eram mai sus cu tehnologia.

Cred convins ca ne ajuta sa fim mai destepti si imaginez ca ei se joaca cu noi, ne tine conectat prin acel ochi vertical si daca ne vrea doar ne Turn ON si functionam cum vor ei.

Aici ne manifestam ca am inventat ceva de nemaiauzit, un fel de Einstein si Marie Curie.  Poate o ploaie artificiala ar fi inventia cea mai buna pentru Arizona, dar nu ne pune in tema cu asta inca.   Ei au un plan cu acest desert, nu degeaba-l studiaza.  Aici e mereu bine, nu huricane sau ceva iesit din comun, sau ei ne apara???   Poate vor sa controleze caldura de peste vara dar ei nu-l simt ca sint imbracati cu haine de protectie!!!  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.cunoastelumea.ro/partener-de-proiecte-al-nasa-extraterestrii-sunt-aici-chiar-sub-nasul-nostru/

 

Invitat la emisiunea mea Mistere la Granițele Cunoașterii, profesorul Dan Farcaș, președinte al ASFAN, propunea câteva idei foarte interesante în legătură cu civilizațiile extraterestre:

 

 

  1. Probabilitatea să fim vizitați de o civilizație extraterestră cu un nivel de dezvoltare comparabil cu al nostru este extrem de mică.
  2. În situația în care o civilizație extraterestră are față de noi un decalaj tehnologic de 200 de milioane de ani, spre exemplu, e posibil să fie prezentă pe pe întreaga planetă de foarte mult timp, iar noi să nu fim capabili să îi dedectăm prezența. Și este cât se poate de logic să fie așa. O astfel de civilizație se poate oculta fără probleme și este posibil să fi ajuns la forme de existență pe care să nu le putem înțelege.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint printre noi destui peste tot pe planeta, nu toata lumea le observa.   Discutam cu ei dar nu se evidentiaza ca vor sa afle cate ceva direct.  

 

Distanta nu este problema, navele lor spatiale gonesc repede, timpul si toate astea isi pierd valabilitatea in univers.  Doar pamantenii le mai calculeaza. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

  1. Probabilitatea să fim vizitați de o civilizație extraterestră cu un nivel de dezvoltare comparabil cu al nostru este extrem de mică.
  2. În situația în care o civilizație extraterestră are față de noi un decalaj tehnologic de 200 de milioane de ani, spre exemplu, e posibil să fie prezentă pe pe întreaga planetă de foarte mult timp, iar noi să nu fim capabili să îi dedectăm prezența. Și este cât se poate de logic să fie așa. O astfel de civilizație se poate oculta fără probleme și este posibil să fi ajuns la forme de existență pe care să nu le putem înțelege.

 

De acord.

Cu specificația că decalajul tehnologic dintre acea civilizație și noi nu tre să fie neapărat de 200 de milioane de ani. Ajunge și un decalaj tehnologic de vreo două mii de ani, între noi și ei, :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a vorbit despre Leonardo da Vinci la TV in programul despre Extraterestri, care a desenat primul tanc si un leu care mergea singur, un fel de robot in anii respectivi 1517 si erau convinsi ca a avut ajutor extern sau era si el de dinafara!!!  altfel  nu se explica tehnologia folosita cand omenirea nici nu stia de unde au aparut metalele in epoca de fier si bronz.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Ajunge și un decalaj tehnologic de vreo două mii de ani, între noi și ei, :)

O diferenta   de   cateva   milenii  permite    contactul intre ei si   noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O diferenta   de   cateva   milenii  permite    contactul intre ei si   noi.

Corect. Dar numai dacă ei vor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal   ar fi   sa  vrea.Superioritatea  intelectuala   se  manifesta  si    prin    deschidere   spre   dialog

Ar fi „Normal” poate din punctul nostru de vedere sau, mă rog, al unora. Poate că din punctul lor de vedere, monitorizând stadiul actual al nivelului nostru global (belicozitate, războaie, fanatism, habotnicie, distrugere a naturii etc.), este normal să stea în expectativă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×