Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti despre preoti si rolul lor in societate?

    • In general buna
      6
    • Neutra (luand in calcul si exemplele bune si cele proaste)
      4
    • In general proasta
      15
  2. 2. Ce fel de preoti ati intalnit in general pana acum?

    • Credinciosi, sinceri si spirituali
      7
    • Ipocriti si interesati material
      12
    • Ambele categorii in egala masura
      6
  3. 3. Ce parere aveti despre rolul Bisericii astazi?

    • Are rolul de a ii ghida moral si spiritual pe cei care adera la ea (lucru pe care il face)
      7
    • Poate avea un impact bun sau neutru dar influenta ei trebuie limitata
      3
    • Este o institutie strict parazitara in stat si isi perpetueaza influenta prin indoctrinarea membrilor
      15


Postări Recomandate

Prostia este cea mai mare BOALA de la care va muri o natiune.   N-ar trebui DELOC acceptati popi in spitale si scoli!!! 

In America n-au acces niciunde in haine de vrajitor intre oameni bolnavi si poze de pupat.  Exclus asa o idee, de asta merg acasa inapoi in tara la mare gramada cei spre moarte sau batrani. Nu vor sa moara fara acele obiceiuri si lumanarea fiind "cireasa de pe tort" care in State este strict interzis in locuri oficiale inclus este si cimitirul, spitale si "biznizuri de babe" sau alte lacasuri de ingrijit batrani si bolnavi de catre pocaiti romani in majoritate!!!   

De biserica orthodoxa nu stiu ca n-am fost niciodata, dar daca vine seful statiei de Pompieri in biserca reformata sa vada in persoana ce se intampla acolo si nu pleaca pana mai e vre-un credincios in sticla de vin prezent ... acelas lege trebuie sa fie respectat si de Orthodoxi ca n-or fi mai sfinti decat PACATUL. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Avalon73 a spus:

Ghici care e țara în care mori bătrân prost și nebun?

Ai uitat poza Satanei cu Dracul sa atasezi sa sperii orthodoxii romani ca noi ungurii n-avem frica de DRACI precum romanii!!!  

Asta a fost cel mai mare soc pentru mine cand am ajuns la Bucuresti, ca faceau pe ei ca cineva le-a dracuit???  Spalatul asta de creier nu pot sa inteleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 hours ago, The Unknown said:

Ai uitat poza Satanei cu Dracul sa atasezi sa sperii orthodoxii romani ca noi ungurii n-avem frica de DRACI precum romanii!!!  

Asta a fost cel mai mare soc pentru mine cand am ajuns la Bucuresti, ca faceau pe ei ca cineva le-a dracuit???  Spalatul asta de creier nu pot sa inteleg.

Hai  sa o spunem pe sleau si sa nu o mai dam cotita.

România prin faptul că se  considera (prin gura preotilor si a papei Francisc) Grădina Maicii  Domnului  (nume pe care real il merita doar  Israelul) devine conform celor scrise in cartea Apocalipsei capitolele 2:9 si 3:9, o Sinagoga  a Satanei. Cartea Apocalipsei sustine explicit ca orice tara / popor / natiune care se declara ca fiind adevaratul Israel sau ca poporul ar fi iudei, este o Sinagoga a Satanei. Ori preotii ortodocsi români, devin unici in lumea contemporana, pentru ca dupa  2 mii de ani indraznesc sa proclame România ca fiind Gradina Maicii  Domnului si Bucurestiul Adevăratul Ierusalim (datorita Catedralei păcălirii neamului)

Asa arata Sinagoga Satanei din vremurile de pe urma, o monstruozitate care inspira vanitate, desertaciune si distantare fata de popor, si e construita sa dureze 500 de ani. Adica inca 500 de ani de negoț religios care sa imbogateasca clericii (teocratia) pe seama banului public al tuturor.

 

255535408_119423027197482_3904195890656497832_n.jpg

Editat de Avalon73
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intamplator, Satana a mai  construit langa sinagoga  lui, in avans, alte doua Case ale ... Poporului, Casa Armatei si Casa Poporului. Nici una dintre aceste 3 edificii invecinate, nu sunt ale poporului. Sunt ale gulerelor albe, si negre.

Iarasi de observat, ca in Romania, Nazismul, Comunismul si acum Ortodoxismul au capatat cele mai  feroce forme de manifestare, astfel ca Romania e pe  acelasi palier cu Siria cand vine vorba de emigrare definitiva din tara.

Editat de Avalon73
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca intr-adevar dorim sa vedem profetia din Ezekiel 36 cu valea oaselor  implinita si transformarea unei tari desertice intr-o adevarata gradina paradisiaca, vizitati nordul Israelului. 

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Avalon73 a spus:

Daca intr-adevar dorim sa vedem profetia din Ezekiel 36 cu valea oaselor  implinita si transformarea unei tari desertice intr-o adevarata gradina paradisiaca, vizitati nordul Israelului. 

N-am treaba cu acea tara DELOC!!!   Nu ma intereseaza acel neam de om sub nici o forma.  Au construit la Sighetu-Marmatiei cea mai mare sinagoga din Est-ul Europei si va deveni un loc de pelerinaj al evreilor in viitorul apropiat, dupa ce mai construiesc si un hotel doar pentru evrei, un restaurant, o scoala tot pentru copiii lor ca multi s-au mutat si din Izrael inapoi.  De ce m-as mai duce in alta parte sa vad evrei???   Unde locuiesc e plin de ei zona, ar dori sa cumpere toate casele altori neamuri sa fie un Mic-Mare Izrael aici cu un ZID inalt si poarta de intrare pazita!!!

Mai au si alte fantezii dar nimeni nu le vinde casa, doar 1 casa este al unuia dat in chirie tot la o familie de evrei si alta casa au dramat si facut altu pentru bizniz de babe = Casa de Batrani.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Avalon73 a spus:

Nu intamplator, Satana a mai  construit langa sinagoga  lui, in avans, alte doua Case ale ... Poporului, Casa Armatei si Casa Poporului. Nici una dintre aceste 3 edificii invecinate, nu sunt ale poporului. Sunt ale gulerelor albe, si negre.

Iarasi de observat, ca in Romania, Nazismul, Comunismul si acum Ortodoxismul au capatat cele mai  feroce forme de manifestare, astfel ca Romania e pe  acelasi palier cu Siria cand vine vorba de emigrare definitiva din tara.

Parada Satanistilor din Sighet sau ce se celebreaza cu fanfara si alte celebritati Masonice am impresia, dar nu sint sigura.

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/sute-de-rabini-din-lume-au-venit-in-tara-pentru-a-participa-la-inaugurarea-noii-sinagogi-din-sighetu-marmatiei.html

Satane cate vrei ... cica reconstruiesc orasul in ceva 100% evreiesc cu fonduri din New York in memoria bunicului care s-a nascut acolo.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, si crezi ca va scapa cineva? Legea talionului nu a fost desfiintata. De la ochi pentru ochi, dinte pentru dinte si suflet pentru suflet cum a spus Moise in Lege, astazi avem versiunea crestina care spune "Cine duce pe altii in robie trebuie sa mearga in robie si cine ridica sabia trebuie sa piara de sabie". Arcurile (sistemele GPS) sunt gata si sagetile (ICBM-urile) sunt in arcurile incordate la maxim (pe rampile de lansare). 

 

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sint sub magia acestori presupuneri.   Ti-am mai spus ca nu dau un FRAQUE pe nici o biblie sau scripturi destepte, preoti cu viziuni si marturiile nimanui, no pocaiti in viata mea sa ma dirijeze spre o lume mai buna sau nimic din astea NU ma preocupa, n-as pierde timp cu nimeni din categoria asta umana, defapt le evit si pe alti romani care vorbesc aiureli ca le-a zis popa.   Tu le amesteci pe toate sa ma confuzi dar din copilarie nu sint langa sfinti si sfintimi de nici o religie, sacta mai ales.   Cred ca stiai in communism sectantii inraiti erau arestati si restul nu se manifesta de frica sa nu-si piarda libertatea.   Din minciuni traiau si le convenea.   Care din ei au ajuns in Amerka tot cu minciuni au inceput sa se laude si sa duca in eroare pe cei care  lucrau gratuit sa le ajute cu oficialitati.   Mereu intrebau, parca eu as face asa ceva???   

Nimic nu le convenea aici, multi au murit inainte de primul an petrecut in tara fagaduintei, de diferite boli grele netratate, ca al ce sus de viata, nu doctorii.       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×