Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

8 minutes ago, Enki said:

  ideea era sa discutam noi pozele, nu sa citim parerile altora.

 

Am vazut ca se leaga lumea acum de faptul ca pozele sunt neclare, si ca cum de cu toata tehnologia asta super wow de azi cu camere de enshpe mii de pixeli, nu facem poze clare.  

Poi, scuză-mă, Enki, dar și eu propusesem exact aceeași idee strict  în cazul pozelor UFO puse de Billy Meier, adică să discutăm numai pozele. Din nefericire, n-am văzut niciun comentariu strict pe pozele de UFO. 

Mda, lumea se leagă atât de faptul că pozele sunt neclare, cât și de faptul că pozele sunt clare. Nimic nou sub soare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-am discutat. Am zis ca sunt reusite.

Niste poze/filmulete foarte clare pot duce cu gandul si la urmatoarele posibilitati

- o regie si o scenografie bine pusa la punct

- editare ulterioara/photoshopare

- au stat alien-ii cu bolidul la poza si sa traga duble dupa care au invitat cameramanul pe nava lor. NOT.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Le-am discutat. Am zis ca sunt reusite.

Niste poze/filmulete foarte clare pot duce cu gandul la urmatoarele posibilitati

- o regie si o scenografie bine pusa la punct

- editare ulterioara/photoshopare

- au stat alien-ii cu bolidul la poza si sa traga duble dupa care au invitat cameramanul pe nava lor. NOT.

Nu le-am discutat, per se. Doar le-ai respins  în bloc, așa cum faci și acum, considerând că acolo e vorba doar de:

- o regie si o scenografie bine pusa la punct

- editare ulterioara/photoshopare

- au stat alien-ii cu bolidul la poza si sa traga duble dupa care au invitat cameramanul pe nava lor. NOT.

:laugh:

Dar nici măcar o singură discuție pe marginea vreunei poze de UFO ca atare. Ah, știu, sunt prea clare.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Regie si scenografie, machete si miniaturi.

uite aici material

Pentru inceput, tot ce e punct de lumina filmat printr-un geam poate ridica semne de intrebare, putand fi regie cu luminite reflectate din interiorul cabinei.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Enki said:

Regie si scenografie, machete si miniaturi.

 

Niciun fel de regie, scenografie, machete sau miniaturi. Ăstea-as doar mituri, chestii pe care le-ai preluat citind părerile altora. Bineânțeles că n-au fost niciodată demonstrate, ci doar preluate ca atare. Comentează strict următoarele poze:

Imagini pentru which is the billy meier best photo?

F1113.jpg

F0013.jpg

Jacobsburg-A_page_9--_Billy_Meier.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am comentat si ti-am repetat parerea mea. Am terminat cu BM.

Ai un filmulet pus de mine, daca doresti sa continuam discutia, daca nu, somn usor si ne auzim alta data, pe alte teme.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Am comentat si ti-am repetat parerea mea. Am terminat cu BM.

Ai un filmulet pus de mine, daca doresti sa continuam discutia, daca nu, somn usor si ne auzim alta data, pe alte teme.

Am citit filmulețul, am citit chiar mai multe de genul. E tendențios și slăbuț. Nu se referă la nici măcar o singură poză de OZN făcută în Elveția., pentru că ălea sunt prea clare, au fost analizate de specialiști, așa cum ți-am arătat și nu pot fi contestate. Despre restul pozelor, contestate, ți-am spus cum stă treaba, în mai multe filmulețe. 

PeSe: Încă n-am auzit părerea ta, la obiect,  despre nici măcar o singură poză de OZN din cele pe care le-am pus, ci doar reiterezi la nesfârșit părerea altora. Ca să te citez, da „ideea era sa discutam noi pozele, nu sa citim parerile altora”.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Am citit filmulețul, am citit chiar mai multe de genul. E tendențios și slăbuț. Nu se referă la nici măcar o singură poză de OZN făcută în Elveția., pentru că ălea sunt prea clare, au fost analizate de specialiști, așa cum ți-am arătat și nu pot fi contestate. Despre restul pozelor, contestate, ți-am spus cum stă treaba, în mai multe filmulețe. 

PeSe: Încă n-am auzit părerea ta, la obiect,  despre nici măcar o singură poză de OZN din cele pe care le-am pus, ci doar reiterezi la nesfârșit părerea altora. Ca să te citez, da „ideea era sa discutam noi pozele, nu sa citim parerile altora”.

Stop aici. nu vorbeam despre filmuletul care il face harcea parcea pe BM cand am zis sa continuam discutia. Pentru ca ti-am zis ca pe BM nu il mai discut.

ma refeream la filmuletul pus de mine cu ozn filmate din avion.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Egiptenii sustineau ca "Zeii din Cer" au coborat pe pamant dintr-un "disc celest". Ei spuneau ca unul dintre acesti "Zei" a sosit cand Egiptul era acoperit de ape si a construit diguri pe Nil. Ei spun ca acesta era PTAH- "cel care dezvolta" - inginer si arhitect. Se spune ca Phtah era En.ki / E.A, in realitate "un pleiadeean inalt si blond", provenit de pe o planeta-nava. Simbolul Pleiadeenilor, vazut si pe navele lor, este "Caduceul" (Sarpele incolacit pe un toiag; in legenda Evei acesta apare incolacit pe un pom; Chiar si carja arhiereasca ortodoxa este reprezentativa...).

Sunt poze pe net care arata OZN-uri deasupra piramidelor din Egipt si nu numai asupra acelor piramide.

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Enki said:

Stop aici. nu vorbeam despre filmuletul care il face harcea parcea pe BM cand am zis sa continuam discutia. Pentru ca ti-am zis ca pe BM nu il mai discut.

ma refeream la filmuletul pus de mine cu ozn filmate din avion.

Bun. L-am văzut. Nu înțeg totuși prea bine, ce vrei să demonstrezi prin asta și în ce context.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×