Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ferească Du'niezău să prindă unu' ca mine putere. Sunt mai aproape decât și-ar imagina oricine, că asta îmi doresc de la viață. Altfel, nu văd de ce aș mai trăi.

 

esti de la UNPR :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ampera, merci pt. raspuns. Asa stiam si eu. Adica 600 euro plus maruntisurile.

Te-am intrebat fiindca am vrut sa stiu daca s-a modificat taxa sau e aceeasi.

 

Rodico, m-ai dezamagit profund cu "tuciuri".


Ah, da, e bine, cu exceptia problemelor economice si politice, e mia hara, cum zic ei.  :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa le fi zis "blonzi" ? Cred ca nici ei nu erau de acord :lol:

 

Biiine... ma interesez din alte surse. La Nea Rhoda sigur nu sunt :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cate milioane de romani sunt in Europa in afara granitelor romaniei?

am uitat sa pun bulgarii, polonezii si alte natii care au invadat Europa de vest de cand cu libera circulatie

Nu se poate pune semn de egalitate intre cetatenii din state membre UE si cei din afara spatiului uniunii. Au castigat acest drept odata cu alte drepturi si obligatii de cand cu aderarea la UE.

Nu stiu cum se va schimba Europa, cumva o fi. Ce este cert ca aia de merg in Romania (7000 e cifra Daily Mail deci nu stiu daca e de crezut) o sa vrea cat de repede in GER-MA-NY. Is curioasa cum ii vom integra noi pe termen lung.

Acu eu ca straineza aici asa, ar fi cam imoral sa fiu impotriva strainezilor, mai ales ca nu prea ii mai consider refugiati (din moment ce pararesc primul loc de unde erau in siguranta dupa ce au scapat din razboiul din Siria) ci migranti in cautarea unui trai mai bun. Ceea ce ii pune cam pe acelasi nivel cu mine si imi pare la fel de corect ca asa cum noi ne lovim de rahaturi zi de zi incercand sa respectam legile, sa respecte si ei toate legile.CUM EU NU MA DAU CU FUNDUL DE ASFALT CA VREAU ASTA-AIA, ASA SA NU SE DEA NICI EI. SA ACCEPTE CE PRIMESC, SA ISI VADA DE CURSURILE DE LIMBA SI DE TREABA LOR. MULT SUCCES IN A SPARGE PIATA DE LUCRU. AIA PREGATITI  - PE OCUPATII NISA- AU SANSE (CA SI NOI), CEILALTI SUNT/EM BAGATI LA JOBURILE DE JOS. CACATURI SUNT SUFICIENTE PT TOTI.

Ei pt ca fug de un razboi beneficiaza de f mult ajutor, noi ne descurcam singuri (dar suntem UE si avem drept de lucru?)

Pana una alta nu prea as observa ca se respecta mult legile, dar in presa is oricum cazurile negative, eu ma simt in siguranta in cartierul de Gastarbeiteri de pe aci, dar cu noul val nu stiu cum o fi.

 

Pare mai mult isterie a presei, problema exista de mult. Cand o fi refugiati din astia si in Romania, care se integreaza ok. Nu vad ce arede a face religia musulmana cu integratul lor. Nu suntem in pericol de a fi suprapopulati intr-o generatie.

In restul tarilor, pai oricum vor toti in Germania, nu inteleg de ce nu is pusi in trenuri si sa lasam Germania sa se spele pe cap cu problema.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 Nu vad ce arede a face religia musulmana cu integratul lor. 

Ca sa intelegi ce aport are religia, ar trebui sa stii si ce stil de viata este dictat de religia respectiva.

Aici vorbesc de cei religiosi, care traiesc dupa indrumarile din Qur'an si Hadith.

In primul rand sharia, deci din start conflict cu valori europene, cu democratia si cu libertatea de exprimare.

Cum te mai integrezi daca legea facuta de om nu ti se aplica tie, pentru ca asa scrie in Qur'an?

Se vede ce are a face religia cu integrarea in Uk si in Franta.

Nu e o coincidenta ca nu se integreaza nici in 3 generatii si sunt ultra-religiosi in acelasi timp.

Asta e consecinta religiei urmata litera cu litera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×