Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ce atata va bateti ca chiorii ??? (scuzati cacofonia) SlipKnot sunt buni .. si desi la partea live nu prea au ... ma intelegi ... totusi sunt una dintre cele mai bune formatii de dupa 1990. Sper sa o tina asa ca nu am mai auzit nimic dinspre ei de mult ... :cheer:

Editat de Frenetik

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal nu ascult muzica ce contine grohaieli dar ceva mi a atras atentia la formatia asta(cred ca e vb de solist care e f simpatic in interviuri :haha: ) oricum imi place f mult melodia Pulse of the Maggots varianta live :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slipknot... hmm .. imi place SlipKnot la nebunie , una dintre trupele mele favorite de hard-metal ..

Imi plac mastile lor , interviurile , melodiile mai ales Duality , Wait and Bleed , Pulse of the Maggots , Left Behind ...

Slipknot for life !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ceva Comercial! Auzi poate sa imi fac si eu unu pe frunte poate ma va ajuta la agatatul fetelor, voi fi mai bagat in sema! Ma Sirius, nam cuvinte pentru tine. Tie iti trebue in versuri cuvinte? Se vede ca tu nici nu stii bine cine sunt satanistii. Ce daca esti satanist trebue sa-l adori pe diavol! Prostii!!!!!!!!!!!!!

La Slipknot diavolul e subintele! De exemplu Left Behind! Dupa cum se cunoaste in biserica "la oameni in dreapta e ingerul iar in stinga diavolul", dac asta nu e argument asculta cintecele lor mai bine vei gasi foarte multe lucruri legate de diavol! Dar de ritualuri ..., eu nu iam pazit pe cei de la Slipknot! Dar tu? De unde ai luat ca ritualurile sunt obligatorii? Sau ce eu am spus ca slipknot sunt niste satanisti in tot felul cuvintului? Slipknot au ceva satanic! Doar atit am spus, dar tu incepi cu ritualurile!

BAH desteptule ! LEFT BEHIND INSEAMNA LASAT IN URMA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slipknot seamana ca look cu Lordi. Dar sunt mai buni decat Lordi. Si mai cunoscuti. Si au oi mai multe, mandre si cornute....[etc]....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi astia care spuneti de Slipknot ca au muzica de cacat sua proasta, voi va ganditi putin la ce spuneti? nu cred. Daca nu va place rock-ul, in special nu metal-ul nu va pune nimeni sa comentati aici ca niste imaturi ce sunteti, habar aveti de Slipknot si va dati voi aici mari ca au muzica de cacat, dragii mei daca aveau muzica de cacat nu erau una dintre cele mai bune trupe de metal din America si nu castigau un Grammy pentru 'Before i forget', dar voi va dati cu presupul. 

In primul rand ce canta Slipknot nu este 'zgomot', sau 'doar tipete', se numesc screamuri si Corey Taylor (solistul) le face genial, pentru cei care asculta, nu pentru niste prapaditi ca voi care nu sititi nimic de trupa si vreti sa pareti doar interesanti, dar va spun eu ca mai mult va faceti de ras. In al doilea rand nu au imaginea aceea cu masti pentru popularitate, in niciun caz, frate daca tu crezi asa nu iti mai expune aici ideile tale fara sens ca pari ridicol, prin matile lor simbolizeaza multe. Daca i-ai asculta live ati vedea cat de bine canta, si in niciun caz asta nu e comerciala, comerciala e muzica din Romania in special, doar pentru bani, dar Sliplnot nu canta in special pentru bani, adica normal ca primesc bani, fiind foarte buni si depunand efort si munca la ce fac. Fiecare melodie a lor are o poveste, te face sa simti ceva, nu este zgomot cum spuneti voi. Au concerte in toata lumea si lumea ii adora pentru ceea ce fac, nici macar nu iti poti imagina cati fani pot avea, si te inseli amarnic daca spuneti ca sunt doar satanisti si drogati pentru ca nu-i deloc asa. Muzia lor nu e satanista, in ciuda simbolurilor lor si unele videoclipuri, muzica lor te face sa simti ceva, care nu multi o fac.

Acum astept sa vad pana unde duce imaturitatea voastra, mai ganditi inainte sa spuneti lucruri, nu doar ca va faceti singuri de ras, dar spuneti lucruri penibile, daca nu va place genul taceti. 

Bye \m/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×