Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Astonishing moment Hungarian camerawoman deliberately TRIPPED migrants fleeing police – including a father carrying his terrified young child – as she now faces a criminal investigation

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3226888/Hungarian-camerawoman-sacked-filmed-tripping-migrants.html#ixzz3lE3nejoS
 

 

O jegoasa !  Imi amintesc ca de fiecare data cand treceam prin Ungaria in drum spre Italia, pana si femeia de serviciu care incasa taxa aia de mers la toaleta ne trata de tot rahatul, tot felul de grimase si comentarii in ungureste. Rasisti pana la cer si inapoi.

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jurnalista a fost imediat concediata dupa ce conducerea firmei pentru care lucra au luat la cunostinta incidentul.

 

Asa ceva ca nu s-a mai vazut, dar cine credea ca si o femeie tanara este asa de rea intentionata fiind din extrema dreapta!!!

 

Va fi tras la raspundere in fata curtii, nu s-a terminat cu atit cariera ei. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna dezumanizarea... Sa nu iti mai pese, sa nu il mai vezi pe cel de langa tine ca pe o persoana. Nu s-a putut abtine nici cu camere in preajma ei. Oare ce s-ar fi intamplat daca ea si grupul ei ar fi fost asmutiti (lasati necontrolati) acolo? Suturi, bastoane, scuipaturi, in directia tuturor, indiferent de varsta.

 

Si in timp ce in Europa exista asa ceva, mai vedem un film cu Holocaustul, sa ne aducem aminte ce valori avem. Asta mi se pare fascinant, intr-un mod negru, fireste. Ca de cand cu WWII exista campania  neincetata de constientizare a drepturilor omului. Teoretic o sustinem toti. Cand vine vorba de practica...

 

Daca citesti comentariile, jumatate din ''crema'' societatii britanice (cititorii Daily Mail) considera ca scena nu e una care sa merite critici; femeia doar ajuta politistii/jandarmii/ce sunt aia sa isi faca datoria. Uneori e o mare surpriza sa vezi cum gandesc cei de langa tine; pana unde ajung cu justificarile pentru a isi apara culoarea politica.

Editat de Finnian
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe video si n-am observat c-ar ajuta pe cineva cu ceva si nici restul de jurnalisti care filmeaza in jur, toti sint concentrati pe acest barbat cu copil dintr-un motiv oarecare.   Degeaba spun ce vor comentatorii si alti britanici ca se vede clar ce s-a intimplat acolo pe teren.   Si jurnalista va fi buna de fugit cu sirienii dupa ce va fi judecat putin, dar unde sa fuga si ea cu o reputatie din asta?

 

In fiecare tara exista tot feluri de extremisti cu idei deformate despre societate in care ei cred.  

 

Una in biserica cu ani in urma impartea felicitari de Craciun cu dumnezeul maghiarilor exclusiv, i-am spus mie sa-mi dea cu cel universal

era mult mai invarsta ca mine ... si tot ea se credea jignita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ajuta pe mortii ma-sii! ce scarba de om! ce ma bucur ca avem ocazia sa vedem asa ceva, sunt atatea iesiri scarboase de genul asta si nimic nu apare in presa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar raportul de extremisti tot 1 la 1000 ramane.


Usor de comentat din fotoliu. N-o sustin, dar n-am sa ma apuc sa acuz o intreaga Europa de extremism. Adevaru' ca nu se poate fara putin senzational. Bine ca nu eram eu pe-acolo... (imi asum orice critici si injurii pentru acest comentariu)


Dar de jandarmi bruscati nu mai zice nimeni nimic? Kkt... lasa-i, ca stiu sa se apere.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aham, da' puiul ala de jihadist, care ne arata ca ne ia gatul pe camera, unde-i?


Pai, ori suntem extremisti, ori nu mai suntem?


Pe ala l-as lua putin ca sac de antrenament la MMA. :evil:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ajuta pe mortii ma-sii! ce scarba de om! ce ma bucur ca avem ocazia sa vedem asa ceva, sunt atatea iesiri scarboase de genul asta si nimic nu apare in presa.

 

Asa incep lucrurile. Sau asa se desfasoara, mai bine zis. De ce sa credem ca e o diferenta intre ce ii impinge pe cei din grupul ei si ce i-a impins pe criminalii in masa din Rwanda? Doar pentru ca suntem in ''Europa civilizata''? Instinctul e acelasi, doar ca aici sunt limitati de ce li se poate intampla. Am auzit un participant la masacrul din Rwanda descriind cum s-a simtit atunci si ce a vazut in jur. Descria starea ca o ceata neagra care i-a intunecat mintea, iar in jur isterie totala.

 

Tipa asta, lucrand in domeniu, era constienta ca un clip de cateva secunde poate distruge reputatia/ cariera/ viata cuiva. Vedea camerele din jur. Nici macar asta nu a oprit-o.

 

Mai era ea lucida, daca nu a avut nici macar un instinct de autoconservare? Sau era complet salbaticita? Ca sa nu mai spun ca a lovit si trantit copii; asta nici nu mai intra in discutie.

Editat de Finnian
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci nu vor in dk, nu vor austria...se blocheaza in trenuri si nu vor sa coboare. mda, figuri!

 

de ce figuri? pt ca dk a scazut cu 50% ajutorul social care permitea frecatul de menta...deci nu se fuge ca sa isi salveze viata, se migreaza economic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×