Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 6 minute, Vriies a spus:

Dar ce e? Că nici cu un avion clasic, de genul căruia zburăm noi până-n Germănica,  nu seamănă. Și asta indiferent cum l-am poza. 

Bun, dacă nu ne iese nici cu ăsta, să încercăm cu altele...

Eu am cateva carti (mai vechi) in care sunt si poze cu OZN-uri si de aceea zic ca poza nu cred ca reprezinta un OZN, ci un nou model de avion " necunoscut" (asa cum am zis..., nicidecum ceva din spatiu extraterestru, chiar daca se incadreaza la ceva "extraordinar"!)

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

8 minutes ago, Lucia N said:

Eu am cateva carti (mai vechi) in care sunt si poze cu OZN-uri si de aceea zic ca poza nu cred ca reprezinta un OZN, ci un nou model de avion " necunoscut" (asa cum am zis..., nicidecum ceva din spatiu extraterestru, chiar daca se incadreaza la ceva "extraordinar"!)

OZN însemnă chiar asta, adică un soi de ceva care zboară și e necunoscut. Dar și eu am dubii, la fel ca și tine,  că această poză ar înfățișa ceva care vine din din „spațiu”. Eh, rămâne de văzut ce o fi fost.

Bun. Hai să vedem și altele! Cine le pune?...

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

 

OZN însemnă chiar asta, adică un soi de ceva care zboară și e necunoscut. Dar și eu am dubii, la fel ca și tine,  că această poză ar înfățișa ceva care vine din din „spațiu”. Eh, rămâne de văzut ce o fi fost.

Bun. Hai să vedem și altele! Cine le pune?...

 

Da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.03.2019 la 21:08, Vriies a spus:

Uite asta, de ex., ce zici de ea? E făcută cam prin 1990, undeva în Belgia

This photograph was taken in Wallonia, Belgium.

E interesanta asta. E interesant de ce unele sunt triunghiulare, altele in forma de farfurii, altele sub forma de trabuc, sfere, etc.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
23 hours ago, Enki said:

 E interesant de ce unele sunt triunghiulare, altele in forma de farfurii, altele sub forma de trabuc, sfere, etc.

Încerc și io un răspuns:

Ălea de „farfurii”, sunt chestii mititele, d'ălea de cercetare,  cu unu, doi, trei pasageri la bord. Ălea de trabuc, sunt chestii mai mari, de transport alea-alea. Ălea de sfere nu știu. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SayMFf6.jpg

Chambon sur Lignon sus

Bulunsky ulus, Rusia

iwZtldu.jpg

si tot asta de sus, marita

YmPJHw0.jpg

Peña de Bernal

Mexico+Queretaro+Pena+Bernal+UFO.png

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine sunt niște poze, nu prea clare și mi-e greu să mă pronunț. Am căutat, recunosc, în fugă, câte ceva despre UFO la Chambon sur Lignon, Bulunsky ulus, Rusia și Peña de Bernalși mărturisc faptul că nu am găsit mare lucru, așa că te-aș ruga să ne dai un link, ceva, în care se discută și se analizează ceea ce ne-ai dat tu colea. 

Cea de la Peña de Bernal, pare mai clară. Dar n-am găsit o analiză, ceva, care să o confirme sau să o respingă.

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cazuri destul de recente.

Pentru ala din Mexic, cauta OVNI Pena de Bernal, OVNI ca ai mai multe sanse cazurile sa fie discutate in spaniola decat in engleza

uite aici la o prima strigare

 

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
20 minutes ago, Enki said:

Sunt cazuri destul de recente.

Pentru ala din Mexic, cauta OVNI Pena de Bernal, OVNI ca ai mai multe sanse cazul sa fie discutat in spaniola decat in engleza

uite aici la o prima strigare

Poi aș fi preferat ca acest caz să fie discutat în engleză. Da, am văzut acest link al tău. E un caz.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Vriies, nu stiu ce sa zic, despre discutatul cazurilor in engleza. Celelalte doua ar fi unul in franceza, celalalt in rusa daca e sa ne luam dupa locatiile unde au fost facute fotografiile. ideea era sa discutam noi pozele, nu sa citim parerile altora.

Dintre cele trei poze puse de mine, cel din Rusia ar putea fi si un efect optic, un nor razlet de pe care se reflecta lumina mai ciudat.

Am vazut ca se leaga lumea acum de faptul ca pozele sunt neclare, si ca cum de cu toata tehnologia asta super wow de azi cu camere de enshpe mii de pixeli, nu facem poze clare. Pai nici mie nu-mi ies poze clare cand fotografiez ceva la mare distanta, care eventual mai e si in miscare. Sau nu apuca sa focalizeze camera de exemplu, ca deh, te ia prin surprindere o aparitie de asta si nu ai timp sa setezi acolo, sau iti mai tremura mana. Pe mine tocmai imaginile alea prea clare, prea ca la tara, ma pun pe ganduri si acelea imi ridica un semn de intrebare.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×