Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

  

25 membri au votat

  1. 1. Ce parere aveti despre preoti si rolul lor in societate?

    • In general buna
      6
    • Neutra (luand in calcul si exemplele bune si cele proaste)
      4
    • In general proasta
      15
  2. 2. Ce fel de preoti ati intalnit in general pana acum?

    • Credinciosi, sinceri si spirituali
      7
    • Ipocriti si interesati material
      12
    • Ambele categorii in egala masura
      6
  3. 3. Ce parere aveti despre rolul Bisericii astazi?

    • Are rolul de a ii ghida moral si spiritual pe cei care adera la ea (lucru pe care il face)
      7
    • Poate avea un impact bun sau neutru dar influenta ei trebuie limitata
      3
    • Este o institutie strict parazitara in stat si isi perpetueaza influenta prin indoctrinarea membrilor
      15


Postări Recomandate

Ignorance is bliss..unii s-au culcat treji si s-au trezit morti.

De obicei exista totdeauna un interes, atat pentru atei cat si pentru credinciosi. Ateii sunt de regula invingatorii sistemului capitalist piramidal, credinciosii reali care spera in anularea acestui sistem sunt cei care au pierdut batalia cu sistemul.

Ateii sunt culmea taman preoti, pastori de secte si toate gulerele albe. 

Dupa fapte ii veti cunoaste!

 

Editat de Avalon73
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De aia te-ai bagat si tu intre "guleri albi" sa ai PARTE nu de RAI, ci de bani si altele, ca prosti sint mai multi care suporta PROSTIA mare = RELIGIA sau credinte false.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, The Unknown said:

De aia te-ai bagat si tu intre "guleri albi" sa ai PARTE nu de RAI, ci de bani si altele, ca prosti sint mai multi care suporta PROSTIA mare = RELIGIA sau credinte false.

eu nu castig niimic din religie si speranta mea e sa existe un Dumnezeu care sa-i puna in gherle pe acesti lideri pentru un mare numar de zile (o mie de ani) dupa care sa fie judecati dupa faptele lor, asa spune profetul Isaia. Pe mine acesti oameni m-au pagubit ingrozitor si traiesc in fantasma ca vor plati pentru ceea ce mi-au facut. Si ei traiesc cu teama, daca nu de Dumnezeu, de legea umana cel putin, ca de oprobiul public "se bucura"

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/16/2023 at 2:32 AM, The Unknown said:

Erai prost sau idiot, pentru ce te-au bagat in puscarie???  Sau ai refuzat sa mergi in ARMATA fiind pocait,  nu pui mana pe arme!!! 

dimpotriva pe forumul asta sunt doar schizofreni si  idioti ca tine, dar complet idioti / idioate

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc nu acopera nimic acea masca dupa care te ascunzi,  nu te face mai destept desi te crezi.  Ai dori sa fi idiot ca mine dar n-ai stofa decat de taran PROST si needucat!!!

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un enoriaș este nemulțumit că trebuie să poartă verigheta pe mâna stângă. Ce i-a recomandat IPS Calinic

Un enoriaș este nemulțumit că trebuie să poartă verigheta pe mâna stângă. Ce i-a recomandat IPS Calinic ...

*Vai de capu' omenirii romane, daca mai sint din astea care merg la popa pentru sfaturi si cred in Hokus-Pokus religios!!! 

Sint multi stiu si se mai prostesc zilnic.  Prostu' Satului, faci ce vrei cu acel inel, ca nu depinde NIMIC de acel metal pe deget.

Si asa pacatuiesti destul cu sau fara INEL, nu-ti cere nimeni socoteala de unde vii, la locul de munca nu se baga chiar daca ai

inele si pe alte parti din corp decat degete.  Vrei sa zici ca ti-e frica de iad de aia consideri primul sfatuitor pe sfintii barbosi???*

Este cumva si la Baccalaureat ceva despre barbosi, sa va fie rusine daca nu!!!   Ar trebui sa depinda viata de ei!!!   

https://evz.ro/un-enorias-este-nemultumit-ca-trebuie-sa-poarta-verigheta-pe-mana-stanga-ce-i-a-recomandat-ips-calinic.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preoții fac același lucru pe care l-au făcut și acu 2 mii de ani - crimă spirituală - deicid, sunt ucigași de suflete și ucigași de Dumnezeu!

p.s. există mai multe tipuri de crimă (crima spirituală, morală, socială și trupească sau crima crimă).

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×