Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dacă închid ochii aud cum ninge și văd un om care încearcă să se rupă de o relație toxică. Văd un om care iubește și urăște în același timp. Văd un om care vrea să se rupă de ea, dar încă speră că se vor împăca. Văd un om așa cum am fost și eu. Mie mi-a trecut. Îi va trece și lui :)

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profunzimea gandurilor negre este escavat adinc si de ideile imaginate despre ea plus exprimari precum "Sentimentele mele acum se misca intre disperare, neputinta, dorinta de razbunare."  

Asta nu inseamna neaparat ca vrea sa-i taie gatu' cu cioburile de la oglinda.

Omu' e doar epuizat psihic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesti ziarele afli din ce categorie faceau parte cei care fac grozavii mari de tot cu prietene, amante, logodnice, sotii din cauza geloziei, insecuritatii, teama de a ramane singur si neacceptat de femei.   Epuizarea psihica nu vine de la taiat lemne si nu trece cu un somn bun!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e cazul aici, stai linistita. :))

 

Si aia care isi violeaza fostele si le arunca de la etaj, au probleme la cap de mult timp. Nu-i ca si cum ti se scoala intr-o dimineata sa faci tampenii de genu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acu' sa nici nu ma misc???  De ce as sta linistita???   Pot sa fiu si afara sau doar in casa ... 

 

O idee de genu' se executa rapid, bazele/platforma operatiunii sint deja batatorite.  Doar degetele am miscat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am citit o chestie foarte interesanta: gindul ca nu poti trai fara o anume persoana este o idee extrem de periculoasa si tocmai persoanele fara de care credem ca nu putem trai ne fac cel mai mult rau.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce dureroasa a fost si asta de la girlfriend ... putea fi si mortala

 

A woman stabbed her lover with a knife following a meal with friends because he ate all her chips.

 

http://metro.co.uk/2017/01/06/girlfriend-stabbed-lover-because-he-ate-all-her-chips-6365331/


N-are echivalent o mancare gatita in casa!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am citit o chestie foarte interesanta: gindul ca nu poti trai fara o anume persoana este o idee extrem de periculoasa si tocmai persoanele fara de care credem ca nu putem trai ne fac cel mai mult rau.

 

E mai mult o idee proasta, cu timpul inveti asta.

Nu exista persoane fara de care nu putem trai, exista doar probleme nerezolvate in noi insine. 

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am citit o chestie foarte interesanta: gindul ca nu poti trai fara o anume persoana este o idee extrem de periculoasa si tocmai persoanele fara de care credem ca nu putem trai ne fac cel mai mult rau.

Cine a ajuns la concluzia asta? Si cum? Mie mi se pare doar o modalitate de a te consola atunci cand n-ai incotro si trebuie sa te impaci cu gandul ca trebuie sa traiesti fara un om care era important pt. tine. Nu cred ca orice om e capabil sa-ti dea senzatia ca nu poti trai fara el, cred ca reusesc sa faca asta doar acei oameni care te fac sa te simti special.

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am citit o chestie foarte interesanta: gindul ca nu poti trai fara o anume persoana este o idee extrem de periculoasa si tocmai persoanele fara de care credem ca nu putem trai ne fac cel mai mult rau.

 

Nu persoanele respective iti fac rau, ci gandurile tale legate de ele. Asta nu reusesti tu sa intelegi. Cauti in toata literatura de pe net justificari pentru a nu-ti asuma responsabilitatea fata de propriile ganduri, reactii, atitudini. Si gasesti garla, ca nu exista interesul ca tu sa devii responsabil. Plus ca responsabilitatea nu vinde. Plus ca, daca devii responsabil, nu o sa mai cumperi portrete `stiintifice` ale persoanelor ingrozitoare care te fac sa te simti rau. Acea persoana ingrozitoare care iti face rau esti chiar tu.

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×