Sari la conținut
Forum Roportal
Eternalpain

Semn dat de la Dumnezeu?

Postări Recomandate

Salut lume! ;) Primul post asa ca sper ca nu o sa fac vreo greaseala la scris ;)

 

Acum ceva timp am avut un vis care cred eu ca este un semn de la Cel de Sus. Ca sa rezum totul (stiu ca nu e placut de citit posturi lungi). Din visul ala tin minte doar atat: mergeam la vale cu niste persoane care, insa, nu imi pareau cunoscute, ma simteam parca mergeam la razboi.. oricum, atunci am vazut un tufis cu o floare inchisa, si am cules-o. Atunci, imediat, aceasta a inflorit, s-a deschis complet. Mie mi-a sarit inima :flowers: si atunci am inceput sa tzip (foarte embarassing faza asta dar ce sa fac, treb sa zic) ceva de genul "Dumnezeu exista", desi eu dinainte eu credeam in El. Eu credeam ca visul e realitate si nu-mi venea sa cred. Cand m-am trezit am inteles ca cineva acolo sus a vrut sa-mi risipeasca indoielile in ceea ce il priveste pe El. Si cred ca a reusit. De atunci am inceput sa fiu mai credincioasa si viata merge, zic eu, mult mai bine.

 

Voi ce credeti? Era doar un vis obisnuit si eu fac mare galagie degeaba? Sau mi-am pierdut mintile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Era doar un vis obisnuit si eu fac mare galagie degeaba? Sau mi-am pierdut mintile?
"mintile tale" erau in cautarea unui astfel de mesaj si l-ai gasit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yes: ...mesajul este: sigur ca te-ai indragostit, sau ma rog...urmeaza!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut lume! :doh: Primul post asa ca sper ca nu o sa fac vreo greaseala la scris :nep:

 

Acum ceva timp am avut un vis care cred eu ca este un semn de la Cel de Sus. Ca sa rezum totul (stiu ca nu e placut de citit posturi lungi). Din visul ala tin minte doar atat: mergeam la vale cu niste persoane care, insa, nu imi pareau cunoscute, ma simteam parca mergeam la razboi.. oricum, atunci am vazut un tufis cu o floare inchisa, si am cules-o. Atunci, imediat, aceasta a inflorit, s-a deschis complet. Mie mi-a sarit inima :yes: si atunci am inceput sa tzip (foarte embarassing faza asta dar ce sa fac, treb sa zic) ceva de genul "Dumnezeu exista", desi eu dinainte eu credeam in El. Eu credeam ca visul e realitate si nu-mi venea sa cred. Cand m-am trezit am inteles ca cineva acolo sus a vrut sa-mi risipeasca indoielile in ceea ce il priveste pe El. Si cred ca a reusit. De atunci am inceput sa fiu mai credincioasa si viata merge, zic eu, mult mai bine.

 

Voi ce credeti? Era doar un vis obisnuit si eu fac mare galagie degeaba? Sau mi-am pierdut mintile?

 

 

 

 

Cu siguranta ca aveai indoieli in ceea ce priveste existenta lui Dumnezeu,chiar daca nu le stiai,ele erau adanc ascunse in sufletul tau,tocmai de aceea te-ai trezit tipand "EXISTA DUMNEZEU".Acel strigat a fost un raspuns la indoielile care se aflau in sufletul tau.(asta este parerea mea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul si durabilul semn este existenta .Restul speculatii si supozitii.Ce e mai bine este ca il avem cu noi o perioada suficient de lunga ca sa ignoram acest unic si ultim semn de aceea speram in alte si alte semne si explicatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul si durabilul semn este existenta .Restul speculatii si supozitii.Ce e mai bine este ca il avem cu noi o perioada suficient de lunga ca sa ignoram acest unic si ultim semn de aceea speram in alte si alte semne si explicatii.

 

 

Sa stii ca nu am inteles nimik ;) ..adica el exista si semnul este ca exita ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un preot a spus ca Dumnezeu e in fiecare om.......te regasesti pe tine si il regasesti si pe Dumnezeu.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un preot a spus ca Dumnezeu e in fiecare om.......te regasesti pe tine si il regasesti si pe Dumnezeu.....

In cazul asta preotul respectiv era satanist..zau!

Asa spune `The Satanic Bible` a lui Anton Szandor LaVey: satanismul este religia in care tu esti propriul tau Dumnezeu. Ceea ce implica faptul ca Dumnezeu e in tine.....deci preotul era satanist... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un preot a spus ca Dumnezeu e in fiecare om.......te regasesti pe tine si il regasesti si pe Dumnezeu.....

 

sigur , era preot ? de regula nu fac astfel de afirmatii, insa daca da ... cinste lui !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In cazul asta preotul respectiv era satanist..zau!

Asa spune `The Satanic Bible` a lui Anton Szandor LaVey: satanismul este religia in care tu esti propriul tau Dumnezeu. Ceea ce implica faptul ca Dumnezeu e in tine.....deci preotul era satanist... :good:

 

refuz sa cred asa ceva :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×