Sari la conținut
Forum Roportal
soarele

Ore peste program ?

Postări Recomandate

E atat de greu sa-ti organizzeni timpul astfel incat sa-ti mai ramana timp si pt tine.

Eu una nu m-as putea intretine fara acele aprox 7-8 ore suplimentare pe saptamana, stiu ca nu e bine pt sanatatea mea si pt viata mea sociala, dar uneori nu ai de ales.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un articol interesant!

 

Orele pe care le stai peste program iti pot asigura drumul catre inima sefului. Totusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un director roman se "umfla in pene" in fata unui delegat neamt, ca la el in intreprindere oamenii stau peste program sa-si rezolve problemele, la care neamtu i-a replicat, ca daca sunt nevoiti sa stea peste program ca sa-si rezolve problemele sunt carente in organizarea, planificarea si repartizarea activitatilor.

Se stie ca managerii romani la angajare spun deschis ca trebuie sa faci fata la "conditii de stres", ca si cum ar fi un aspect demn de lauda.

Nu le-a replicat nimeni ca daca exista stres in firma managementul e la pamant, un esec al mangerului, pentru ca un manager bun trebuia sa faca tot posibilul sa elimine stresul din organizatie.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mutat la Discutii Diverse. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista si minunatele cazuri in care la interviu esti intrebat in ceea ce priveste disponibilitatea de a efectua ore suplimentare. Si daca raspunsul este negativ esti privit precum un nebun cu acte in regula :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt platit cu ora. Daca de exemplu stau doua ore peste program, acele ore sunt platite. Daca stau mai putin de 5 ore, primesc pt cat am stat. Chiar si pt o ora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar trebui sa se ceara unui angajat sa stea peste cele 8 ore de munca, pentru ca asa ceva nu e sanatos...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca ar trebui sa se ceara unui angajat sa stea peste cele 8 ore de munca, pentru ca asa ceva nu e sanatos...

 

 

Ar trebui introdus sistemul de plata cu ora... si-atunci sa vezi ce-o sa stea lumea peste program, fara ca sa le ceara sefu' lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar trebui introdus sistemul de plata cu ora... si-atunci sa vezi ce-o sa stea lumea peste program, fara ca sa le ceara sefu' lor.

 

care este tariful orara la ora peste program? Daca stai pe tarif normal nu cred ca e mare sfaraiala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care este tariful orara la ora peste program? Daca stai pe tarif normal nu cred ca e mare sfaraiala.

 

 

Daca este vorba de plata cu ora, cele efectuate peste program sunt platite la fel, deoarece, in mod normal, aceste ore suplimentare tot pentru tine le faci. Pentru un venit mai bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×