Sari la conținut
Forum Roportal
Eternalpain

Semn dat de la Dumnezeu?

Postări Recomandate

Nu am cum sa stiu daca `apostolii` care v-au scris Biblia erau nebuni. Totusi, capacitatile mintale ale lui LaVey sunt cele normale, traind pana in 1997 si fiind angajat in mai multe domenii. Facultatile mintale ale `apostolilor` nu le putem nici macar banui. Poate biblia era o poveste de groaza de pe vremea aia, cine stie? :yes:

 

Cat despre Anton Szandor LaVey, nu pot decat sa ma bucur ca mai aduce putina recunoastere romaniei...Pentru curiosi, daca nu stiati, are radacini inclusiv in Romania, `parintele` satanismului.

 

 

PS: chiar sunt curios cum il asociezi pe LaVey cu drogurile? Fa-ma sa inteleg. Pentru ca LaVey nu se droga :| Poate stii tu ceva ce eu nu stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii ca nu am inteles nimik :yes: ..adica el exista si semnul este ca exita ..

Adica noi existam prin el atata timp cat suntem impreuna .La despartirea de el ni se ia totul.

 

Satanismul, ca oricare alta religie, e bazat pe o dogma. Pe a crestinilor cine a scris-o? Niste oameni nebuni de acum 2mii de ani? Nu poti contesta dreptul nici unei religii de a exista cu atat mai putin cu cat dogma crestina e nefondata.

 

Adica daca eu vreau sa-mi fac religie care sa-l injure pe raulmaniac, am tot dreptul, si nu e mai prejos decat orice alta religie.

Dark_light ti-ar spune ca si altei "prietene " de-a noastra care avenit si a facut valuri pe aici.Nu poti intemeia religii fiindca iti lipseste calitatea morala.Te repezi la toti.Cine te-ar urma?

 

Se presupune ca Dumnezeu e pretutindeni ca suntem fii lui si el se afla si in sufletele noastre si de aceea cand ne rugam sa o facem cu sufletul si atunci ruga ne va fi ascultata.....iar eu nu vad nimic demonic in aceste afirmatii :doh: .....si recunosc ca am multe goluri la capitolul religie dar asta nu inseamna ca nu deosebesc binele de rau.....

Nu cred ca exista alta reteta pentru ca o ruga sa fie ascultata decat sa fi tu insuti.Restul inventii.

 

Deformati spusele mele, pacatosilor!

V-am citit si Biblia, am citit si Biblia satanista a lui LaVey si destule alte carti cu dogma religioasa. Autorii lor nu pot stii cat de intregi la minte erau. cert este ca si satanismul e o religie. Asta am vrut sa va arat, e la fel de `rea` sau `buna` ca si crestinismul vostru, chiar daca nu vreti sa acceptati asta.

Crestinismul arata cu degetul spre toti, dar nu intelege ca toate religiile se afla plasate colinear

 

Toate fac la fel de `rau` sau la fel de `bine` [depinde ce unitate de masura vreti sa luati]

Nu ne-ai citit biblia noastra ci biblia evreilor!Daca tot spui ca esti la curent.Hai fi prietenul nostru al cretinilor si ajuta-ne sa ne putem lumina insa nu mai lovi in nimeni fara argumente.Sau fi mai educativ.Nu ma astept sa redevii candid daca ai muscat din fructul contestarii insa e prea socant pentru multi dusul tau rece.Cu interes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×