Sari la conținut
Forum Roportal
Strawberry7

Sa fie inca iubire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am inteles, stimata doamna. Eu intelesesem ca era de comun acord ca sunt fuck-buddy, din aia, relationship. Poate imi explicati dumneavoastra intreaga perspectiva a situatiei, sa inteleg mai bine. Ca e cam mult de citit. Si am painea la copt.

 

Au avut o relatie acum 12 ani. Ea i-a gresit, el nu a iertat-o. S-au mai regasit intre timp. Au facut sex chiar daca erau implicati si in alte relatii. Initiatoarea ne-a oferit anumite motive care ne-au condus la mai multe ipoteze: fie e un magar care s-a folosit de sentimentele ei si a avut-o la dispozitie ; fie e un tip imatur, incapabil de a se mai implica emotional ; fie o pedepseste de ani de zile insa in sufletul lui, o mai iubeste. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, am impresia ca esti o feminista convinsa :)

 

Nicidecum. Exista cazuri cand femeile pot fi foarte rele cu barbatii! Si barbatii plang cateodata!

Editat de Maeve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca magarul asta e bărbatul tipic, obisnuit, iar initiatoatea e femeia reprezentatuva? Daca asta e normalitatea? Zicea hopkins in westworld: Intelectul serveste la atragerea unui partener. Cultura, arta, civilizatia nu sunt decât mijloace pt imperechere.

 

Asdar, astia 12 ani sunt exact evolutia in lucru. O relatie ca miliarde altele. Viata atât poate.

 

Iar maeve isi proiectează propriile dureri pe aceasta relatie a initiatoarei, suprapunand un model maeve-ian perfectionist pe care viata nu l permite, ci doar abstractizarea inutila.

 

Maeve, de la eroina din westeorld ti ai luat nickul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un obicei sa tachinati pe cei ce nu ii stiti pe aici? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au avut o relatie acum 12 ani. Ea i-a gresit, el nu a iertat-o. S-au mai regasit intre timp. Au facut sex chiar daca erau implicati si in alte relatii. Initiatoarea ne-a oferit anumite motive care ne-au condus la mai multe ipoteze: fie e un magar care s-a folosit de sentimentele ei si a avut-o la dispozitie ; fie e un tip imatur, incapabil de a se mai implica emotional ; fie o pedepseste de ani de zile insa in sufletul lui, o mai iubeste. 

 

Omu' face sex cu ea, cu prietena lui si cu probabil inca alte cateva. Si daca ea ar deveni prietena lui oficiala, alta sau altele ar lua locul ei, dar asta tot nu-l face un animal, cum il vezi tu. Nu o obliga nimeni, sunt alegerile ei, e slabiciunea ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maeve, de la eroina din westeorld ti ai luat nickul?

 

Nu este topic despre Maeve, asa ca nu mai face presupuneri despre Maeve. Multamex. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica si initiatoarei i a plăcut sexul din acesti 12 ani. Si l a dorit, a tras de relatie cu dintii, a primit recompensa.

Normal ca mi-a placut, altfel nu o faceam. Nu am fost obligata sa fac asta, am facut-o pt ca am simtit si pentru ca mi-am dorit sa o fac. Doar ca mi-am dorit si sa revina la normal relatia noastra, la cum a fost inainte de aceasta situatie de fuck-buddies. Am gasit in el perfectul. Mi-a oferit exact ce altii nu mi-au oferit niciodata, cu atat mai putin iubitul meu. Fiecare moment petrecut cu el ma facea sa ma indragostesc si mai mult, pentru ca tot ce facea era diferit de tot ce primisem si am primit vreodata. Asta e marea problema. L-am vazut ca pe un exemplu, ca pe un ideal si am inceput sa tot compar. Neavand egal, normal ca tot la el m-am intors si am acceptat asta. Si-am ajuns sa-l iubesc tare mult. Si acum ma chinui sa nu-l mai iubesc. Si uite-asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×