Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu este posibil, pentru ca traieste.

Răspuns corect și-o bilă albă. :)

In opinia mea(si nu numai a mea, bineinteles) n-avem cum sa fim "singuri in Univers" . 

Poi, na, și io zic la fel. În imensitatea asta de spațiu/timp cu jde mii de galaxii, stele și planete, e clar că n-om fi singuri în univers.

Din cate se spune, Adevarul va iesi la lumina, cat de curand.

 

Aici nu-s chiar așa optimist. Depinde ce înțelegem prin „curând”...

Ba uitându-ne la situația din jurul nostru, la cum escaladează conflictele dintre ideologii și celulele de putere, aș spune chiar că Măria Sa, Adevărul, mai are de așteptat oleacă. :)

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Aici nu-s chiar așa optimist. Depinde ce înțelegem prin „curând”...

Ba uitându-ne la situația din jurul nostru, la cum escaladează conflictele dintre ideologii și celulele de putere, aș spune chiar că Măria Sa, Adevărul, mai are de așteptat oleacă. :)

 

In "curand", adica in timpul vietii noastre, de-acum, bineinteles ! :lol:

"Maria Sa, Adevarul", chiar nu mai are chef sa mai "astepte oleaca", deoarece, deja, termenul acordat a fost de cateva ori tot amanat, s-au tot dat "dispense", insa s-a intamplat, ca in zicerea aceea : "tat ase si iar' ase!".

 

Asadar si prin urmare, prin urmare si-asa dar, "Fermi Paradox" n-are cum sa nu inteleaga, deplin, in intelepciunea sa, ca oricum ar da-o si-ar intoarce-o cineva/cumva, ideea ca "s-ar putea sa fim SINGURI in Univers!" pica (cu accent pe a). :biggrin:

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In "curand", adica in timpul vietii noastre, de-acum, bineinteles ! :lol:

"Maria Sa, Adevarul", chiar nu mai are chef sa mai "astepte oleaca", deoarece, deja, termenul acordat a fost de cateva ori tot amanat, s-au tot dat "dispense", insa s-a intamplat, ca in zicerea aceea : "tat ase si iar' ase!".

 

Asadar si prin urmare, prin urmare si-asa dar, "Fermi Paradox" n-are cum sa nu inteleaga, deplin, in intelepciunea sa, ca oricum ar da-o si-ar intoarce-o cineva/cumva, ideea ca "s-ar putea sa fim SINGURI in Univers!" pica (cu accent pe a). :biggrin:

Cum spuneam, io-s oleacă mai sceptic în această privință. 

Însă nu pot decât să te admir pentru optimismul tău. E o mostră de „gândire pozitivă”. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam, io-s oleacă mai sceptic în această privință. 

Însă nu pot decât să te admir pentru optimismul tău. E o mostră de „gândire pozitivă”. :)

 

:good: Asta-i clar, ca buna-ziua !

 

Este chiar "musai" ca Adevarul (si) despre faptul ca nu suntem singuri in Univers(Multivers) sa iasa la lumina.  Mai in gluma, mai in serios, s-a tot cerut acest lucru si, io, " ca o doamna ce sunt", am zis: "Sa fie, Domnule!", ca prea ne tot mentinem "blocati" unii pe altii, ba' mai sunt si fel de fel de "grupuri", care si-au expirat termenul acordat si numai nu pot sa "salte" in Spirala , asa ca am permis  "unda verde" !  :lol:

(Vorba unui coleg de "urcat muntii" :  " S-avem incredere in intuitia Luciei, ca-i "sefa undelor" ...( imi gadila mie "ego-ul", insa, norocul meu este ca  revin rapidement la locul meu, cuvenit, adica stau cuminte, in banca mea si  ma retrag, intotdeauna, cand este cazul de-a da o mana de ajutor (si) in acest fel... :yes: ca doar n-om lasa "oamenii  la greu", sa se simta ca si cand ar fi "singuri in Univers " :lol: si fara ajutor !).

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×