Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Formatie de 2 bani pentru persoane teribiliste [nu generalizez].Abordeaza shock-rock-ul pt ''popularitate''..De ex: pe cine sesizezi mai intai?Un om imbrcacat normal,cu un tricou si blugi sau unul imbracat super non-conformist?Clar ca pe ultimul,chiar daca e prost si vai de capul lui.Pe ala imbrcat normal,chiar daca e inteligent,nu-l bagi in seama.Asa e si cu Slipknot.Versurile sunt pt adolescenti ratati si cu tenta de suicid SAU pentru cei care se cred mai interesanti,ascultand rock.

Imi place o singura melodie de la ei,Purity.Nu ca ar fi mare scofala,dar printre toate tipetele alea indeslusibile si fara nici o noima asta e cat de cat mai acceptabila.

Va rog sa nu sariti in capul meu,fani Slipknot.Stiu ca nu sunteti toti ca in descrierea de mai sus,dar cine se simte,poate comenta.

 

:peace:

 

E adevarat ca intai il sesizezi pe cel imbracat nonconformist, DAR nu ii asculti muzica mai mult de 2 zile :haha: Slipknot sunt impreuna de atata timp si inca au succes, daca stai sa te gandesti majoritatea pustimii care ii idolatrizeaza aveau 5 ani cand Slipknot lansa primul album

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor,

Eu sunt fan Slipknot si as vrea sa aflu si parerea altor fanii sau nefanii....Parerea mea cred ca va-ti dat seama ca este una pozitiva din moment ce sunt fan ....

Stiu un singur lucru:"URA SAU ADULATIE?" tu decizi.Cale de mijloc nu exista atunci cand vine vorba de trupa rock Slipknot.Mie imi plac cei 9 rock-eri....desi imaginea lor este cam satanica

Daca ti-ai dorit vreodata sa participi la un concert al trupei Slipknot , iti spun de pe acum ca iti trebuie mult sange rece in vene si mai ales sa-ti placa muzica hard-metal!!!

O descriere pe scurt a acestei formatii este:"Fiorosi, sobri si scot sunete horror"

Cu toate acestea trupa Slipknot are uimitor de multi fani!!

As vrea sa aud si parerile voastre...multumesc :roll:

Mult prea comerciali!!!!!!!!! :- I don't like them!

 

E adevarat ca intai il sesizezi pe cel imbracat nonconformist, DAR nu ii asculti muzica mai mult de 2 zile :P Slipknot sunt impreuna de atata timp si inca au succes, daca stai sa te gandesti majoritatea pustimii care ii idolatrizeaza aveau 5 ani cand Slipknot lansa primul album

Hmmm...nu ştiu ce să spun ....ei au scos primul album

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac si mie fff mult,ar fi a 3a formatzie d rock cemi place dupa soad si korn.

 

Fac o atmosfera in concerte fff tare,nu mi se par k scot sunete horror,ori sange....il au p Corey c stie sa manevreze publicul ca o papusa

 

 

Melodii fff tari: Spit it out,People=Shit ( eu cant refrenu ,,People are bull shit" nu =shit),The blister exists.......in general albumele IOWA si VOL 3 si ala LIVE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

singura care imi place de la ei si uneori simt nevoia sa o ascult: wait and bleed http://www.youtube.com/watch?v=1unzN2zsA4k

nu stiu, probabil din cauza ca are si ceva sensibil in melodia asta si de aceea

o ascult de multe ori impreuna cu cea de la HIM-Gone with the sin

in rest nu prea ascult eu,genul asta de muzica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
singura care imi place de la ei si uneori simt nevoia sa o ascult: wait and bleed http://www.youtube.com/watch?v=1unzN2zsA4k

nu stiu, probabil din cauza ca are si ceva sensibil in melodia asta si de aceea

o ascult de multe ori impreuna cu cea de la HIM-Gone with the sin

in rest nu prea ascult eu,genul asta de muzica

Daca mai vrei sa stii o melodie placuta si un pic sensibila de la Slipknot...asculta ''Vermilion pt II'':P..cu placere;))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tricoul cu Slipknot este singurul care a rezistat in timp......nu-s fana,nu am ascultat niciodata un album complet dar ii tin aproape de inimioara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×