Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 1 oră, The Unknown a spus:

Cum se va incalzi un pic aerul afara azi, am de scos din pamant niste plante care cresc adusi de vant semintele si gasesc loc perfect, insa-mi iau hrana de la pomi fructiferi care se vor usca ca asta salbatica se intinde ca pomana tiganeasca si-mi face o jungla pana-n toamna.   Asta-i munca foarte grea si consumatoare de energie ca am de coborit dupa radacini spre centrul Pamantului si am noroc cu ploile din zilele trecute, ma ajuta enorm la munca ca pe langa acesti puieti de pomi decorativi mai am si Palmieri de scos care-i si mai greu ca are radacina pivotanta, sint foarte tari inca de planta de 5 cm ca prima oara se formeaza radacina de 1 km si pe urma se arata si creste repede!!!   Aici nu prea se cumpara palmieri ca aduce vantul seminta, arata ca o mica parasuta si odata a ajuns in pamant va creste ca obicei vantul si ploaia transporta semintele.    Pe un loc am cel putin 40 de palmieri si nu-i vreau nici pe ei acolo. 

 

:lol2:

Adorable, as usual!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o Hoya Kerii din 2014 care la inceput era o singura frunza intr-un ghivecel miniatural, iar azi are vreo trei ramuri de cate un metru fiecare, intinse pe tot pervazul in stanga si in dreapta, de nu stiu unde mai gaseste loc sa creasca. Traieste din fum de țigară ca apa ii dam la doua luni, daca ne aducem aminte.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, King1 a spus:

Terrariutul are si un generator de ceata.

La borcan e ceata naturala :balloon:

20210124_122331.jpg

20201218_213734-1-1-1-1.jpg

Naaaiis. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Eu am o Hoya Kerii din 2014 care la inceput era o singura frunza intr-un ghivecel miniatural, iar azi are vreo trei ramuri de cate un metru fiecare, intinse pe tot pervazul in stanga si in dreapta, de nu stiu unde mai gaseste loc sa creasca. Traieste din fum de țigară ca apa ii dam la doua luni, daca ne aducem aminte.

Suuuper :flex:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 31.01.2021 la 21:17, Enki a spus:

Eu am o Hoya Kerii din 2014 care la inceput era o singura frunza intr-un ghivecel miniatural, iar azi are vreo trei ramuri de cate un metru fiecare, intinse pe tot pervazul in stanga si in dreapta, de nu stiu unde mai gaseste loc sa creasca. Traieste din fum de țigară ca apa ii dam la doua luni, daca ne aducem aminte.

Poti s-o propui la NASA ca o buna candidata la colonizarea planetei Marte.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, observant said:

Poti s-o propui la NASA ca o buna candidata la colonizarea planetei Marte.

:))))))))))))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×