Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Religie? No thanks!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, Vriies said:

Poi, poate o respingi tu, așa ca și concept, însă atitudinea ta e una inchizițională. Probabil că dacă ți-ar sta în putere, ai arde vreo doi-trei pe rug! Așa? :laugh:

Mda...pai din moment ce pamantul are miliarde de ani dupa parerea ta e normal sa ma crezi criminal desi nu ma cunosti. Defapt si teoria cu miliardele de ani este credibila fara cunostiinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Mda...pai din moment ce pamantul are miliarde de ani dupa parerea ta e normal sa ma crezi criminal desi nu ma cunosti. Defapt si teoria cu miliardele de ani este credibila fara cunostiinte.

N-am spus că te cred criminal. Îmi place să cred că că pe forumuri, pe facebook etc., uneori ne mai dăm în stambă și mai vorbim prostioare.  În rest, ne vedem de viața noastră ...

Doar că atitudinea ta, apare ca a fi fundamentalistă și inchizițională. 

Noi, aici, ne mai și distrăm, mai vorbim de una de alta. De când ai revenit tu, „în forță”, concentrând discuțiile în jurul unei singure teme, s-a cam dus dreak distracția și buna dispoziție. Cum îți explici asta?

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Vriies said:

N-am spus că te cred criminal. Îmi place să cred că că pe forumuri, pe facebook etc., uneori ne mai dăm în stambă și mai vorbim prostioare.  În rest, ne vedem de viața noastră ...

Doar că atitudinea ta, apare ca a fi fundamentalistă și inchizițională. 

Cei care sunt de acord cu inchizitia nu au nici o treaba cu morala crestina. Hristos nu ne invata sa omoram, sa chinuim nici macar vreo vietate. Hristos ne invata sa fim buni unii cu altii. Inchizitia e total opusul. Acea ''biserica'' e o sinagoga a lui satan. Omul de rand nu stie treaba asta, e doar o victima...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Cei care sunt de acord cu inchizitia nu au nici o treaba cu morala crestina. Hristos nu ne invata sa omoram, sa chinuim nici macar vreo vietate. Hristos ne invata sa fim buni unii cu altii. Inchizitia e total opusul. Acea ''biserica'' e o sinagoga a lui satan. Omul de rand nu stie treaba asta, e doar o victima...

Lasă cum ne învață Hristos, eu mă refer strict la postările tale care par a fi exact opusul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Teddy ''-'' said:

la ce te referi? da-mi un exemplu

Mi-ar lua mai mult de vreo două-trei pagini dacă ar fi să ți le enumăr și să le pun pe categorii...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decizie istorică la Vatican. Papa Francisc dă undă verde pentru o schimbare fundamentală

Până acum, singurii oameni care puteau vota erau bărbați ...

"Pe data de 26 aprilie 2023, Papa Francisc a decis să le dea femeilor dreptul de a vota la o viitoare adunare episcopală.  Este pentru prima dată, în istoria omenirii, când Vaticanul va permite așa ceva.   Papa Francisc a aprobat modificări ale normelor care guvernează Sinodul Episcopilor, un organism de la Vatican care reunește episcopii lumii pentru întâlniri periodice.  Iar la sfârșitul ședințelor, episcopii votează propuneri specifice și le transmit papei, care apoi elaborează un document ținând cont de punctele lor de vedere."

*Eu nu merg prea departe pentru asemenea votare ca deloc nu ma intereseaza.   Credeam ca are si altceva in cap presigiosul parinte.                 La Reformati voteaza cine plateste taxa religioasa pe acel an!!!   Nu-i mai simplu procedura, cine vrea sa voteze, plateste!!!                                 Prea mult nu ne incalzesc cine sint la functii inalte cand nici ei deja habar n-au daca mai sint in viata, ca exclusiv un varstic poate ocupa o functie din acel in scaun comfortabil.   Eu nu cer permisiune de la NIMENI, fac ce vreau,  ha'bout that!!! :meeting: 

https://evz.ro/decizie-istorica-la-vatican-papa-francisc-acorda-femeilor-dreptul-de-a-vota-pentru-prima-data-in-adunarea-episcopala.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Satanice vrajitorii ... "Moaștele Sfintei Ana ajung la Mănăstirea Oașa. Până acum, nu au părăsit niciodată Italia"

*Cred ca oasele s-au rancezit afara din cale si au fost vanduti romanilor sa se bucure pe canicula verii de ceva noutate italieneasca la pupat!!!*

https://evz.ro/moastele-sfintei-ana-ajung-la-manastirea-oasa-capul-sfintei-si-dreptei-ana-nu-au-parasit-niciodata-italia.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista EU NU CRED! Necredinta in Dumnezeu e un mecanism psihologic numit negare,  Dumnezeu nu exista dar El e de vina pentru tot!

Daca nu ma credeti luati la purecat postarile userilor care s-au declarat pe forum atei si va veti lua cu mainile de cap legat de ceea ce pot sa creadă. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×